KNOWLEDGE HYPERMARKET


Єгипетські піраміди

Реферат на тему: "Єгипетські піраміди"


   Із пірамід Єгипту древні греки починали рахунок семи чудес  світу. Наступними у списку буди ім. пам’ятки: висячі сади вавилонської цариці Семіраміди, статуя Зевса в Олімпії, Олександрійський маяк, храм Артеміди Єфеської,  Мавзолей царя Мавлоса і Колос Родоський. До нашого часу збереглися понад сотню пірамід.

   Будівництво пірамід за умов тодішнього рівня техніки було надзвичайно складною справою. Роботи над спорудженням піраміди Хубру тривали 40 років, 20 років пішло на видобуток і доставку матеріалу з каменоломень по спеціально покладених для цього дорогах і на ім.. підготовчі роботи, і 20 р. пішло на побудову самої пірамід. На роботу залучалось по черзі по 100 тис. Людей – усе населення Єгипет.

   Піраміди були гробницями фараонів. Вони називалися “будинками вічності”. Його тіло бальзамували, вносили усередину піраміди і клали у велику пам’ятну труну – саркофаг. Після цього вхід у піраміду замуровували. Чим кращий був цей будинок, тим більший авторитет мав цар серед людей. Перша піраміда була побудована фараоном Джокером. За його наказом вона буд. Буд.. з не цегли, а з чудового білого каменю – вапняку, що добували в каменоломнях Тури. Найбільшою і найвищою пірамідою була піраміда Хеопса. Її початкова висота складалася 147 м, на її побудову було витрачено 2 млн.300 тим. Пам’ятних брил, кожна важить 2,5 тонни.

   Єгипет - одна з найдавніших країн на землі, історія якої, як держави, розпочинається з III тис. до н. е. Єгипет розташований в Аф¬риці на берегах ріки Ніл, яка протікає вузькою долиною, що затиснена між пустелями. Під час розливу Нілу вода, в якій було багато чорного мулу, каналами надходила до посівів. Мул осідав на жовтих пісках пустелі, і там дуже добре росла пшениця. За кольором мулу єгиптяни називали свою країну Кємєт, що в перекладі з давньоєгипетської означає «чор¬на». «Єгипет - дар Нілу», - так писав історик Геродот.

   Багато сторіч селяни працювали в полі, жреці - служителі храмів - молилися богам, фараони воювали, поневолюючи інші народи, й привозили до своєї країни рабів.

   Єгиптяни бачили, як умирають люди, і розуміли, що їх життя на землі не вічне. Вони вірили - якщо тіло померлої людини збережеться непошкодженим, то ця людина буде жити й у загробному світі. Єгиптяни навчилися зберігати тіла померлих, просочуючи їх розчином солі та висушуючи особливим методом. Через 40 днів тіла перетворювалися на мумії, які могли зберігатися тисячоліттями. Потім мумію сповивали стрічками полотна, які були просочені особливим бальзамом. Жрець, котрий був поряд, читав «Книгу мертвих», щоб молитвами допомогти небіжчику в загробному світі.

    Для мумій будували піраміди. І чим заможнішим був чоловік, тим більшу за розмірами піраміду він намагався собі побудувати.

    Особливо важливим було зберегти тіла правителів Єгипту - фараонів. Вони споруджували собі піраміди великих розмірів. Піраміди - це єдине із семи чудес світу, що збереглося до нашого часу.

    «Східчаста піраміда» фараона Джосера, який побажав, щоб його усипальниця підні¬малася до неба, побудована в XXVI ст. до н. е. біля Саккари. Це перша піраміда, але своїм зовнішнім виглядом вона більш схожа на мастабу. «Мастаба» - слово арабське й озна¬чає «лавка». Так називаються похилі могильні будівлі, закріплені цеглою або камінням.

    Найбільш знамениті з пірамід і найбільші за розмірами - це піраміди трьох фараонів IV династії в Гізі. Найвища й найвеличніша - піраміда, збудована в XXV ст. до н. е., - піраміда Хеопса. Будувати її фараон почав відразу ж після того, як зійшов на престол. Керував будівництвом піраміди відомий архі¬тектор Хеміун. Сотні тисяч рабів і вільних селян працювали на будівництві піраміди.

    Коли Хеопс побачив піраміду, він залишив¬ся незадоволеним і наказав збільшити її роз¬міри. І знов погнали на будівництво рабів і селян, і знов вони вмирали від непосильної праці. На будівництво йшли всі гроші з державної скарбниці, і Хеопсу через силу вдалося до¬будувати піраміду. Висота піраміди була май-же 147 м, будували її протягом 20 років.

    Усіх приголомшувала ця велична спо¬руда. І в наші дні піраміда Хеопса - най¬більша кам'яна споруда на землі. Але мумія фараона знайшла спокій у «вічному бу¬динку» зовсім на короткий час. Селяни й раби не простили муки, які фараон їм спри¬чинив, і, повставши, викинули мумію з піра¬міди.

    Фараони, які правили в Єгипті після Хеопса, хотіли перевершити його, але не змогли. Піраміди Хефрена й інших фараонів нижчі від піраміди Хеопса.

