KNOWLEDGE HYPERMARKET


Епоха Великих географічних відкриттів. Подорожі португальців, їх роль у відкритті нових земель. Фішки для допитливих

Географія 6 клас

Тема "Епоха Великих географічних відкриттів. Подорожі португальців, їх роль у відкритті нових земель" 

Фішки для допитливих до теми "Епоха Великих географічних відкриттів. Подорожі португальців, їх роль у відкритті нових земель"

 Серед великих діячів світової цивілізації мало хто може зрівнятися з Колумбом по числу публікацій, присвячених його життю, і одночасно по достатку «білих плям» у біографії. Більш-менш упевнено можна стверджувати, що народився він у місті Генуя і близько 1465 року поступив на службу до генуезького флоту. Через якийсь час одержав важке поранення. До 1485 року плавав на португальських суднах, жив у Лісабоні й на португальських островах Мадейра й Порту-Санту, займаючись торгівлею, складанням карт і самоосвітою. Не з'ясовано, коли й де він склав проект західного, на його думку, найкоротшого морського шляху з Європи в Індію, оснований на античному вченні про кулястість Землі й на невірних розрахунках учених XV ст.
 Видатний німецький натураліст Олександр Гумбольдт про назву “Америка” писав: “Назва нового континенту являє собою пам'ятник людської несправедливості, але... з'явилося воно завдяки збігу випадкових обставин, що усувають усяку підозру проти Америго Віспуччі”. Ім'я ж Христофора Колумба носить багато різних географічних об’єктів: держава Колумбія в Південній Америці, провінція Британська Колумбія в Канаді, Федеральний округ і річка в США, стара назва столиці азіатської держави Шрі-Ланка Коломбо, а також безліч річок, гір, озер, водоспадів, мисів, міст, парків, скверів, вулиць і мостів у різних країнах світу. В іспанському місті Барселона поставлений пам'ятник Колумбу.
 Тепер цілком очевидно, що першим із Старого Світу в Америці побував не Колумб, а можливо навіть і не вікінги. Про це говорить багато свідчень. Звідки взявся тютюн у захороненнях єгипетських фараонів, якщо його Колумб привіз з Америки лише 500 років тому? У 1949 році камінь з дивними знаками знайшов 85-річний учитель зі штату Пенсільванія (США). Виявилося, ці знаки – фінікійське письмо, якому майже 2,5 тис. років. Про те, що китайці перебували в Каліфорнії у V ст. говорять знахідки 35-ти кілограмових каменів, просвердлених у центрі. Саме такими пристроями давні китайські моряки очищували якірні ланцюги від водоростей, пропускаючи їх крізь отвір в камені. Тому Колумб лише завершив відкриття Америки. Задовго до нього там побувало багато різних народів.
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Коваленко Р.Р.

Предмети > Географія > Географія 6 клас. Повні уроки > Епоха Великих географічних відкриттів. > Епоха Великих географічних відкриттів. Подорожі португальців, їх роль у відкритті нових земель. Фішки для допитливих