Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми: “ Засоби виразності декоративного мистецтва – візерунок і форми ”
Мета уроку
Навчальна: -учні навчаються розпізнавати та характеризувати твори декоративного мистецтва з використанням образів, кольору природних форм; - учні навчаються порівнювати візерунок природнох форми та декор твору декоративно-прикладного мистецтва; - учні навчаються робити замальовки візерунків природних форм та створювати орнаментальну композицію в крузі; - учні навчаються збагачувати силуетну форму декором.
Виховна: -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу; - сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;
Розвиваюча: -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження; -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання уроку: Матеріали:1. Акварель, гуаш, пастель, фломастери. 2. Авторська презентація ppt «Засоби виразності декоративного мистецтва – візерунок і форми». Техніка: Малюнок, штампування.
План уроку 1. Вступне слово вчителя «Засоби виразності декоративного мистецтва – візерунок і форми». 2. Порівняння учнями візерунка природної форми та декору твору декоративно-прикладного мистецтва. 3. Виконання вправ на вивчення візерунків природних форм (метелик, змія, мушлі). 4. Практична робота. Створення декоративної композиції в крузі за мотивом вивченого візерунка. 5. Творче завдання – створення декоративної композиції для тканини. Власна назва та аргументація її.
Хід уроку 1. Вступне слово вчителя «Засоби виразності декоративного мистецтва – візерунок і форми». Основний виток орнаменту – навколишній світ та скарбниця народного декоративно-прикладного мистецтва. Найулюбленіші мотиви – рослинні (бо світі рослин є велике розмаїття форм, ритмів, кольору). Узагальнення та стилізація залежить від основного задуму художника. У багатьох випадках митець зберігає велику схожість орнаменту з натурою. При цьому треба відмовлятися від зайвої деталізації. Малюнок повинен бути лаконічним. З одного об’єкту можно робити декілька ескізів. 2. Учні працюють з аналогами та порівнюють візерунок природної форми та декор твору декоративно-прикладного мистецтва. 3. Учні виконують вправи на вивчення візерунків природних форм (метелик, змія, мушлі). Замальовки. 4. Учні виконують практичну роботу. Створення декоративної композиції в крузі за мотивом вивченого візерунка. 5. Учні виконують творче завдання - створення декоративної композиції для тканини. Учні вигадують власну назву композиції та аргументують її.
Підведення підсумків. Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що для художника важливо спостерігати за оточуючим світом, виявляти яскраві особливості. Виставляються оцінки за відповіді учнів.
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Гладченко Ольгою Анатоліївною
Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Засоби виразності декоративного мистецтва – візерунок і форми > Засоби виразності декоративного мистецтва – візерунок і форми. Конспект уроку і опорний каркас
|