    Сфінкс. Поряд із пірамідою Хефрена знаходиться сфінкс. Це гігантська скульптура j з тулубом лева й людським обличчям, яке' дуже поруйноване часом. У XV ст. релігійні : фанатики спотворили йому ніс.

    Карнак. Кожний фараон для підтвердження божого характеру царської влади будував і перебудовував храми. Найбільш грандіозні й величні храми знаходяться в Луксорі та Карнаці.  Храми призначалися для шанування одного бога, але в них часто знаходилися святи¬лища й інших богів. За фараона Тутмоса І у Карнаці почалося будівництво храму богу Сонця - Амону. А при Тутмосі III було збудовано «зал Анналів», в якому чотири¬гранні стовпи були прикрашені символами Верхнього й Нижнього Єгипту. За Аменхо¬тепа III було збудовано величезний храм на його честь, який алея сфінксів з'єднувала з храмовим комплексом Амона-Ра. Цей комплекс було зведено поблизу священого озера, яке було оточене храмами й обелісками, що прославляли богів.

    У стародавні часи біля храмів справлялися релігійні свята, які супроводжувалися жертво¬приношеннями.   

    Кожний із наступних фараонів добудовував щось нове в храмовому комплексі.

    Фараон XIX династії Рамзес II звів у 1260 р. до н. е. у Південному Єгипті, поблизу Абу-Симбела, найграндіозніший із храмів, який було вирубано в скелі. Перед входом сидять чотири двадцяти-метрові статуї фараона Рамзеса II. Біля його ніг - зображення дружини, цариці Нефертарі з дітьми.

    Цей храм знаходився на самому березі Нілу. Зведення Асуанської греблі повинне було його затопити. Інженери з багатьох країн світу вирішили перенести храм вище, куди не доходить вода. Пам'ятники було зрізано зі скелі, розрізано на блоки та зібрано в іншому, безпечному місці.

   Цікаво знати. Першу мирну угоду в історії світу уклав  у 1280 р. до н. е. наймогутніший фараон Рамзес II із т , Хетською державою.

  Цікаво знати. Ніхто із фараонів не лишив стільки грандіозних споруд, як Рамзес II, отри й увічнив своє ім'я в багатьох тисячах гігантських скульптур.

   Долина Царів. Поряд із Фівами, стародавньою столицею Єгипту, у пустельній долині, прямо в скелі була висічена таємна гробниця, її наказав зробити для себе фараон Тутмос І, який знав, що з біль¬шості царських усипальниць викрадаються скарби. Його приклад наслідували й інші фараони.

   Майже п'ять століть у товщі скель виру¬бали гробниці для поховання мумій фарао¬нів і знаті.

   Робітники, які прорубували в скелях тунелі, використовували лише кам'яні та бронзові інструменти. Вирубану гірську породу вони виносили в корзинах.

   Стіни усипальниць покривалися гіпсом і прикрашувалися малюнками богів ібогиньта надписами. Використовувались фарби білого, жовтого, зеленого, чорного, синього та червоного кольорів. Багато зображень збереглося до наших днів.

   На жаль, місцеположення більшості, захоронень було відоме злодіям і тому всі гробниці було пограбовано.

   Цікаво знати. Із папірусу - міцного очерету,; який ріс на берегах Нілу, було виготовлено перший папір для письма. Єгиптяни розрізали стебла І папірусу на тоненькі смужки й склеювали з них аркуші. На таких аркушах писали кінчиком очеретинки.

   Заупокійний храм цариці Хатшепсут було висічено в скелі позаду Долини Дарів. Його стіни вкрито сценами подій, які відбувалися під час її правління.

   Гробниця Тутанхамона. Як же були здивоваЩ археологи, коли знайшли гробницю Тутанхамона непограбованою. Очевидно, злодіїв, котрі розкрили гробницю, хтось перелякав, і вони не встигли щось винести.

   Зали гробниці було заповнено дорогоцінними | речами, які повинні були оточувати фараона в 5 загообному житті.

   Археологів здивувала така кількість золота. Там були скрині з речами, меблі, золота колісниця, скульптурки богів, тварин та багато іншого. В останньому залі знаходився кам'яний саркофаг із двома внутрішніми домовинами з позолоченого дерева і третьою - із чистого золота, в якій лежала мумія Тутанхамона. Обличчя мумії було закрито золотою поховальною маскою.

   І можна тільки уявити, якими скарбами були наповнені гробниці фараонів, імена яких поважали під час життя!

   Портрет Нефертіті.  Особливо прославився в усьому світі скульптурний портрет дружини Аменхотепа IV - красуні Нефертіті (XIV ст. до н. е.), який було знайдено археологами в майстерні скульптора Тутмеса. Вважається, що це най дивовижніше жіноче зображення j усіх відомих.   

  Цікаво знати.  У 1922 р. англійський археолог Говард1 Картер знайшов гробницю фараона Тутанхамона. Мумія 18-річного   фараона   знаходилася   в   кам'яному   саркофазі, а на грудях фараона лежали сухі польові квіти.

Предмети > Всесвітня історія > Всесвітня історія 6 клас > Тема 8. Утворення Єгипетської держави > Тема 8. Утворення Єгипетської держави. Реферати
Реферати