KNOWLEDGE HYPERMARKET


Буква Щщ

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас>> Українська мова: Буква «ща», позначення нею звукосполучення [ шч ]


План-конспект уроку з курсу «Письмо. Читання. 1 клас» з теми «Буква «ща», позначення нею звукосполучення [ шч ]»

Звуки [ шч] позначення їх буквою “щ”
Перейти до конспекту можна клікнувши на текст "Конспект" і встановивши Microsoft PowerPoint

Мета: ознайомити учнів з літерою “щ”, її назвою та звуковим значенням;формувати навички читання слів з літерою “щ”, уміння робити звуко-буквенний аналіз; розвивати мовлення і мислення учнів.учити
Обладнання: фішки для звуко -буквенного аналізу слів; предметні малюнки, слайд-фільм, поле для гри у “Звукову мозаїку”, індивідуальні картки

План:
1. Організаційний момент (2 хв.)
2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)

                
Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
                 Повторення віршів на вивчені букви
                 Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами
                 Повторення граматичного матеріалу
3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
                1). Розвиток фонематичного слуху.
                 2). Спостереження за артикуляцією звуків,
                 3). Розвиток 'зв’язного мовлення.
                 4). Утворення і читання складів
'
4.Фізкультхвилинка(5 хв.)
5. Робота з букварем (10 хв.)
'

                 1)
Читанняслів, речень, тексту.
                 2) Вибіркове читання
                 3) Розвиток мовлення.
'
6. Підсумок уроку (3 хв.)
Хід уроку:'

1. Організаційний момент (2 хв.)
Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив.
    Добрий день!
    У добрий час!
    Рада,  діти, бачить вас!
    Ви почули вже дзвінок?
    Він покликав на урок.
    Кожен з вас підготувався,
    До дзвінка ще постарався,
    Зараз сядуть всі дівчата,

2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)
Відгадування загадок, вправа на образне мислення.
Всіх лякає риба ця:
В роті в неї мов пила.
Ну сккажіть мені, ану-ка:
Як ця риба зветься?
            (Щука)
- Які вірші ми вчили про букви? (повторення)
Удосконалення навичок техніки читання слів з вивченими буквами
- На екрані рядок, що рухається. На ньому написані  слова. Спробуйте встигнути прочитати їх за той час, поки рухається рядок. Яке слово зайве?
Повторення граматичного матеріалу
- Чим відрізняється буква від звука? (звуки ми чуємо, букви ми бачимо)
- Які бувають звуки? (голосні і приголосні)

3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
1). Ознайомлення з буквою Щ.
- Послухайте вірш і скажіть, які  звуки ви чуєте на початку перших слів кожного рядка (звуки [шч])
2). Спостереження за артикуляцією звуків, робота з люстерком.
Висновок: Ці звуки вимовляються і твердо , і пом’якшено(кущі, плащі, дощі)-
3). Називання слів з букою щ: щока, дощ, хрущ, борщ.
ЦІКАВО ЗНАТИ!!!
 слово “борщ” не завжди означало те, що їсте сьогодні. Воно, те слово, має побратима серед рослинного царства. Це борщівник, лісове зілля, з якого в дуже давні часи готували їжу.
 Виріс щавлик після  дощу,
Наварила Щука борщу.
І шепнула на вушко лящу:
“ Йди, щавлевим борщем пригощу!”
- Назвіть слова, де є звуки “шч”


4). Гра “Добавлянка” (позиція звуків)
Ща- (щастя, щавель, щасливо,....)
Щу- (щупак, щур, щупальце,...)
Ще- ( щебет, щедрий, щедро,...)
Що- (щойно, щодня, щоденник,...)

5). Ознайомлення з буквою “Щ”

Аналіз будови
Самостійне читання слова у променевих схемах зверху на с.131.
Слова, до яких можна підставити він, вона.
Слово, що позначає одноразову дію.
Питання, яке можна поставити до слова щебетання


6) Збагачення активного словника , вивчити
вірш –загадку,заголовком  до якого буде відгадка.
Чистить курточку, штанці,
Чобіткий спідниці,
Дуже працьовита тітка,
Здогадались, хто це?...
                               (Щітка)
-на який звук починається слово-відгадка?
-з яким голосним вимовляється виучуваний звук?

7). Утворення і читання складів
- Давайте поєднаємо нашу букву “щ” з кожною з голосних. Які склади утворилися. Прочитаємо їх.

4. Фізкультхвилинка (5 хв.)

Станьте рівно, поверніться,.
І до сонечка зверніться.
А тепер нехай малята
Пострибають , як зайчата.
Руки вгору підніміть,
Вдих і видих всі зробіть.


5.  Робота з Букварем (с.131)  (10 хв.)
1). Словникова робота
- Читання слів ланцюжком
2) Читання вчителя.
Аналіз вірша
Відшукайте в першій частині слова, які у своєму складі мають
Букву Щ ,
Хто може самостійно вивчити вірш і розповісти всім у класі після того, як ми прочитаємо його кілька разів?
3) Розвиток мовлення.
- Складання запитань за малюнками. Складання повних відповідей.
6. Підсумок уроку (3 хв.)
Яку букву ми вивчили?
Які звуки вона позначає?
Гарно працювали, гарно!
Час пройшов у нас немарно!
Література:

1'. Буквар. Під ред. Каніщенко А.П.
2. Уроки навчання грамоти у 1 класі. Будна Н.О., Походжай Н. Я, Шост Н. Б.
3. Інтернет-сайт viki.rdf.ru,
4.БВПШ№:6,2006, “ Весела абетка”Мордовцева Т.В.''


Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустеровою О.М.

Відео з української мови скачати, домашнє завдання, вчителям та школярам на допомогу онлайн

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас > Буква «ща», позначення нею звукосполучення шч > Буква «ща», позначення нею звукосполучення шч. Конспект уроку і опорний каркас