KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми: Знайомство.

Конспект до уроку з предмету Німецька мова 5 клас
Тема:Знайомство.

Надіслано Руснак, вчителем Німецької мови.



Тема: Kennenlernen, Vorstellung

Мета: навчити учнів легко вступати в контакт з новими людьми, показати це на прикладі текстів, діалогів; потренуватися застосовувати нову лексику уже на першому занятті; навчити правильно формулювати логічні питання, використовуючи питальні слова.

Обладнання: роздрукована на аркуші лексика до заняття, текст для Leseverstehen .

Хід уроку

I. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО ТЕКСТУ
Ziel l. Повідомлення теми та мети уроку.

L: Hallo! Ich heiße Bohdan Dmytrovitsch! Ich bin 38 Jahre alt! Und wer bist du?
За таким самим прикладом кожен учень називає себе. (в гру можна підключити м’яч або якийсь інший цікавий, бажано м’який предмет). Отже, познайомились! Йдемо далі.

Mundgymnastik 2. Мовна розминка.
Wer?(хто) Wie?(як) Was?(що, хто по професії) Und wohin?(куди) Woher? (звідки) Wo?(де) Weshalb (чому) und wieviel?(скільки)
Ви – талановитий вчитель! Зримуйте ці рядочки і у Вас вийде прекрасний віршик! (віршами завжди легше запам’ятовувати). З’ясуйте з учнями значення нових (питальних) слів.

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Neue Lexik 1. Нова лексика до теми.



Substantive
der Abschnitt
der Fehler, Fehler machen
der Freund
der Kommilitone
der Name
der Platz, Platz nehmen
der Student
der Unterricht
die Begrüßung
die Freundin
die Handlung
die Kommilitonin
die Liste
die Person
die Regel
die Studentin
die Übung, Übungen machen
die Vokabel
die Vorstellung
das Beispiel, zum Beispiel (z.B.)
das Buch
das Deutsch
das Internat
das Kapitel
das Kennenlernen
das Studentenwohnheim
das Wohnheim

Verben
anfangen
beginnen
gehen
heißen
helfen
hereinkommen
kommen
lesen
liegen
nachsprechen
nehmen
sein
sitzen
sprechen
verstehen
antworten
aufmachen
begrüßen
erklären
fragen
lernen
machen
sagen
unterrichten
verbessern
vorstellen (sich)
wiederholen
wohnen
zuhören
zumachen

Adjektive und andere Wörter
alles
also
aufmerksam
beide
da
denn
deshalb
direkt
erst
etwas, noch etwas
falsch
faul
fleißig
früh
gemeinsam
gern
hier, von hier
immer
jetzt
klar
kurz
lang
langsam
leicht
neu
noch, noch einmal, nochmals
oft
richtig
schnell
schön
schwach
schwer
selten
spät, zu spät
sprachlich
stark
weit, weit weg, weiter
zuerst
Guten Tag!
hallo!
zu hause


Завдання по лексиці:
Finden Sie in der Vokabelliste Antonyme!
faul – fleißig…


Leseverstehen 2. Читання й розуміння тексту

Begrüßung, Kennenlernen, Vorstellung.
A. Hallo! Bin ich hier richtig? Ist hier Deutschunterricht? Ist der Platz hier frei? Ich heiße Anton und wie heißt du?
S. Hallo, Anton! Ich heiße Alexander, kurz Sascha. Und da sitz Maxim. Wir sind Freunde.
M. Hallo! Sascha und ich wohnen in Minsk. Und woher kommst du?
A. ich komme aus Brest. Aber nicht direkt. Ich wohne auf dem Land. Jetzt wohne ich im Internat. Es liegt nicht weit von hier. Ich gehe oft zu Fuß.
M. und wer kommt da noch herein?
O. Hallo! Mein Name ist Oxana. Da kommt auch meine Kommilitonin. Sie heißt Nina. Wir sid beide aus Gomel.
N. hallo! Kommen wir nicht zu spät?
S. nein. Der Lehrer ist noch nicht da!

Завдання до тексту:
Скласти 6 питань до тексту, використовуючи питальні слова з мовної розминки. (Wer?(хто) Wie?(як) Was?(що, хто по професії) Und wohin?(куди) Woher? (звідки) Wo?(де) Weshalb (чому) und wieviel?(скільки))

Hörverstehen 3. Подання діалогічного тексту для аудіювання.
Deutschunterricht
L. Guten Tag! Mein Name ist Georgij Petrowitsch Glebko, und ich unterrichte Deutsch. Beginnen wir! Sie lernen neue Wörter und machen Übungen. Ich spreche, und Sie wiederholen. Sie hören erst aufmerksam zu und dann sprechen Sie nach. Also, wie heißen Sie?
Die Studenten stellen sich vor.
M. Ich verstehe nicht alles, deshalb frage ich oft.
L. Das ist gut, dann lernen Sie schnell. Und ich helfe gern. Wer hilft Maxim noch?
N. Er spricht schnell, und macht Fehler, und ich verbessere ihn.
L. Sehr schön. Wir helfen also Maxim gemeinsam. Jetzt machen Sie die Bücher auf und wir fangen an.

Завдання:
Прослухавши текст двічі, учні дають відповіді на запитання.
1. Was erklärt der Lehrer den Studenten?
2. Wer macht Fehler?
3. Wer will den, der Fehler macht, helfen?
А тепер питання на логіку:
Warum dutzt der Lehrer den Lehrlingen nicht? Чому вчитель не «тикає» тим, хто у нього навчається? (підказка для вчителя – Тому що у вищих учбових закладах студентів прийнято називати на «Ви»)

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Hausaufgabe 1. Домашнє завдання.
Написати діалог двох учнів, один з яких вперше прийшов у цей клас. Нехай «корінний» учень розпитає, як того звати, звідки він, чому вирішив перейти у цей клас?

Zusammenfassung 2. Підведення підсумків уроку.
Похвалити всіх учнів за старання на занятті, найактивніших нагородити високим балом! Додайте учням стимулу до навчання!!!

Предмети > Німецька мова > Німецька мова 5 клас > Знайомство. > Знайомство. конспект уроку і опорний каркас