KNOWLEDGE HYPERMARKET


Увіковічнення пам'яті Івана Франка у матеріальних речах

Інтерпретація постаті


450px-Нагуєвичі Франко.jpeg

Пам'ятник Івану Франку в с. Нагуєвичі


За радянських часів в Україні використовувався культ Франка для політичних цілей, а радянське франкознавство однобічно і тенденційно висвітлювало його творчість, представляючи Франка як активного поборника ідей «українсько-російського єднання», переконаного соціаліста, войовничого атеїста.

В Україні була вилучена з ужитку низка його творів: «Не пора …», «Великі роковини», «Розвивайся ти, високий дубе…», інші сфальшовані чи тенденційно скорочені (передмова до збірки «Мій Ізмарагд», «Що таке поступ», «Соціалізм і соціал-демократизм», «Народники і марксисти», «Соціальна акція, соціальне питання і соціалізм», рецензія на книгу Ю. Бачинського «Ukraina irredenta», «Михайло Павлик, замість ювілейної сильветки» й ін.).

З іншого боку, наголошувався вплив російських революційних демократів на Франка, а одночасно штучно підкреслювались ворожі взаємини між Франком і Грушевським, українським консервативним табором тощо.




Музеї Франка


Побачити та доторкнутися до аутентичних речей Івана Франка можливо у будинку-музеї Франка у селищі Криворівня, Верховинського району. В цьомі будинку окрім Франка на довгий час зупинялися Леся Українка і Михайло Грушевський.


629px-Івана Франка будинок.jpeg

Будинок Івана Франка у Львові. Зараз тут розташовано музей письменника



800px-Museum ivan franko.jpeg

Музей в с. Криворівня




558px-Museum ivan franko2.jpeg

Меморіальна дошка



S76.jpeg



S747.jpeg



Franko A5.jpeg



Franko R.jpeg