KNOWLEDGE HYPERMARKET


Завдання для роботи в парах

 РОБОТА В ПАРАХ. РЕДАГУВАННЯ ТЕКСТУ.

- Які слова в цьому тексті необґрунтовано повторюються? Якими словами їх можна замінити? До якої частини мови вони належать? Визначте  рід і число.

Богатирі

Серед суворого степу стоять богатирі. Богатирі охороняють землю від ворогів. Сидить Ілля Муромець в сідлі на могутньому коні.  Очі Добрині Нікітіча вдивляються вдалечінь. Добриня готовий кинутися в бій. А ось – Альоша Попович. Де не візьме Альоша силою, бере винахідливістю. Стоять у дозорі три славних захисники Вітчизни.
Перевірка виконаного завдання. РОБОТА В ГРУПАХ.
 
Текст про Київ.
-    Вставити пропущені слова, змінивши закінчення. Визначте  відмінок цих слів.

         Киянам часто доводилося захищатися від (кого? )  ... (вороги.) Із степів набігали кочові ( що?) ... (плем'я) . Вони хотіли розграбувати (що?) .... (Київська Русь.)  Коли київським (ким?)...   (князь) став Володимир, він звелів будувати навколо міста укріплення.
        Найтяжча битва з печенігами випала на долю сину Володимира – Ярославу. Цілий день тривала жорстока битва. Та руські воїни виявилися сильнішими. На честь (чого?)... (перемога) Ярослав Мудрий наступного 1037 року заклав Золоті ворота і Софійський собор.
Взаємоперевірка груп.

Предмети > Українська мова > Українська мова 3 клас > Загальне поняття про частини мови > Загальне поняття про частини мови. Фішки для допитливих