KNOWLEDGE HYPERMARKET


Зображення Землі на глобусі, плані, карті, аерофотознімку, космічному знімку. Фішки для допитливих

Географія 6 клас

Тема "Зображення Землі на глобусі, плані, карті, аерофотознімку, космічному знімку"

Фішки для допитливих до теми "Зображення Землі на глобусі, плані, карті, аерофотознімку, космічному знімку" 


Сторінка для допитливих

 Вперше помітити, що Земля не ідеальна куля, вдалося у другій половині ХVІІ ст. Відбулося це так. У 1672 році французький академік Ріше відправився у мандрівку до Америки для астрономічних спостережень. З собою він взяв маятниковий годинник, роботу якого ретельно перевірив у Парижі. Потрапивши в район екватора, вчений був здивований, що його точний годинник почав відставати на 2,5 хвилини щодоби. Коли Ріше повернувся в Париж, годинник знову став показувати правильний час. Саме цей факт наштовхнув фізика Ньютона на думку, що наша Землі приплюснута біля полюсів. Ритм коливання маятника залежить від його довжини та відстані до центру Землі. Чим далі маятник від центру планети, тим він рідше гойдається, тому годинник відстає. З цього виплаває, що біля екватора Земля дещо розтягнута.


 Унікальним є великий академічний глобус, що знаходиться в Санкт-Петербурзі. Його діаметр 3,1 метри. Зовні на глобусі нанесені материки та океани. На внутрішньому його боці знаходиться зоряне небо. Всередині на його осі вмонтовано стіл і лавку. Тут можуть одночасно розміститися 10 чоловік. За допомогою особливого механізму глобус обертається навколо своєї осі, й глядачі можуть спостерігати рух небесних тіл.

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Коваленко Р.Р.

Предмети > Географія > Географія 6 клас. Повні уроки > Зображення Землі на глобусі, плані, карті, аерофотознімку, космічному знімку. > Зображення Землі на глобусі, плані, карті, аерофотознімку, космічному знімку. Фішки для допитливих