KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Пряма мова. Діалог

Конспект уроку до предмету Українська мова, 10 клас
Тема: «Пряма мова. Діалог»


Тема:  Розділові знаки у вивчених синтаксичних конструкціях. Пряма мова. Діалог.
Мета:
- систематизувати та поглибити знання  учнів про синтаксичні конструкції, їх структуру, засоби зв’язку;
- поглибити знання учнів про способи вираження однорідних членів речення;вдосконалювати навички використання в мові звертань, вставних слів, однорідних членів речення;
- формувати навички пунктуаційної грамотності при прямій мові та діалозі;
- виховувати любов до рідного слова
Обладнання: індивідуальні картки,опорні схеми «Пряма мова»
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь, навичок


Хід уроку


І Організація учнів до уроку
ІІ Актуалізація учнів до уроку
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Робота на картках

Картка 1
Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові  знаки.
1. Добриня поїхав прямо  піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами. (В. Малик) ( —        )
2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі.
 (В. Малик) (    )
3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  той мав захищати.
(В. Малик) (                                    )

Картка 2
Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )
2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )
3. Вітер поступово улігся. і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін.
(В. Малик) (                                  )

українська мова


ІІІ Основна частина уроку
1. Пряма мова. Пояснювальний диктант
І. «Ніколи не відкладай на завтра того, що можна зробити сьогодні», -казала мати синові.
Розгляньте схему речення    «П»,-а
2. «Добре, матінко», — весело відповів хлопчик і побіг до сусідної кімнати.
Намалюйте схему речення
3.«Що ти збираєшся робити?» — запитує мати.
Намалюйте схему речення
4.«Хочу з'їсти завтрашню порцію цукерок!»— відповідає малий.
Намалюйте схему речення

2. Хлопчик каже приятелеві: «Приходь до нас !Мені подарували собаку ,і я хочу перевірити, кусається він чи ні».
Розгляньте схему речення:   А: «П»
2. Запишіть тексти  діалогом
3. Навчальний диктант
«У нас над усе честь і слава...»
Добродушність, безкорисливість,щедрість, схильність до щирої дружби-все це риси характеру,якими славились запорозькі козаки. Окрім того — висока любов до особистої свободи, а також глибока повага до старшого покоління:старих козаків і залужених воїнів.
Щодо інших людей запорізькі козаки завжди були гостинними й привітними.Цей звичай ,звичайно,був у запорожців не лише до приятелів та знайомих, але й до сторонніх людей.
Один із сучасників розповідає:«Хоча в Січі жили люди різного стану, але там панувала така чесність і безпека, що можна було на вулиці залишити свої гроші, не боячись, що їх украдуть».
«Брати -запоржці,у нас над усе честь і слава, військова справа...» — казали козаки

ІV Підсумок уроку
V Домашнє завдання


Додаток до уроку
    А: «П».
    А: «П!».
    А: «П?».
    А: «П…».
   «П»,-а.
   «П!»-а.
   «П?»-а.
   «П…»-а.

Картка 1
Підкресли граматичні основи та запиши у дужках  простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
1. Добриня поїхав прямо піднявся на гору і опинився на майдані перед Бєлгородськими воротами.  ( —        )
2. Потім проскакав кінний загін вершники спішилися на тому боці Хрещатика на високому горбі. (                            )
3. Воєвода Дмитро кожному сотникові визначив місце на валу яке  гой мав захищати. (В. Малик) (           )             

Картка 2
Підкресли граматичні основи та запиши у дужках, простим чи складним є речення; постав розділові знаки.
1. З долини на гору виринули вершники промчали Бєлгородські ворота ввірвалися на Бабин торжок оточили великокнязівський двір (В. Малик) (                                  )
2. Швидка течія підхоплювала і несла їх до протилежного берега   та ноги черкнули раптом по твердому піщаному дну. (В. Ма лик) (                             )
3. Вітер поступово улігся і в ранковій тиші в голубе небо раптом ударив на сполох дзвін. (В. Малик) (                )      


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 10 клас > Пряма мова. Діалог > Пряма мова. Діалог. Конспект уроку і опорний каркас