KNOWLEDGE HYPERMARKET


Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори: вивітрювання, текучих і підземних вод. Фішки для допитливих

Географія 6 клас

Тема "Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори: вивітрювання, текучих і підземних вод"

Фішки для допитливих до теми "Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори: вивітрювання, текучих і підземних вод" 


Сторінка для допитливих
 Найбільша в світі карстова печера – Мамонтова – була відкрита випадково майже 200 року тому мисливцем, який переслідував ведмедя, а той зник під землею. Вже через три роки після відкриття з’ясувалося, що печера є найбільшою. В ній нині вивчено понад 50 великих залів та понад 20 глибоких шахт. У печері знаходяться три великих озера й три річки. Найдовша з річок має назву Стікс, як і давньогрецька легендарна річка у підземне царство мертвих. У печері багато мешканців: сліпі риби й раки, цвіркуни й павуки.
 Понад стометрової відмітки досягає одинокий бархан Калкан на північний схід від міста Алмати у Казахстані. Коли пісок, який на нього закидає вітер, утворює занадто круті схили, він сповзає та починає так сильно густи, що бакенщики, які живуть в кількох кілометрах на річці Ілі, плутають цей звук з сиреною пароплавів.
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Коваленко Р.Р.

Предмети > Географія > Географія 6 клас > Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори: вивітрювання, текучих і підземних вод > Зовнішні процеси, що зумовлюють зміну земної кори: вивітрювання, текучих і підземних вод. Фішки для допитливих