KNOWLEDGE HYPERMARKET


Закріплення умінь написання вивчених елементів букв. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Закріплення умінь написання вивчених елементів букв.Повні уроки

Содержание

Тема.

Закріплення умінь написання вивчених елементів букв.

Мета.

Закріплювати вміння орієнтуватись на сторінці зошита, правильно тримати ручку і класти зошит на парті. Закріпити навички письма елементів підготовчого періоду. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

1. Перевірка готовності учнів до уроку. 2.Робота з таблицею « Сиди правильно».

T3pp.jpeg

Повторення правил сидіння за партою. – Розгляньте плакат. Зараз сядьте так, як показано на ньому : ноги ставте повною ступнею на підлогу, спину тримайте прямо , лікті покладіть на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. Учитель дивиться, чи всі діти правильно сіли, допомагає тим, хто виконав щось неточно.

ІІ Мотивація навчальної діяльності.

1. Гра « Відгадай тварину за описом». Хижий птах. Розмах крил понад 1,5 м. Важить близько 3кг. Лапи міцні, кігті довгі й гострі. Почути можна всюди – і в лісі, і в степу, і в пустелі, високо в горах. Здобич їх – зайці, глухарі. А звичайна їжа – миші та гризуни, яких ловлять на льоту, жаби.(Сова.) Давайте подивимось відео сюжет про сову:


2. Поділ слова сова на склади, визначення наголошеного складу, звуковий аналіз цього слова.

ІІІ. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.

1. Повідомлення теми і мети уроку.

2. Письмо довгих і коротких прямих похилих ліній за зразком.

3. Визначення кількості речень у тексті.

T22s.jpeg

Сови – нічні хижі птахи. Вухаста сова живе поблизу галявин. Їсть мишоподібних гризунів. Зір у сови дуже гострий. Слукання казки: Казка про розумну Сову та гарну пораду Сталося це в одному казковому лісі. Прийшли якось звірі до старої Сови за порадою. - Допоможи, - кажуть, - усезнаюча Сово! Проблема у нас. Жили ми колись у лісі в мирі та злагоді. А зараз тільки і робимо, що лаємось. І гірше за усіх Вовк. Зовсім озвірів! З'їсти усіх погрожує! - Зовсім озвірів, кажете?! З'їсти погрожує?! Лаєтесь?! Немає миру та злагоди?! – перепитала стара Сова. – Це погано! Позабули, мабуть, те, без чого миру та злагоди не буває. - Позабули. Самі знаємо, що погано, – зніяковіли звірі. – А от, як подолати це «погано», не знаємо. - Добре, - каже Сова, - спробую вам допомогти. – Є у мене, друзі, «Книга гарних порад».

T22s3.jpeg

Запитаю у неї. Може, яка з її порад знадобиться. - Запитай, запитай, тітко Сово, як нам мир у наш ліс повернути! – зраділи звірі. Узяла Сова «Книгу гарних порад», погортала…почитала… та й говорить: - Знайшла я відповідь на ваше питання. Візьміть, отже, борошна, молока, дріжджів, олії…І спечіть пиріг. Однак, запам’ятайте одну умову – цей пиріг повинні пекти всі, без винятку. А щоб він смачний вийшов, кожен повинен підійти до цієї справи з любов'ю. Зрозуміло? - Зрозуміло! Усе зрозуміло! – закричали хором звірі. – Спасибі тобі, тітко Сово! Не гаючи часу, побігли звірі на галявину пиріг пекти. Хто піч кладе, хто борошно та олію несе… І так усе у них добре так дружньо виходить! Пекли, без малого, день. Кожен старався, як міг, віддаючи пирогові усе своє вміння та любов. І коли гігантський пиріг був, нарешті, готовий, несподівано з’явився Вовк. - Що пиріг спекли?! – заричав він. – Скуштуємо! Та насамперед не заважало б мені чогось суттєвого з'їсти. Двійко зайчат, чи от... Після цих слів усіх звірів із галявини, як вітром, здуло. - Пиріг так пиріг. Теж непогано, – промурмотав Вовк, залишившись наодинці з пирогом. - А з тими зайцями я пізніше розберуся! – рикнув він услід утікачам

T22s4.jpeg

За півгодини від величезного пирога нічого не зосталося. Сірий розбійник задоволено поляскав себе по череву, облизнувся та розцвів у широкій посмішці. - Гей, звірятка! Зайці, білки, поросятка! Де ви?! Виходьте! За пиріг дякувати буду! – покликав він звірів. Звірі, що ховалися за деревами й кущами, здивовано переглянулися. Таким Вовка ще ніхто ніколи не бачив. - Ну, добре, добре, - продовжував Вовк. – Не ображайтесь. Визнаю, згрішив. Вибачте сірого. Ви навіть не уявляєте, як я вас усіх люблю! - І нічого дивного! - пролунав голос Сови. – Адже пиріг, що ти, сірий, їв, - особливий. Виходить, надто багато любові та старання звірі в нього вклали, якщо навіть на такого розбійника, як ти, їх добрість подіяла. Так у казковий ліс знову повернулися мир та злагода. А звірі згадали те, без чого, як миру, так і злагоди, не буває.

T22s1.jpeg

4. Пальчикова гімнастика.

Руки вгору підіймаєм І долоню повертаєм Пальці вниз притиснем І зап’ясток вигнем.

Діти вигинають праву руку в лікті, повертають долонею догори і лівою рукою відгинають донизу пальці правої руки, вигинаючи правий зап’ясток.

Потім те ж саме роблять лівою рукою. Повторюють вправу кілька разів.

5.Письмо коротких і довгих перших плавних елементів із закругленням внизу.

T22s5.jpeg

6. Розучування скоромовки.

Сіла сова з совенятами

В совиній долині.

Дітки давайте пригадаємо які мультфільми ви знаєте про сову


А в цьому мультфільмі якою зображено сову?

7. Письмо довгої прямої похилої лінії з петлею внизу

T22sov.jpeg
8.Фізкультхвилинка. Один – два – три, з нами до лісу ходи. 1, 2, 3, 4, 5 –будем в лісі крокувать. Там пташок ми зустрічаєм, разом з ними політаєм, Разом з зайцем пострибаєм, а від вовка – повтікаєм. 9. Гра « Впізнай птаха». Соловей, окунь, ворона, сова, кінь, ромашка, лисиця, лебідь. Давайте подивимось які бувають сови:


10.Написання півовалів

IV.Підсумок уроку.

1. Рольова гра « Я – вчитель». Кілька учнів пишуть біля дошки вивчені елементи букв. -У кого найкраще вийшло? Чому? 2.Проблемне питання. - Про якого птаха вели мову на уроці?

T222s6.jpeg

Список використаних джерел:

Урок на тему : Предмети в словах. Виндорської, Н. Д., учителя української мови, м. Вінниця, сш №2 Урок на тему: "Склад, слово" Березовської А. І., учителя української мови, м. Ніжин, сш№1. Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО — 2005 р. "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2007 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2002 р. Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В. Над уроком працювали: Виндорська, Н. Д Березовської А. І Пилипенко В.В.

Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас