KNOWLEDGE HYPERMARKET


ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ


     Амазонка біля свого гирла настільки опріснює морські води, що навіть на відстані кількох десятків кілометрів від берегів її можна пити. Вражаючими є також припливні хвилі в гирлі цієї річки, які досягають висоти 6 м. Вони повертають воду Амазонки у зворотному напрямі. Швидко рухаючись, ці хвилі здатні все зруйнувати на своєму шляху.


       Найдовшою річкою світу є Ніл. Він утворюється неподалік від міста Хартум (столиця Судану) після злиття його двох приток – Білого та Голубого Нілу. Ніл (разом з Білим Нілом) є найдовшою річкою світу (6671 км). Білий Ніл бере початок у темних і вологих лісах поблизу екватора. Подолавши простори Східноафриканського плоскогір'я, Білий Ніл широко роз¬ливається по майже плоскій рівнині і утворює знамениті нільські болота довжиною 500 км і шириною до 800 км. Саме тут — батьківщина папірусу, з якого стародавні єгиптяни виробляли папір. Папірус росте так густо, а його переплетені між собою тригранні стебла настільки тверді і жорсткі, що людина в таких заростях прорубує собі шлях сокирою. У місцевих болотах дуже багато беге¬мотів і крокодилів. Голубий Ніл витікає з озера Тана на Ефіопському нагір'ї.


     Між Дніпропетровськом та Запоріжжям Дніпро перетинає Український щит. На цій ділянці були знамениті дніпровські пороги з загальним падінням у 32 м. Дев’ять кам’янистих східців, що виступали над водою, з підводними рифами перешкоджали судноплавству і робили його небезпечним. Особливо грізним був Ненаситецький поріг. Багато суден розбилося тут, немало людських життів проковтнули бурхливі води річки. Звідси поріг і дістав свою назву. Легенди казали, що на всіх порогах сидять чорти, а ними керує сатана Вернивод. І нібито вся нечисть намагається якомога більше напакостити людям: один розбиває плоти, другий – каламутить воду, третій топить людей... Пороги були затоплені у 1932 році водами Дніпровського водосховища після будівництва Дніпрогесу.       Найвищим водоспадом світу є Анхель, що знаходиться на притоці річки Оріноко. Його висота становить 1054 м. Вперше це диво природи помітив венесуельський льотчик Д. Анхель у тропічному лісі на Гвіанському плоскогір’ї. Останнім бажанням льотчика було, щоб після смерті його тіло спалили, а попіл було розвіяно над водоспадом, який він відкрив. Його остання воля була виконана.

Предмети > Географія > Географія 6 клас > Води суходолу. Річки > Води суходолу. Річки. Фішки для допитливих