KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація уроку: Призначення, можливості і класифікація систем обробки тексту.

Презентація уроку до предмету Інформатика, 9 клас

Тема: «Призначення, можливості і класифікація систем обробки тексту.»

ТЕКСТ В ПАМ’ЯТІ КОМП’ЮТЕРА

Текст в комп.jpg

Мета:
Познайомити зі способами представлення та організації текстів в комп'ютерній пам'яті. Дати загальне уявлення про двійковому кодуванні текстової інформації.
Текст в комп2.jpg

У комп'ютерній галузі текстом називають послідовність будь-яких символів. На сьогодні, машини пользуются набором таких символів, що містять до 256 знаків.Причому, кожному відповідає свій восьмизарядний двійковий код. Таким чином, в пам'яті комп'ютера будь-який символ тексту займає 8 біт або 1 байт.
Маючи це на увазі, представляється можливим вимірювати об'єм пам'яті, необхідний для зберігання будь-якого текстового документа.

1 біт (двійкова цифра) має два значення, додавання кожного розряду в код подвоює кількість одержуваних комбінацій: 2 біти - чотири варіанти, 3 біти - вісім, 4 біта - шістнадцять і т. д. Приміром, машинописна сторінка формату А4 містить приблизно 55 рядків. На кожній з них міститься десь 60 символів.

Маючи таку інформацію, ми можемо підрахувати кількість текстової інформації на даній сторінці. Кожен символ - 1 байт інформації, а всього символів - 3300 (60 множимо на 55). Виходить, що на сторінці обсяг інформації в районі 3 Кбайт

Таблиця кодування
Двійкові коди і відповідні їм символи пов'язані таблицею кодування. Всі використовувані на ПКтабліци засновані на американському стандарті ASCII4. Він визначає перші 128 кодів (латинські літери, цифри, знаки). Решта ж 128 використовуються для спецсимволів і букв національних алфавітів (російська, китайська, арабська). А, оскільки, загальних стандартів для цього не було, виникло багато кодувань, у тому числі і для кирилиці.



Cкачати повну презентацію уроку можна клікнувши на текст Скачати презентацію уроку і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано вчителем-членом Гільдії Лідерів освіти Підлісевич

Предмети > Інформатика > Інформатика 9 клас > Призначення, можливості і класифікація систем обробки тексту > Призначення, можливості і класифікація систем обробки тексту. Презентація уроку