KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з теми:“Засоби виразності декоративного мистецтва: символи, знаки в орнаментах”


Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва  для 5 класу з теми:  “Засоби виразності декоративного мистецтва
—   символи, знаки в орнаментах. Символіка «Дерева життя» в декоративно-прикладному мистецтві”



Мета уроку
Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати та характеризувати символи в орнаментах та мистецтві;
- учні навчаються розпізнавати та характеризувати мотив «Дерево життя» та «Вазон» у декоративно-прикладному мистецтві;
- учні навчаються зображувати певний символічний елемент (орнаментованого мотиву);
- учні навчаються створювати мотив «Дерево життя» («Вазон»);
- учні навчаються за допомогою вчителя та самостійно вибирати колір для певного символічного мотиву,
- учні навчаються аналізувати за допомогою вчителя художні техніки, та вибір матеріалів (витинанка, аплікація, гуаш).


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку: урок засвоєння нових знань.


Обладнання уроку: Авторська презентація ppt «Засоби виразності декоративного мистецтва - символи, знаки в орнаментах. Символіка «Дерева життя» в декоративно-прикладному мистецтві».
Матеріали: Кольоровий папір, картон, ножиці, ніж для паперу.
Техніка: Витинанка, аплікація, гуаш.


План уроку
1. Вступне слово вчителя «Засоби виразності декоративного мистецтва - символи, знаки в орнаментах. Декоративна форма – стилізація колір і символ. Символіка «Дерева життя» в декоративно-прикладному мистецтві».
2. Огляд творів декоративно-ужиткового мистецтва, що містять символічні зображення (їх «розшифровка»).
3. Розглядання схем створення композицій «Дерево життя». Вибір кольорового рішення.
4. Практична робота. Вправи  на передачу символічних зображень (рослинних і зооморфних мотивів за вибором).
5. Практична робота. Створення композиції «Дерево життя» (техніка за вибором).
6. Творче завдання. Створення композиції «Зимова квітка».


                                     Хід уроку
1.    Вступне слово учителя про види декоративно-ужиткового мистецтва, в основі яких лежить створення предметів побуту, та прикрашання їх розписом, різьбленням тощо. Розгляд предметів, прикрашених символічними зображеннями. «Розшифровка» деяких символів. Вплив первісної язичницької магії на розвиток декоративно-ужиткового мистецтва.
2.    Оглядаючи  твори декоративно-ужиткового мистецтва учені докладно розповідають що мотиви для створення орнаментів і візерунків передаються народними митцями з покоління в покоління. Це творчо перероблені реальні форми предметів та уява про явища природи.
3.   Учитель розповідає українську народну легенду про «Дерево життя». 
Учні розглядають схеми створення композицій «Дерево життя».  
Разом з учителем вибирають кольорове рішення.
4.   Учні виконують практичну роботу. Вправи  на передачу символічних  зображень (рослинних і зооморфних мотивів за вибором).
5. Учні виконують практичну роботу. Створення композиції «Дерево  життя» (техніка за вибором).
6. Учні виконують творче завдання.  Створення композиції «Зимова квітка». Робота за схемою і власним задумом.

   
                                          Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що декоративно-ужиткове мистецтво повинно перед усім задовольняти не тільки матеріальні, але й естетичні потреби людини. Виставляються оцінки за відповіді учнів.


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Гладченко Ольгою Анатоліївною
 

                                                  

















Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Засоби виразності декоративного мистецтва - символи, знаки в орнаментах > Засоби виразності декоративного мистецтва - символи, знаки в орнаментах. Конспект уроку і опорний каркас