KNOWLEDGE HYPERMARKET


Визначення напрямів на місцевості, плані і карті. Фішки для допитливих

Географія 6 клас

Тема "Визначення напрямів на місцевості, плані і карті. Орієнтування на місцевості. Поняття про азимут"

Фішки для допитливх до теми "Визначення напрямів на місцевості, плані і карті. Орієнтування на місцевості. Поняття про азимут" 


Сторінка для допитливих

 Крім звичайного магнітного стрілочного компасу є багато інших. Наприклад, дуже точним є рідинній компас з плаваючою шкалою. Його застосовують на морських суднах. Він являє наповнений рідиною “казанок”, в якому на вертикальній осі закріплена шкала. По різні боки від осі прикріплена пара магнітів. У центрі є поплавок. “Казанок” роблять з бронзи й вкривають скляним ковпаком. В якості рідини використовують суміш етилового спирту та дистильованої води.


 Радіокомпас взагалі не має намагнічених деталей. Він визначає напрям руху, приймаючи сигнали наземних передаючих радіостанцій. Такі компаси встановлюють на борту літаків.


 Ще Христофор Колумб під час плавання до Америки помітив, що магнітна стрілка компасу відхилялася від звичайного напряму на північ. Команда побачила в цьому недобрий знак й капітану ледь вдалося заспокоїти моряків. Згодом з’ясувалося, що стрілка компасу показує не чітко на Північний географічний полюс нашої планети, а на так званий Північний магнітний полюс. Нині його географічне положення чітко визначене: 78О пн. ш., 101О зх. д. Кут між напрямом на географічний та напрямом на магнітний полюс називають магнітним схиленням. Його враховують при прокладанні маршруту кораблів та літаків, у військовій справі.

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Коваленко Р.Р.

Предмети > Географія > Географія 6 клас > Визначення напрямів на місцевості, плані і карті. Орієнтування на місцевості. Поняття про азимут > Визначення напрямів на місцевості, плані і карті. Орієнтування на місцевості. Поняття про азимут. Фішки для допитливих