KNOWLEDGE HYPERMARKET


Виражальні можливості силуетної форми. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Малювання>>Малювання 2 клас. Повні уроки>> Малювання:Виражальні можливості силуетної форми. Повні уроки


Мета:

навчити дітей аналізувати, узагальнювати результати спостережень; навичкам трансформації архітектурних форм із метою підсилення виразності художнього образу; Розвивати в дітей:- творчі здібності, фантазію, уяву;

Тип уроку:

Навчально-виховний.

Хід уроку

Мабуть, усі ви колись мріяли побувати у Країні казок. Сьогодні на уроці ми спробуємо помандрувати загадковими вулицями цієї країни, ознайомитися з її архітектурними спорудами. А допоможе нам весела пісенька.


Ну що ви маєте веселий настрій і готові вивчати новий матеріал.

Перш за все давайте згадаємо: як ви розумієте слово "архітектура" і хто такі архітектори? (Архітектура - це мистецтво будувати красиво, міцно та корисно. Архітектори - талановиті люди, які створюють будинки.) Недарма ми про це згадали, бо казкові герої теж обирають собі такі будинки, щоб їм було в них зручно, комфортно, приємно. Більше того, кожна казкова архітектурна споруда виражає певний характер свого господаря. Порівняйте житло баби й діда з казки "Івасик-Телесик" і, наприклад, Снігової Королеви. Як можна охарактеризувати хатку? (Радісна, тепла, добра, лагідна, маленька.) А тепер підберіть слова, щоб описати палац Снігової Королеви. (Суворий, холодний, грізний, величний, жорстокий.) Спробуйте уявити, що герої цих двох казок обмінялися б один з одним житлом. Зручно стало би бабусі з дідом у холодному крижаному палаці? Звичайно ж, ні! Та й Сніговій Королеві навряд чи буде комфортно, приємно в теплій маленькій хатинці, оточеній веселими соняшниками.

Отже, архітектор повинен вирішити дуже складну задачу - щоб житло, яке він створює, було і міцним, і красивим, і корисним.

Усі споруди вирізняються перш за все своїми розмірами, висотою, силуетом. Ось як це виглядає:


Красиві, виразні споруди привертають до себе увагу, запам'ятовуються. Отже, першим виражальним засобом, який використовує архітектор, працюючи над архітектурним твором, є форма, її обрис, або силует.


Давайте вивчимо слово- СИЛУЕТ.

Силует - це площинне однотонне (частіше чорне) зображення фігур, предметів. Слово "силует" виникло від прізвища французького міністра фінансів Е. де Силуета (1709-1767), на якого зробили карикатуру у вигляді тіньового профілю. Силуетні зображення людей зустрічаємо на стародавніх грецьких вазах.

Подумайте, який основний засіб виразності використовує художник при виконанні силуету? (Лінія.) За допомогою яких властивостей ліній можна передати силуети:

- злих образів (за допомогою ламаних, "колючих" ліній);

- добрих, лагідних образів? (За допомогою м'яких, округлих ліній.)

Саме цього і не врахував лихий хитрий Плямус! Він вважав, якщо забрати в казкових героїв фарби, ніхто не впізнає казки після його злочину. Тоді цю книгу більше не будуть читати, і всі казкові герої загинуть. Давайте допоможемо друзям! Згодні?

Фізкультхвилинка:

Я малюю зайчика для вас. Раз. ( Роблять колові рухи руками над головою): Це у нього, бачите, голова. Два. (Руки кладуть на голову) Це у нього вуха догори. Три. (Піднімають руки вгору, до вух) Це стирчить у нього хвостик сірий. Чотири. (Повертають тулуб праворуч, ліворуч) Це очиці весело горять. П'ять. (Прикладають руки для очей «біноклем») Ротик, зубки - хай морквинку їсть. Шість. (Наслідують жування моркви зайцем) Шубка тепла, хутряна на ній. ' Сім. (Погладжують руки, боки, плечі, нагинаються) Ніжки довгі, щоб гасав він лісом. Вісім. (Підскакують на місці) Ще навколо насаджу дерев я. Дев'ять. (Саджають дерева, притоптують ямки) І хай сонце сяє з піднебесся. Десять. (Піднімаються на пальчиках ніг, руки вгору) Подивіться цікавий мультфільм про архітекторів, після чого ви виконаєте цікаву творчу роботу.

Творча робота:

тепер уявіть себе архітектором! Оберіть казкового героя, якому ви хочете допомогти.

Готові? У техніці аплікації створіть фасад будинку-фантазії за вашим бажанням та уявою для конкретного казкового героя. Яким він може бути? Радісним, грайливим, веселим, жартівливим чи похмурим, грізнім, суворим? А мабуть, ви придумаєте загадковий, лагідний, е загадковий, лагідний, мрійливий будиночок.


Дітки, вашим першим матеріалом для роботи пластелин. Подивіться який він гнучкий:


Список використаних джерел

Урок на тему: «ЧАРІВНА КВІТКА» Автор: Г. Кузьменко.

За матеріалами: Освіта.ua Дата публікації: 06.11.2008 Л.Найниш, А.Борисов, В.Горбунова, С.Шибанов «Можно ли научить рисовать любого?»// АLMA MATER, №8, 2009

Искусство в жизни детей

Над уроком працювали

Пилипенко Вікторія Кузьменко Г. Відредаговано та надіслано Пилипенко В.

Предмети > Малювання > Малювання 2 клас