KNOWLEDGE HYPERMARKET


Завдання до теми "Групи прикметників"

 Завдання до теми "Групи прикметників"


Завдання 1.
Прочитайте казку. Згадайте, чим відрізняється літературна казка від народної .Які літературні казки ви вчили в попередніх класах? Які казки В.Нестайка ви читали? Розкажіть , що ви знаєте про автора?
 
В Палаці Чарівних Казок
Неподалік від Вежі Сміху височів палац. Зубчасті стіни його були прикрашені безліччю різноманітних химерних фігур. На даху, на самому вершечку , сиділа прекрасна царівна, а біля її ніг звивався і сповзав униз по стіні Змій Горинич.
Синя Борода обіймав руками ріг палацу, а по його спині тягся вгору дикий виноград. Кощій Безсмертний підпирав головою невеликий балкон, на бильцях якого лежали прекрасні русалки з зеленим волоссям. Вікна палацу були ніби величезні очі стоголового дракона. а біля входу сиділи сірі вовки, і сам вхід являв собою величезну пащеку якогось неймовірного страховиська.Та Веснянка зовсім не відчував страху, бо зразу було видно, що фігури не живі , а мармурові, до того ж іще кумедні. А смішне ніколи не було страшним.Оце й був Палац Чарівних Казок. Як багато знайомих побачив він там!Всередині палац був дуже світлий, прозорий, сонячний. Добрі феї і чарівниці сиділи біля вікон у дерев’яних кріслах і гаптували диванні подушечки. Аладін біля столу чистив зубним порошком чарівну лампу. А на балконі біля корита сиділи дід та баба. Бабуся прала у розбитому кориті Карликові шовкові носовички, а старий рибалка годував золоту рибку...
В. Нестайко

  • - Знайдіть у тексті прикметники.


  • - Поставте до кожного запитання.


  • - Які з прикметників означають належність людині?


  • - Які - ознаку предмета за стосунком до матеріалу чи часу?


  • - Які – ознаку предмета, що може виражатися більшою чи меншою мірою?


  • - Випишіть з казки прикметники, позначте групу, до якої відноситься кожен з них.Завдання 2.
Якісні, відносні та присвійні прикметники запишіть у три колонки.Широкий, сміливий, лагідний, розумний, Тетянин, охайний, український, учнівський, батьківський, батьків, Петрів, спортивний, козацький, тижневий, дотепний, сусідчин, сусідський.
  • - Поясніть відмінність у лексичних значеннях виділених прикметників.


  • - Позначте в словах орфограму „велика літера”. Поясніть вживання великої літери.


  • - Складіть міні-твір на тему „ Мій друг”, використовуючи якнайбільше прикметників. Визначте групу за значенням кожного з них.Завдання 3.
Від поданих іменників утворіть і запишіть присвійні прикметники ( у початковій формі).
Зразок: Оксана- Оксанин.Мама, матуся, Людмила, Наталя, Марина, Марися, Марія, Дарина, Одарка.
- Позначте в словах орфограму „ велика літера”.
- Розкрийте значення фразеологізмів : мамин синок, вражий син.
Завдання 4.
До кожного іменника доберіть із довідки прикметники так, щоб утворилися фразеологізми. Запишіть їх і розкрийте значення.- Визначте розряди прикметників за значенням.


...хитрість, ... апетит, ... серце, ...вдача, ...хода.Довідка: лисячий, заячий, собачий, слонячий, вовчий.

Предмети > Українська мова > Українська мова 6 клас > Тема 47. Групи прикметників > Тема 47. Групи прикметників. Задачі та вправи