KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з теми “ Природні форми. Засоби виразності графіки – характер і будова форм”


Методична розробка  уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми “Природні форми.  Засоби виразності графіки – характер і будова форм, пропорції та масштаб природних форм”


Мета уроку

Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати та характеризувати природны форми їх характер і особливість;
- учні навчаються навчаються спостерігати різноманітність природних форм, контрасти форм, їх пропорції, розташування та взаємозв’язок частин;
- учні навчаються порівнювати будову різних природних форм;
- учні навчаються виявляти характер форми та передавати природні форми графічними засобами (лінія, штрих, пляма, силует, фактура).


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.


Обладнання уроку:
Матеріали:1. Олівці, фломастер, кулькова ручка, туш, перо, вугіль, пастель, кольоровий папір, біліла.
Техніка:  Малюнок, кляксографія, граттаж, силуетна графіка.
                2. Авторська презентація ppt «Засоби виразності графіки – характер і будова форм, пропорції та масштаб природних форм. Графічні засоби виразності ( пляма, силует, лінія, контурна лінія)».


План уроку
1. Вступне слово вчителя «Характер і будова форм».
2. Розпізнавання силуетів форм (дерев, птахів, тварин)
3. Розпізнавання та порівняння виразних засобів графіки (лінія, контурна
    лінія, силует, пляма)
4. Виконання вправ на спрощення  природних форм (виявлення основних
    елементів).
5. Виконання вправ на створення зображення пташки.
6. Творче завдання – створення графічними засобами двох дерев з різними характерними особливостями.


                                     Хід уроку
1.    Вступне слово вчителя «Характер і будова форм». Спаплюжити,
знищити гармонію природи дуже легко, але зрозуміти її секрети може лиш той, хто вміє милуватися її красою, роздивлятися її та вивчати.
Як пташці вдається розвертатися у польоті? Деяке пір’я на крилах та хвості може міняти своє положення. Цей секрет використали при конструкції крил та хвоста літака.
Подивись, які різні ці риби, але ті, що пересуваються швидше інших, як раз дуже схожі за формою. Така форма зветься обтічною, тобто вода обтікає її і не заважає руху риби. Учені використали цей секрет природи. Зверни увагу на форму підводного човна. Схожа – і у гоночного автомобіля, і у літака. А ще у чого?
А ось соняшник. Семена його кошика створюють складний правильний орнамент з перекреслюючи прямих ліній. Учені зауважили, що кількість цих ліній підлягає суворому порядку.
Луска шишек, хвоїнки на гілках також розташовані не абияк. Вони шикуються в чіткий, красивий малюнок. Можливо цей порядок, гармонія – не тільки для краси. Можливо в них захована велика таємниця природи. У природи багато секретів. Вона відкриває іх цікавим і небайдужим.
2. Учні спостерігають, розпізнають форми птахів, тварин, роблять зауваження.
3.  Повторення. Учні порівнюють засоби виразності графіки (лінію, контурну лінію, силует, пляму). Учні повторюють терміни.
     Силует – це графічне зображення натури, в основі якого лежить  малювання моделей сполошною темною плямою.
     Учні підкреслюють, що виконуючи силуетні зображення, швидко  навчаєшся бачити і точно передавати динамічність пози і характерні
     особливості тіла тварин в різних положеннях. Здебільшого це профільне зображення.
     Контур – це лінія, що передає зовнішні риси зображеного  об’єкта, чи окремих його частин.
4. Учні виконують вправи на спрощення  природних форм (виявлення  основних елементів).
5. Учні виконують вправи на створення зображення пташки  графічними засобами.
6. Учні виконують творче завдання – створення графічними засобами двох дерев з різними характерними особливостями.
 

                                         Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що спаплюжити,
знищити гармонію природи дуже легко, але зрозуміти її секрети може лиш той, хто вміє милуватися її красою, роздивлятися її та вивчати.
Виставляються оцінки за відповіді учнів.

    

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Гладченко Ольгою Анатоліївною


                                                  

Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Засоби виразності графіки – характер і будова форм, пропорції та масштаб природних форм > Засоби виразності графіки – характер і будова форм, пропорції та масштаб природних форм. Конспект уроку і опорний каркас