Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми “Композиція у живопису – пейзажний жанр. Мінлива форма і колір (небо, хмари-образи). Композиційний центр. Виразні засоби художніх технік і прийомів накладання фарб ”
Мета уроку
Навчальна: -учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо); - учні навчаються порівнювати твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника; - учні навчаються створювати образ хмар, краєвиди з небом; - учні навчаються створювати настрій композиції за допомогою кольору та художніх технік, - учні навчаються аналізувати художні техніки та прийоми для зображення неба, хмар, настрою.
Виховна: -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу; - сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;
Розвиваюча: -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження; -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання уроку: Матеріали:1. Акварель. Техніка: Акварель (по-вологому, «лесування», мазками). 2. Авторська презентація ppt «Композиція у живопису – пейзажний жанр».
План уроку 1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису – пейзажний жанр». 2. Учні роздивляються полотна художників-пейзажистів, та навчаються виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника; 3. Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом. 4. Учні навчаються аналізувати художні техніки - акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба, хмар, дерев, настрою. 5. Творча робота. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).
Хід уроку 1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису – пейзажний жанр». Найбільш розповсюдженою є станковий живопис, який поділяється на окремі види – жанри. Жанр живопису залежить від змісту картини. Учні розповідають про пейзажний жанр. Пейзажем прийнято називати картини в яких художники зображують природу, види міст, селищ. Спостерігання за навколишнім середовищем викликають у художника певні почуття. Свої враження він передає в настрої пейзажу.
2. Роздивляючись полотна художників-пейзажистів, та спостерігаючи за природними пейзажами, учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо), навчаються виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника.
3. Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом.
4. Учні навчаються аналізувати художні техніки - акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба, хмар, дерев, настрою.
5. Учні виконують творчу роботу. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).
Підведення підсумків. Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що щоб правдиво передавати в малюнках свої враження від природи, треба вміти спостерігати її явища, вивчати особливості стану в залежності від пори року, часу доби. Виставляються оцінки за відповіді учнів.
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Гладченко Ольгою Анатоліївною
Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Композиція у живопису – пейзажний жанр > Композиція у живопису – пейзажний жанр. Конспект уроку і опорний каркас
|