KNOWLEDGE HYPERMARKET


Закарпаття під владою Угорщини. Буковина у складі Молдовського князівства. Шмаргалки

Історія України 7 клас

Тема "Закарпаття під владою Угорщини. Буковина у складі Молдовського князівства"

Шпаргалки до теми "Закарпаття під владою Угорщини. Буковина у складі Молдовського князівства"


Хронологія
1449 р. Створення Кримського ханства
1475р. Вторгнення турецьких військ до Криму. Захоплення Кафи, Судака та інших генуезьких фортець на південному узбережжі півострова
1478 р. Перехід Кримського ханства у васальну залежність від Османської імперії
1482 р. Спустошення Києва ордою кримського хана Менглі-Гірея
Основні поняття та терміни
Буковина – історичний регіон, що охоплює долини верхнього Пруту й Сірету. Нині ця територія входить до складу України (Північна Буковина) та Румунії (Південна Буковина). Назва краю виникла в 14 ст. і походить від значення «буковий ліс».
Закарпаття – історичний регіон, що займає передгір’я та південні схили Карпат із прилеглою до них низиною в басейні річки Тиси. Назва цієї української землі промовляє сама за себе, адже вона, єдина з українських теренів, розташована за головним Карпатським хребтом.
Ясир – бранці, що їх захоплювали татари і турки під час грабіжницьких походів на українські землі.
Яничари – турецька регулярна піхота, створена в 2-й пол. 14 ст. султаном Мурадом І. Складали основу турецької армії. Спочатку комплектувалась із військовополонених, пізніше – шляхом насильницького набору хлопчиків із християнського населення Османської імперії. Хлопчиків насильно навертали в іслам, виховували в дусі мусульманського фанатизму і суворої дисципліни, відданості султанові.
Гетьман (від німецького Hauptman, польського hetman – начальник) – у Польщі, Литві, Чехії так називали головнокомандуючих. У Польсько-Литовській державі було чотири гетьмани: два польських (коронних) і два литовських, причому один із них був головним (великим), а другий був його заступником (польним).

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Петрук Б.В.

Предмети > Історія України > Історія України 7 клас > Закарпаття під владою Угорщини. Буковина у складі Молдовського князівства > Закарпаття під владою Угорщини. Буковина у складі Молдовського князівства. Шпаргалки