KNOWLEDGE HYPERMARKET


Життєвий шлях Симона Петлюри

Гіпермаркет Знань>>Історія України>>Історія України 10 клас>> Історія України: Відновлення УНР. Політичний курс Директорії. С. Петлюра

Реферат до предмету Історія України 10 клас.

Тема «Життєвий шлях Симона Петлюри».


Симон Петлюра для України є значущою та неординарною історичною постаттю. І на сьогоднішній день його образ є актуальним, так як ця людина присвятила своє життя боротьбі за незалежність своєї батьківщини.


С.Петлюра

Життєвий шлях Симона Петлюри сповнений надзвичайних подій, але на превеликий жаль до певного часу його офіційна біографія була не доступна до широких мас населення і тому ми повинні знати героїв України.

Симон Васильович Петлюра – це відомий український політичний діяч та лідер націоналістичного руху під час громадянської війни 1918-20 рр.

Народився Симон в мальовничому куточку України, в місті Полтаві. Родина Петлюри походила з міщан, але пишалася своєю приналежністю до козацького роду.

Якийсь час Симон був учнем Полтавської духовної семінарії, але закінчити навчання Петлюрі не вдалось, так як його виключили з семінарії за участь в революційному русі.

В 1900 році Симон вступив в українську революційну партію, а потім став лідером і засновником соціал-демократичної робітничої партії.

На той час діяльність цієї партії була заборонена і тому Петлюрі прийшлось переїхати до Катеринодару, ховаючись від переслідувань поліції. В 1903 році його таки заарештували, але під поручительство в 1904 році звільнили.

Через деякий час, повернувшись до Львова, Симон продовжив навчання та революційну діяльність. Після проголошення УНР, Симон Петлюра якийсь час працював уряді і був призначений на посаду міністра оборони незалежної України.

Після перевороту Скоропадського, Симон Петлюра став на чолі опозиційного режиму диктатури. А після відновлення УНР він одержав всю повноту влади. За часи свого недовгого правління, Симон Петлюра вніс великий вклад в військову реформу та сформував армію, яка активно виступала проти захоплення України Червоною Армією.


С.Петлюра

Після того, як частину територій України захопили більшовики і вони перейшли під владу Росії, Симону Петлюрі довелось емігрувати до Польщі. Потім, після того, як діячі радянського уряду зажадала його видачі, Петлюра переїхав спочатку в Угорщину, потім Австрію і Швейцарію, і наприкінці поселився в Парижі, звідти у вигнанні, керував урядом УНР.

Але до Симона Петлюри дісталися і в Парижі. В 1926 році Симон був вбитий агентом ОГПУ.

Петлюра Симон Васильович присвятив своє життя боротьбі за незалежність України. Світла пам'ять цьому патріоту і гідній людині, яка завжди буде жити в серцях українського народу.

Предмети > Історія України > Історія України 10 клас > Відновлення УНР. Політичний курс Директорії. Петлюра > Відновлення УНР. Політичний курс Директорії. Петлюра. Реферати