KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Призначення, можливості і класифікація систем обробки тексту.

Конспект уроку до предмету Інформатика, 9 клас

Тема: «Призначення, можливості і класифікація систем обробки тексту.»

Знайомство з текстовим редактором Microsoft Word 2010

Цілі:
• Ознайомити учнів зі структурою вікна офісного додатка Microsoft Word 2010;
• Закріпити прийоми введення тексту;
• Закріпити навичку редагування тексту;
• Ознайомити учнів з процедурою «Зберегти», «Зберегти як», «Відкрити», «Створити», «Друк».
• Навчити працювати з декількома текстовими документами одночасно.

Матеріали та інструменти: комп'ютер, проектор, екран, програма «Microsoft Word 2010», план - конспект лекції.

Етапи уроку
I. Організаційний момент   

Привітати учнів, відзначити відсутніх на занятті (3 хв.)


II. Актуалізація знань учнів   

Перевірка знань учнів:

1.    Фронтальне опитування
Здійснюється перевірка знань з основним прийомам введення тексту, способів його редагування.


1. Що таке текстовий редактор? Які завдання він вирішує?
2. Перерахуйте відомі Ви текстові редактори?
3. Як запустити стандартну програму «Блокнот»?
4. Чи є програма «WordPad» стандартним додатком?
5. Що таке курсор?
6. Як увести малу літеру?
7. Як перейті на англійську мову?
8. Яка буква з'явиться на екрані при російській розкладці клавіатури, якщо Ви натиснете клавіші Shift + s?
9. Як ввести символ № з клавіатури?

10. Яку клавішу треба натиснути, щоб почати новий абзац?
11. Які способи виділення тексту Ви знаєте?
12. Як виконується копіювання фрагмента тексту?
13. Що таке переміщення тексту?  (7 хв.)
   

2. Виконання завдань за картками.
Перевіряються знання і розуміння призначень кнопок Delete і Backspace. На виконання картки відводиться 5 хвилин. (Додаток 1).


Потім учні міняються один з одним картками, і майстер п / о озвучує правильні відповіді. Після перевірки учні повертають картки один одному.


Картки здаються, неправильні відповіді роз'яснюються. (10 хв.)


III. Пояснення нової теми.   

Пояснення новоi теми супроводжується демонстрацією основних прийомів роботи з текстовим редактором.

  • Сформувати загальні уявлення про корпорації Майкрософт.
  • Сформувати уявлення про призначення і можливостях програми Microsoft Word 2010.
  • Запуск програми.
  • Ознайомити учнів з інтерфейсом програми:

1. Рядок заголовка та її структура 
2. Вкладки
Opciidekabrcheban-4.jpg

  • Докладно розглянути вкладку «Файл». Розкрити значення функцій команд «Створити», «Відкрити», «Зберегти» та «Зберегти як», «Друк».

3. Стрічка
4. Групи
5. Кнопка «додатково»

  • Редагування тексту в програмі. Особливість вставки фрагмента::
  • Розглянути технологію одночасної роботи з двома текстовими документами (переміщення та копіювання фрагментів тексту з одного документа в інший).     30 хв.


IV. Закріплення вивченого матеріалу   

Виконання практичної роботи (Додаток № 2). Учням роздаються практичні завдання, які вони самостійно виконують, після завершення роботи завдання перевіряються майстром п / о, помилки роз'яснюються і виправляються. 15 хв


V. Підбиття підсумку   

Обговорення часто повторюваних помилок і питань, що виникли з виконання завдання і теоретичного матеріалу, виставлення оцінок.    5 хв.


VI. Домашнє завдання   

Прочитати конспект, вивчити основні поняття.


Word-2010-opciidek12.gif

Додаток 1.
Прізвище, ім'я учня _____________________________________________

Картка № __

Інструкція з виконання завдань.
У завданнях 1 і 2 виберіть один варіант. Поставте «Х» у квадрат перед тим відповіддю, який, на Ваш погляд, є правильним.


У завданнях 3 і 4 напишіть відповідь самостійно у відповідні поля.


1.    Як називається кнопка, за допомогою якої моно видалити символ стоїть ліворуч від курсору?

  • Alt;
  • Delete;
  • Backspace;
  • Shift.


2. Що відбудеться, якщо натиснути клавішу Delete?

  • надрукувати заголовна літера.
  • видалити символ стоїть ліворуч від курсору.
  • курсор перейде на новий рядок.
  • видалити символ стоїть праворуч від курсора.


3. Що вийде при натисканні клавіші Backspace 7 разів, якщо в слові встановити курсор таким чином:

2.    Клавіат ура

Напишіть відповідь: ________________________________________

4. Що вийде при натисканні клавіші Delete 2 разів, якщо в слові ДОПОМОГА встановити курсор таким чином:

Допомога
Напишіть відповідь: ________________________________________

Додаток 2.

Практична робота № ___
Порядок виконання:
1. Запустіть текстовий редактор Microsoft Word 2010.
2. Надрукуйте текст за зразком, з урахуванням поділу на абзаци:

Т. Г. Шевченко

Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,
І Дніпро, и кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.

І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом.

3. Збережіть завдання у своїй папці під назвою Вірш.


4. Поміняйте місцями чотиривірші (за допомогою переміщення), тобто перемістіть другий чотиривірш на перше місце або перше на друге.


5. Збережіть зміни у своїй папці під іншою назвою Виправлене вірш.


6. Поверніть документ «Виправлене вірш».


7. Відкрийте документ «Вірш».


8. Розташувати вікна поруч один з одним.


9. Поміняйте місцями вірша в документах, тобто перемістіть текст з документа «Вірш» документ «Виправлене вірш», а текст із документа «Виправлене вірш» в документ «Вірш».


10. Збережіть зміни в обох документах.


11. Покликати вчиелля для перевірки завдання.

Список використовуваної літератури:
1. office.microsoft.comru-ru/starter-help/HA010385337.aspx
2. www.ixbt.com/soft/maket-word-2010.shtml


Надіслано вчителем-членом Гільдії Лідерів освіти Чебан

Предмети > Інформатика > Інформатика 9 клас > Призначення, можливості і класифікація систем обробки тексту > Призначення, можливості і класифікація систем обробки тексту. Конспект уроку і опорний каркас