Гіпермаркет Знань;Основи здоров'я ;Основи здоров'я 1 клас.Загартування. Методика загартування; Повні уроки Загартовування - це система гігієнічних заходів, спрямованих на підвищення стійкості організму до несприятливих впливів різних метеорологічних факторів (холоду, тепла, сонячної радіації, зниженого атмосферного тиску). Загартовування організму - потужний оздоровчий засіб - важливий і необхідний елемент здорового способу життя людини.Встановлено, що систематичне загартовування знижує ймовірність простудних захворювань в 4 рази, і навіть виключає їх виникнення. Загартовування має загальнозміцнюючу дію на організм, підвищує тонус центральної нервової системи, покращує кровообіг, нормалізує обмін речовин, підвищує адаптивність організму до несприятливих впливів зовнішнього середовища, сприяє активізації розумової та фізичної працездатності. При багаторазовому впливі специфічних подразників під впливом нервової регуляції в організмі утворюються певні функціональні системи, що забезпечують пристосувальний ефект.
Наближається найтепліша і для багатьох, мабуть, найулюбленіша пора року, пора відпусток та канікул. Цей час можна провести не тільки із задоволенням, але і з користю. Це найкращий час для початку оздоровлення, в тому числі і загартування. Усі чули про загартування та користь від нього. Успіх у цій справі залежить від наполегливості та дотримання усіх правил, тому і поговоримо про це детальніше.
До спеціальних гартувальних заходів належать дозовані сонячні ванни, повітряні та водні процедури.Фізіологічна сутність загартування полягає у тренуванні та вдосконаленні терморегуляторних механізмів організму. При цьому досягається висока злагодженість процесів теплопродукції і тепловіддачі, які забезпечують адекватне пристосування організму до чинників оточуючого середовища. 1.Загартування необхідно починати тоді, коли дитина здорова. 2.У разі вибору методу загартування враховувати вік та індивідуальні особливості дитини. 3.Подовжувати тривалість процедур треба поступово 4.Загартування проводити, якщо в дитини добрий настрій. 5.Відновлювати заняття після перерви, якщо дозоляє лікар, треба у початкових навантаженнях. Рекомендується починати будь-яке загартування, щоб виникали слабкі або середні відповідні реакції організму, які зміцнять організм, а не послаблять за принципом стресу. Повітряні процедури - це перший крок до загартування дітей. Через 1 -2 місяці можна переходити до водних процедур. Основним чинником загартування дітей водою є її температура, а не тривалість процедури. Що холодніша вода, то коротшим має бути саме загартування. Перші водні процедури рекомендують проводити за температури повітря не нижче 22 градусів, вранці, відразу після ранкової гімнастики. Іншим способом загартування є вологі обтирання: цю процедуру можна робити дітям, починаючи з трьох місяців, але попередньо порадившись з лікарем. Спочатку підготуйте шкіру дитини: щоранку розтирайте руки і ноги сухою фланеллю до рожевого кольору, лише через 1.5-2 тижні можна перейти до обтирань. Мрякою вологою тканиною спочатку обтирають руки, потім груди, живіт, спину, сідниці, ноги. Зволожену частину тіла відразу витирають махровим рушником до легкого почервоніння шкіри. Все тіло, крім частини, що в цей момент обтирають, прикрийте ковдрою, щоб не застудити малюка. Тривалість процедури до 5 хвилин. Влітку дітей можна обтирати водою 34-33 градуси, у холодні місяці - 36 - 35 градусів, через 5-7 днів температуру води можна знижувати на 1 градус, доводячи її до 30 - 28 градусів. Для старших дітей вода може бути 20 - 22 градуси залежно від самопочуття дитини. Наступним етапом гартування є водні процедури. їх треба робити щодня, по можливості без перерв, тоді вони дають користь. Після курсу холодних обтирань можна перейти до обливання. Початкова температура води залежить від віку дитини: 9-12 місяців 35-28 градусів улітку, 36 - 30 - узимку. 1-3 роки відповідно 33-24 градуси влітку, 34 - 28 градусів узимку. Після процедури дитину насухо витерти рушником. Якщо у дітей, які часто хворіють, спостерігаються позитивні результати від вологих обтирань, їх можна обливати водою на 1 - 2 градуси вищою, ніж для обтирань. Обливання краще проводити у закритому приміщенні за температурою повітря 22
<o:p> </o:p> <br> Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: