KNOWLEDGE HYPERMARKET


Здоровий спосіб життя як умова збереження і зміцнення здоров'я. Повні уроки
 
Строка 11: Строка 11:
=== Тип уроку  ===
=== Тип уроку  ===
-
навчально – виховний. З дитинства нам говорять - ведіть здоровий спосіб життя. Це добре. Ми це приймаємо, як істину і рідко замислюємося. http://www.youtube.com/watch?v=2EN-EOXQDIU Вискажіть свою думку, а що ж це таке - здоровий спосіб життя?  
+
навчально – виховний. З дитинства нам говорять - ведіть здоровий спосіб життя. Це добре. Ми це приймаємо, як істину і рідко замислюємося.
 +
{{#ev:youtube|2EN-EOXQDIU}}
 +
Вискажіть свою думку, а що ж це таке - здоровий спосіб життя?  
=== Здоровий спосіб життя  ===
=== Здоровий спосіб життя  ===
Строка 48: Строка 50:
*Читайте гумористичні журнали.<br>  
*Читайте гумористичні журнали.<br>  
*Придумуйте веселі сценарії і карнавальні костюми до різних свят. Не викидайте смішні фотографії.  
*Придумуйте веселі сценарії і карнавальні костюми до різних свят. Не викидайте смішні фотографії.  
-
*Переглядайте кумедне відео: http://www.youtube.com/watch?v=LuXvTLsGG50 Не сварливість і підозрілість, похмурість особи притягнуть до нас хороших, цікавих людей, а відкрита посмішка, жарт, сміх, уміння гідне зустрічати неприємності і життєві знегоди. Потрібно вчитися радіти життю! Всьому, що оточує нас, кожному хорошому моменту.
+
*Переглядайте кумедне відео:  
 +
{{#ev:youtube|LuXvTLsGG50}}
 +
Не сварливість і підозрілість, похмурість особи притягнуть до нас хороших, цікавих людей, а відкрита посмішка, жарт, сміх, уміння гідне зустрічати неприємності і життєві знегоди. Потрібно вчитися радіти життю! Всьому, що оточує нас, кожному хорошому моменту.
=== Вчіться бути щасливими  ===
=== Вчіться бути щасливими  ===
Строка 58: Строка 62:
[[Image:Zo7.jpeg|350x350px|Здоровий спосіб життя]]  
[[Image:Zo7.jpeg|350x350px|Здоровий спосіб життя]]  
-
Щоб занадто жваве оздоровлення не убило зовсім не знищило саме бажання до нього самого, не варто відразу різко міняти усі погані звички на виключно хороші. А варто накидати план переродження і, вже наслідуючи його, поступово перетворюватися з поганця в хорошу людину. Крок другий, висипання. http://www.youtube.com/watch?v=nFn8L0-Wxsc Ось з чого найлегше можна і треба почати оздоровлення усього себе, так це з повноцінного міцного сну. Випийте склянку м'ятного чаю перед сном і друг Морфей організовує Вам відпочинок. Пам'ятайте, що середньостатистичній людині необхідно спати не менше 8 годин в день. І відмовка, що зможете відіспатися в старості, тут не працює. До старості у такому разі можна і не дожити. Крок третій, поживний Основні принципи правильного харчування прості і усім відомі. Невідомо тільки, чому усі про них знають, але мало хто їх дотримується. Але коли вже ми торкнулися теми самовдосконалення, то і принципи ці згадаємо:  
+
Щоб занадто жваве оздоровлення не убило зовсім не знищило саме бажання до нього самого, не варто відразу різко міняти усі погані звички на виключно хороші. А варто накидати план переродження і, вже наслідуючи його, поступово перетворюватися з поганця в хорошу людину. Крок другий, висипання.  
 +
{{#ev:youtube|nFn8L0-Wxsc}}
 +
Ось з чого найлегше можна і треба почати оздоровлення усього себе, так це з повноцінного міцного сну. Випийте склянку м'ятного чаю перед сном і друг Морфей організовує Вам відпочинок. Пам'ятайте, що середньостатистичній людині необхідно спати не менше 8 годин в день. І відмовка, що зможете відіспатися в старості, тут не працює. До старості у такому разі можна і не дожити. Крок третій, поживний Основні принципи правильного харчування прості і усім відомі. Невідомо тільки, чому усі про них знають, але мало хто їх дотримується. Але коли вже ми торкнулися теми самовдосконалення, то і принципи ці згадаємо:  
багато води - чистої, питної, а не газованої і забарвленої; багато овочів і фруктів - заразом і з весняним авітамінозом впораємося; мінімум перекушувань і сухом'ятки, максимум свіжих супчиків і свіжо вижатих соків; мінімум тваринного жиру і солодощів; так - режиму, немає - переїданню;  
багато води - чистої, питної, а не газованої і забарвленої; багато овочів і фруктів - заразом і з весняним авітамінозом впораємося; мінімум перекушувань і сухом'ятки, максимум свіжих супчиків і свіжо вижатих соків; мінімум тваринного жиру і солодощів; так - режиму, немає - переїданню;  
Строка 64: Строка 70:
[[Image:Zo8.jpeg|350x350px|Здоровий спосіб життя]]  
[[Image:Zo8.jpeg|350x350px|Здоровий спосіб життя]]  
-
Крок четвертий, прогулянки. Куди піти? А світ за очі, головне, крокувати треба упевнено і бадьоро, не забуваючи посміхатися. Прогулянки повинні стати не лише приємними, але і щоденними. Добре б ще, щоб і ліфт у будинку зламався, але пожаліємо бідних стареньких з верхніх поверхів, і просто уявимо, що ліфт ще не винайшли, а ось сходи - кращий друг усіх ніжок без виключення. І не забуваємо - басейн, йога, східні танці і далі, далі, далі. Крок п'ятий, антинікотиновий Давайте уважно переглянемо відео: http://www.youtube.com/watch?v=lOx4HgqchUw Тут, як мовиться, без коментарів. Нікотин, алкоголь і наркотики - загальновизнане зло. І позбавлятися від цього зла треба в першу чергу і з усією відповідальність. Зрозуміло, ми не садисти, тому келих сухого вина вважаємо допустимим і навіть необхідним у боротьбі із стресом і серцево-судинними напастями. Крок шостий, загартовуючий. Не лише сталь загартовують, товариші. Загальновідомий той факт, що загартовані люди легше переносять хвороби, а то і взагалі не знають про їх існування. Тільки не варто відразу стрибати в ополонку і примикати до союзу моржів. Процес Вашого гартування має бути поступовим, систематичним і безперервним.  
+
Крок четвертий, прогулянки. Куди піти? А світ за очі, головне, крокувати треба упевнено і бадьоро, не забуваючи посміхатися. Прогулянки повинні стати не лише приємними, але і щоденними. Добре б ще, щоб і ліфт у будинку зламався, але пожаліємо бідних стареньких з верхніх поверхів, і просто уявимо, що ліфт ще не винайшли, а ось сходи - кращий друг усіх ніжок без виключення. І не забуваємо - басейн, йога, східні танці і далі, далі, далі. Крок п'ятий, антинікотиновий Давайте уважно переглянемо відео: {{#ev:youtube|lOx4HgqchUw}}
 +
Тут, як мовиться, без коментарів. Нікотин, алкоголь і наркотики - загальновизнане зло. І позбавлятися від цього зла треба в першу чергу і з усією відповідальність. Зрозуміло, ми не садисти, тому келих сухого вина вважаємо допустимим і навіть необхідним у боротьбі із стресом і серцево-судинними напастями. Крок шостий, загартовуючий. Не лише сталь загартовують, товариші. Загальновідомий той факт, що загартовані люди легше переносять хвороби, а то і взагалі не знають про їх існування. Тільки не варто відразу стрибати в ополонку і примикати до союзу моржів. Процес Вашого гартування має бути поступовим, систематичним і безперервним.  
[[Image:Zo9.jpeg|350x350px|Здоровий спосіб життя]]  
[[Image:Zo9.jpeg|350x350px|Здоровий спосіб життя]]  

Текущая версия на 08:59, 17 декабря 2012

33.1Гіпермаркет Знань>>Основи здоров'я>>Основи здоров'я 7 клас>>Здоровий спосіб життя як умова збереження і зміцнення здоров'я. Повні уроки

Содержание

Тема

Здоровий спосіб життя як умова збереження і зміцнення здоров'я. Складові здорового способу життя

Мета

зформувати поняття „здоров’я” та „здоровий спосіб життя”, розширити знання учнів про руйнівні наслідки куріння тютюну, вживання алкоголю. стимулювати до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції; порівнювати, працювати в колективі, уміння робити висновки.

Тип уроку

навчально – виховний. З дитинства нам говорять - ведіть здоровий спосіб життя. Це добре. Ми це приймаємо, як істину і рідко замислюємося.


Вискажіть свою думку, а що ж це таке - здоровий спосіб життя?

Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя включає: режим дня, гігієну, правильне харчування, відсутність шкідливих звичок, гартування, успішну роботу, сім'ю... Ніхто не хоче хворіти, усі хочуть бути тільки здоровими, Тільки від самої людини залежить, яким буде його здоров'я. І за здоров'я потрібно боротися. Це повинно ставати способом життя людини. Потрібно виховувати в собі правильні і корисні звички, які допоможуть зберегти здоров'я. У кожного з нас є слабкості, від яких ми б дуже хотіли позбавитися : надмірне переїдання, невміння відмовитися від чогось смачненького. А це призводить до того, що перестає нормально працювати шлунок, печінка, серце. Наркотики, паління, надмірна пристрасть до алкоголю, довге просиджування біля телевізора, малорухомий спосіб життя - ось небагато тих вад, які скорочують наше здоров'я.

Здоровий спосіб життя

Для здоров'я необхідно: правильне харчування, фізична активність, здоровий сон, відмова від шкідливих звичок. Це підвищує працездатність, покращує якість життя. Потрібно жити радісно і захоплено. Сміх - це здорова душа. Сміх подовжує життя - доведено ученими. У ХVII столітті лікарі говорили - "Прибуття блазня в місто означає для здоров'я більше, ніж десять навантажених ліками мулів"! Великий Шекспір продовжив цю думку : "Веселе серце живе довго". У словаків є навіть прислів'я: "Якщо в голові веселі думки, думати про хвороби ніколи". В наші дні лікарі змогли науково пояснити благотворну дію посмішки, сміху, веселощів на організм людини. І, зокрема, на його психіку. Виявилось, коли людина сміється, посилюється приплив крові до мозку, клітини сірої речовини отримують більше кисню.

Здоровий спосіб життя

Відбувається деяка "біохімічна буря", яка ліквідовує втому, очищає верхні дихальні шляхи і покращує циркуляцію крові в судинній системі, виробляється гормон щастя. А залози внутрішньої секреції починають виробляти речовини, що знімають головний біль. І ще. Побоюючись зморшок на обличчі, деякі жінки намагаються стримувати посмішку і, вже тим більше, сміх. Але "маска серйозності" позбавляє обличчя живих емоцій. А ось сміх від душі тонізує м'язи обличчя, та і прилив крові неабияк живить шкіру, що необхідно для збереження її тонусу. Невпевненість в собі часто видає песимізм у жінок, але не треба сумувати.

Посмішка

Посмішка - не просто розтягнуті в сторони губи.

Здоровий спосіб життя

Це емоція, позитивна, благодатна. Вона викликана певною психологічною реакцією організму на якусь ситуацію: життєву картинку, гостре слово, малюнок і т. д. Така емоція, украй потрібна організму. Посмішка допомагає нам підняти собі настрій і що оточує. Сміх - чудовий душевний цілитель. Він дозволяє забути, хоч би на якийсь час, про турботи, проблеми, знегоди.

Здоровий спосіб життя

А ще сміх - двигун кар'єри, еліксир молодості і довголіття, краще, можливо, ліки від страху. Та все ж завжди хочеться розділити сміх з іншими. Та і взагалі в компанії і сміється інакше. Ось вам прекрасна основа для спілкування, тільки людина уміє посміхатися. Одна на усій планеті. Не ховайте посмішку!

Цікавий практикум

«Як підвищити собі настрій»

  • Купуйте в подарунок смішні листівки і забавні сувеніри для підняття духу.
  • Намагайтеся любити себе і знаходити у навколишньому світі веселе і заряджайте ним ваших близьких, друзів, колег.
  • Обмінюйтеся жартами з друзями і колегами.
  • Читайте гумористичні журнали.
  • Придумуйте веселі сценарії і карнавальні костюми до різних свят. Не викидайте смішні фотографії.
  • Переглядайте кумедне відео:


Не сварливість і підозрілість, похмурість особи притягнуть до нас хороших, цікавих людей, а відкрита посмішка, жарт, сміх, уміння гідне зустрічати неприємності і життєві знегоди. Потрібно вчитися радіти життю! Всьому, що оточує нас, кожному хорошому моменту.

Вчіться бути щасливими

Здоровий спосіб життя

У здоровому тілі - здоровий дух, а без здорового духу і життя не в радість, і хвороби не за горами. Тому необхідно любити себе сильніше і подарувати своєму виснаженому тілу здоровий дух. Отже, дружно крокуємо до щасливого способу життя за усіма правилами. Крок перший, аналітичний Складно, напевно, вставши з ранку, прямо так і вирішити вести здоровий образ життя. Адже для цього треба хоч буявляти, а що взагалі це за стиль життя такий правильний. І наскільки Ваш нинішній спосіб життя йому відповідає. І чи багато доведеться міняти в звичній течії життя? Від чого доведеться відмовитися? І чи готові Ви до цього?

Здоровий спосіб життя

Щоб занадто жваве оздоровлення не убило зовсім не знищило саме бажання до нього самого, не варто відразу різко міняти усі погані звички на виключно хороші. А варто накидати план переродження і, вже наслідуючи його, поступово перетворюватися з поганця в хорошу людину. Крок другий, висипання.


Ось з чого найлегше можна і треба почати оздоровлення усього себе, так це з повноцінного міцного сну. Випийте склянку м'ятного чаю перед сном і друг Морфей організовує Вам відпочинок. Пам'ятайте, що середньостатистичній людині необхідно спати не менше 8 годин в день. І відмовка, що зможете відіспатися в старості, тут не працює. До старості у такому разі можна і не дожити. Крок третій, поживний Основні принципи правильного харчування прості і усім відомі. Невідомо тільки, чому усі про них знають, але мало хто їх дотримується. Але коли вже ми торкнулися теми самовдосконалення, то і принципи ці згадаємо:

багато води - чистої, питної, а не газованої і забарвленої; багато овочів і фруктів - заразом і з весняним авітамінозом впораємося; мінімум перекушувань і сухом'ятки, максимум свіжих супчиків і свіжо вижатих соків; мінімум тваринного жиру і солодощів; так - режиму, немає - переїданню;

Здоровий спосіб життя

Крок четвертий, прогулянки. Куди піти? А світ за очі, головне, крокувати треба упевнено і бадьоро, не забуваючи посміхатися. Прогулянки повинні стати не лише приємними, але і щоденними. Добре б ще, щоб і ліфт у будинку зламався, але пожаліємо бідних стареньких з верхніх поверхів, і просто уявимо, що ліфт ще не винайшли, а ось сходи - кращий друг усіх ніжок без виключення. І не забуваємо - басейн, йога, східні танці і далі, далі, далі. Крок п'ятий, антинікотиновий Давайте уважно переглянемо відео:

Тут, як мовиться, без коментарів. Нікотин, алкоголь і наркотики - загальновизнане зло. І позбавлятися від цього зла треба в першу чергу і з усією відповідальність. Зрозуміло, ми не садисти, тому келих сухого вина вважаємо допустимим і навіть необхідним у боротьбі із стресом і серцево-судинними напастями. Крок шостий, загартовуючий. Не лише сталь загартовують, товариші. Загальновідомий той факт, що загартовані люди легше переносять хвороби, а то і взагалі не знають про їх існування. Тільки не варто відразу стрибати в ополонку і примикати до союзу моржів. Процес Вашого гартування має бути поступовим, систематичним і безперервним.

Здоровий спосіб життя

Завдання для учнів

Наскільки ви потребуєте консультації спеціалістів, покаже тест

«Чи в порядку мої захисні сили?».

1. Чи страждаєте ви від надмірної ваги або її нестачі?

2. Чи хворієте ви на простудні за¬хворювання більш ніж чотири рази на рік?

3. Ви погано спите, тому що багато працюєте, навчаєтесь?

4. У вас малорухомий спосіб життя?

5. Ви часто переїдаєте, вживаєте мало фруктів, овочів?

6. Чи полюбляєте ви загоряти на сонці, відпочивати біля моря?

7. Чи маєте ви хронічні захворю¬вання?

8. Ви не можете позбавитися від тютюнопаління?

9. Ви легко дратуєтесь, нервуєтесь через дрібниці?

10. У вас мало друзів, ви не задово¬лені своїм особистим життям?

11. Ви живете в місті? Чи часто ви користуєтесь міським транспор¬том?

12. Вам важко навчатися й одночасно виконувати домашні обов'язки?

13. Вам видалили мигдалини або ж ви хворієте на хронічний тонзиліт?

14. Ви алергік? 15. У вас постійно холодні руки, ноги?

16. Будь-яке захворювання ви нама¬гаєтесь подолати за допомогою ліків?

Результати тесту

Менш ніж 100 балів. У вас сильний імунітет. Якщо хворієте, то без усклад¬нень. Продовжуйте й надалі опікуватися своїм здоров'ям.

Від 100 до 130 балів. Причин для сер¬йозного занепокоєння поки що не¬має, але вам необхідно змінити спосіб життя.

Від 135 до 160 балів. Ваш імунітет «на нулі», у вас постійне нездужан¬ня. Пройдіть обстеження у терапевта, отоларинголога, імунолога.

Домашнє завдання

Продовжить список критеріїв здорового способу людини. Інтерактивне домашнє завдання Своїми вчинками, поведінкою довести, що сьогоднішній урок пройшов недаремно.

Використані джерела

Урок - Здоровий спосіб життя як умова збереження і зміцнення здоров’я. Складові здорового способу життя. Вчителя основ здоров’я вищої кваліфікаційної категорії ДЗОШ І-ІІІ ст. № 58 Рожкової Світлани Борисівни. План-конспект уроку "Формування звичок здорового способу життя" Автор: О.Усова. Матеріал сайту: osvita.ua Олена Шевчук.

Основи здоров’я. – К.: Видавництво "шкільний світ", 2011. -112 с.

Навроцькі Г. Це треба знати всім: Навч. посіб. – К.: Дошкільник.2008. 224 с.

Шевчук О. А. Валеологія. Розробки уроків для 5-7 класів. Метод. росіб. для вчителів та учнів. – Рівне.: Ліста, 2001. -200с.

Ящук Г. Ф., Барна Л. С., Фука М. М. Інтегрований предмет "Основи здоров’я" 7 кл. – Тернопіль: СНА "Астон", 2007. – 208 с.

Вибирай сам: бути здоровим чи курити… Фонд "Здоров’я для всіх" - К., 2002. – 32с.

Над уроком працювали:

О. Усова

О. Шевчук

В. Пилипенко

Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.


Предмети > Основи здоров’я > Основи здоров’я 1 клас > Щоденне піклування про своє здоров’я.