KNOWLEDGE HYPERMARKET


Живлення та режим річок, робота річок допитливі


     Амазонка — найбагатоводніша річка світу. Вона виносить у Атлантичний океан близько 7000 км3 води за рік, більш як 1 млрд тонн піску та  мулу.  Жовті  води Амазонки помітні в океані на відстані 300 км від узбережжя. Ширина річки у нижній течії досягає 15-20 км. Гирло річки простягається на 600 км у довжину та 230 км у ширину.


     Найповноводніша річка Африки й друга за протяжністю на материку — Конго (Заїр). За повноводністю вона поступається тільки Амазонці. В середньому за рік Конго виносить в Атлантичний океан стільки во¬ди, що опріснює води океану на кілька десятків кілометрів від берега. Стік Конго в Атлантичний океан перевищує стік Нілу у 15 разів.


     Тривалий час Ніл залишався загадкою для жителів Єгипту. Він завжди розливався влітку, коли в країні стоя¬ла найбільша спека. Родючий мул, який приносили розли¬ви Нілу, давав змогу єгиптянам щороку збирати високі врожаї. В цьому єгиптяни вбачали втручання надприрод¬них сил і боготворили річку. Сьогодні такі природні яви¬ща можна пояснити за допомогою кліматичних карт. Хоча сам Ніл тече крізь сухий та спекотний тропічний пояс, його витоки знаходяться в субекваторіальному поясі. В сезон літніх дощів вони одержують багато води, яку несуть в Ніл. У зимовий сезон засухи притоки Нілу міліють. Тому міліє й сам Ніл.

Предмети > Географія > Географія 6 клас > Живлення та режим річок, робота річок > Живлення та режим річок, робота річок. Фішки для допитливих