Прислів'я і приказки
Ти прочитаєш українські прислів'я і приказки. Це короткі влучні образні вислови, що часто містять римовані слова. Вони передають досвід народу: поради, застереження. Недарма говорять: «Прислів'я вчить, як на світі жить».
Прочитай і поміркуй, що об'єднує прислів'я кожної групи. Добери до них узагальнюючі назви. Якою має бути інтонація читання прислів'їв різних груп?
*** Вік живи — вік учись. Грамоті учиться — завжди пригодиться. Щоб других вчити, треба самому вміти. Не всякий, хто читає, в читанні силу знає. Знання — дерево, а діло — плоди. З усіх скарбів знання найцінніше, тому що воно не може бути ні вкраденим, ні загубленим, ані знище¬ним.
* * * Умій сказати, умій змовчати. Давши слово — держись, а не давши — кріпись. Слово — не горобець, вилетить — не піймаєш. Від теплого слова і лід розмерзає. Гостре словечко коле сердечко. Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.
* * * Без труда нема плода. Хто хоче більше знати, треба менше спати. Терпіння і труд все перетруть. Не вір словам, а вір справам. Сім разів відмір, а один раз відріж. Зробив діло — гуляй сміло. Хто багато робить, той багато знає. Без охоти немає роботи. Де сила не візьме, там розум допоможе.
О.Я.Савченко. Читанка 3 клас
Надіслано читачами з інтернет-сату
|