KNOWLEDGE HYPERMARKET


Вправи до уроку на тему «Словосполучення. Головні й залежні слова у словосполученні. Граматична помилка та її умовне позначення»

Вправи до предмету Українська мова, 5 клас
Тема уроку «Словосполучення. Головні й залежні слова у словосполученні. Граматична помилка та її умовне позначення (практично)»



1.  Прочитайте текст. Поділіть його на словосполучення. Словосполучення запишіть.

Понад три тисячі мов є у світі, але для кожного народу, кожної нації найближчою і найдорожчою є його рідна мова. Рідною мовою української нації є українська.

Поняття рідної мови невіддільне від думки про рідний край, батьківську хату, материнське тепло. Рідна мова є одним із важливих засобів формування патріотичних почуттів, гордості за свій народ, вона є виявом його національної культури.

Мова єднає між собою різні покоління людей, вона передається як заповіт, як найдорожча спадщина. Піклування про рідну мову, любов і повага до неї мають бути в центрі уваги кожної нації.



2.  У наданих словосполученнях визначте головне і залежне слово. До яких частин мови належать головні слова?

Творча праця, ранкова зарядка, екскурсія в музей, готуватися до екзамену, міст через Дніпро, приїзд делегації, герой твору, працювати добре, відпочивати в селі, далеко від берега, засохлий на сонці, співаючи пісню.


3.
  Складіть словосполучення з поданими іменниками. Запишіть.

Ярмарок, степ, лікар, дріб, запис, путь, кафе, шинеля, журі, продаж, біолог, фланель, бригадир, біль, директор.




Надіслано вчителем Міжнародного ліцею «Гранд» Горецькою І.Й.


Підручник з української мови 5 клас, твори з української мови, конспекти уроків, вчителям та школярам на допомогу

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Словосполучення. Головні й залежні слова у словосполученні. Граматична помилка та її умовне позначення > Словосполучення. Головні й залежні слова у словосполученні. Граматична помилка та її умовне позначення. Задачі та вправи, самоперевірка