Гіпермаркет Знань>>Хімія>>Хімія 9 клас>> Хімія: Розв'язування розрахункових задач №4
ЛАБОРАТОРНИЙ ДОСЛІД Пригадайте й неухильно виконуйте ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ З ОБЛАДНАННЯМ І РЕАКТИВАМИ № 1(а). Виявлення йонів Гідрогену у розчині Завдання. Дослідіть, як діють розчини кислот на індикатори. Запишіть рівняння електролітичної дисоціації кислот. Визначте, який з індикаторів не використовують для виявлення йонів Гідрогену в розчині. Обладнання: штатив з пробірками або пластина із заглибинами. Реактиви: розчини сульфатної кислоти, лакмусу, метилового оранжевого, фенолфталеїну; розбавлена хлоридна кислота, універсальний індикаторний папір. Інструкція 1. У 4 пробірки або заглибини пластини внесіть по 5 крапель хлоридної кислоти. До першої проби хлоридної кислоти добавте краплю розчину лакмусу, до другої - метилового оранжевого, до третьої фенолфталеїну, четверту випробуйте шматочком універсального індикаторного паперу. Як змінюється забарвлення індикаторів під дією хлоридної кислоти? 2. Тепер проробіть те саме з розчином сульфатної кислоти. Що спостерігаєте? Які йони в розчинах кислот зумовлюють зміну забарвлення індикаторів? Який індикатор не можна використати для виявлення йонів Гідрогену в розчині? ЛАБОРАТОРНИЙ ДОСЛІД № 1(6). Виявлення гідроксид-іонів у розчині Завдання. Дослідіть, як діють розчини лугів на індикатори. Запишіть рівняння електролітичної дисоціації лугів. Визначте який з індикаторів є специфічним для виявлення гідроксид - іонів у розчині. Обладнання: 8 пробірок (або пластина із заглибинами). Реактиви: розчини натрій гідроксиду, калій гідроксиду, лакмусу метилового оранжевого, фенолфталеїну; універсальний індикаторний папір. Інструкція 1. У чотири пробірки або лунки пластини внесіть по п'ять крапель розчину натрій гідроксиду. До однієї проби розчину натрій гідроксиду добавте краплю розчину лакмусу, до другої - метилового оранжевого, до третьої - фенолфталеїну, четверту випробуйте шматочком універсального індикаторного папірця. Як змінюється забарвлення індикаторів під дією розчину натрій гідроксиду? 2. Тепер проробіть те саме з розчином калій гідроксиду. Що спостерігаєте? Який індикатор є специфічним для виявлення гідроксид-іонів у розчині? Застосуйте свої знання й уміння 1. Установіть відповідність між класами неорганічних сполук і визначеннями.
2. Визначте кількість нітрат-іонів у рівнянні електролітичної дисоціації кальцій нітрату: А1;БЗ;В6;Г9. 3. Визначте суму коефіцієнтів у правій частині рівняння електролітичної дисоціації калій ортофосфату: А1;Б2;ВЗ;Г4. 4. У водному розчині засобу для прочищення засмічених каналізаційних труб «Кріт» фенолфталеїн набуває малинового забарвлення: а) виберіть йони, які зумовлюють зміну кольору індикатора: А Н+; Б Na+; В ОН-; Г Сl-. б) *виберіть рН цього розчину: А рН = 7; Б рН < 7; В рН > 7; Г рН < 0. 5. У водному розчині засобу «Туалетне каченя» універсальний індикаторний папір набуває червоного забарвлення: а) виберіть йони, які зумовлюють зміну кольору індикатора: А Н+; Б Са2+; В ОН-; Г Сl-. б) *виберіть рН цього розчину: А рН = 7; Б рН < 7; В рН > 7; Г рН < 0. 6. Із чотирьох атомів Гідрогену, які входять до складу молекули оцтової кислоти СН3СООН, тільки один здатний у водному розчині відщеплятися у вигляді катіона Н+. Визначте основність оцтової кислоти. 7. Проаналізуйте йонний склад, зазначений на етикетках мінеральних вод. Складіть хімічні формули речовин, які зумовлюють його внаслідок електролітичної дисоціації. 8. У кристалізатор з водою пінцетом обережно помістили шматочок натрію розміром з горошину. Після закінчення хімічної реакції у добутий розчин занурили електроди приладу для вимірювання електропровідності, а) Опишіть перебіг реакції та запишіть її хімічне рівняння. Чи проводитиме розчин одного з її продуктів (якого саме?) електричний струм? Поясніть, чому, б) *Який рН добутого розчину? Як це можна довести експериментально? 9. Газуватий продукт реакції кристалічного натрій хлориду з концентрованою сульфатною кислотою розчинили у воді, а) Як називають цей розчин? Чи проводитиме він електричний струм? Поясніть, чому, б) *Який рН добутого розчину? Як це можна довести експериментально?
Г. А. Лашевська, Геометрія, 9 клас
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: