KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми Закріплення букви «ї». Українські народні казки

Українська мова 1 клас

Тема:Закріплення букви «ї». Українські народні казки

Конспект Уроку  до теми: Закріплення букви «ї». Українські народні казки.


Тема:
Закріплення знань про букви "Ї", "ї".


Матеріал уроку:
Текст з букваря "На екскурсії".

Мета:
• продовжити формувати у дітей уявлення про звуко-буквені співвідношення в системі голосних української мови;
• формувати навички читання діалогічного тексту; удосконалювати якості читання;
• розвивати навички зв'язного мовлення учнів;
• виховувати почуття патріотизму, гордості за своє рідне місто.

Обладнання: звукові фішки, український алфавіт, зразки друкованих і писаних букв, комп’ютер, диск зі слайд-фільмом до уроку, роздатковий матеріал (індивідуальні картки, картки з кросвордом).

Хід уроку:

1. Повторення та закріплення вивченого.
• Мовна зарядка.
• П'ятихвилинка для життя.
• Гра “Голосуємо руками”
• Гра “Спіймай букву Ї”.
• Звуко-буквений аналіз слів “їжачок”, “поїзд”, солов’ї”, “Україна”.

2. Вивчення нового матеріалу
• Розповідь учителя про Київ.
• Легенда про створення Києва.
• Бесіда про сучасний Київ.
• Демонстрація слайд-фільму про Київ.
• “Чи був ти уважним?”. Кросворд.

3 . Хвилинка відпочинку.

4. Опрацювання тексту з “Букваря” “На екскурсії”.
• Словникова робота.
• Слухання твору (вчитель, учні).
• Постановка і відповіді на питання.
• Читання тексту самостійно.
• Аналіз тексту, вибіркове читання.

5 Робота над вдосконаленням техніки читання
• Робота над виразністю.
• Читання в особах.
• Тренінгові вправи на швидкість читання.

6. Підсумок уроку. Оцінювання.


Вітання СЛАЙД 1

• Повторення та закріплення вивченого.
• Мовна зарядка.
Вправи “Футбол”, “Задми свічку”.

• П'ятихвилинка для життя. СЛАЙД 2, 3, 4
Тренінг понять “звуки”, “букви”, “приголосні”, “голосні”.
Гра “Засели будиночки”. Якщо підкреслена буква позначає голосний – у червоний будиночок, якщо приголосний – у синій. “Селимо” слова: літо, калина, вишня, весна, зима, сніжинка, осінь.
СЛАЙД 5
• Оголошення теми і задач уроку. СЛАЙД 6
Сьогодні ми продовжимо вивчення букви, з якою ми познайомилися на попередньому уроці. Ми будемо шукати її в словах, ловити на слух, робити звуковий аналіз слів з нею. Також ми проведемо віртуальну подорож по нашому улюбленому місту.

• Відгадайте загадку:
Ми пішли до гаю вдвох – я й сестра маринка.
І в гаю тім “тьох” та “тьох”, та іще так дзвінко.
Що за співанки? Чиї? То співають… (Солов’ї). СЛАЙД 7
Де в слові солов’ї стоїть ї?
Знайдіть в тексті загадки ще слово з буквою ї. Де вона стоїть? Буква Ї завжди стоїть тільки в кінці слова? Доведіть, наведіть приклади.

• Гра “Голосуємо руками”. (Якщо Ї стоїть на початку слова – піднімаємо ліву руку, в кінці – праву руку, посередині – дві руки будиночком. Слова: їжа, їхати, приїхав, солов’ї, їжак, Україна, поїзд, гаї, їдальня.

• Гра “Спіймай букву Ї”. (Плескаємо в долоні). СЛАЙД 8
Їжак покликав їсти й пити своїх маленьких їжачків.
Та не схотіли їсти діти - він їхню їжу сам поїв.

• Діти, а чому під буквою Ї дві звукові картки? Які саме звуки вона завжди позначає? Звуко-буквений аналіз слів “їжачок”, “поїзд”, солов’ї”, “Україна”. (Робота в зошитах). СЛАЙД-картка 26

2. Вивчення нового матеріалу. СЛАЙД 9
 Розповідь вчителя. Кожна країна має одне найголовніше місто. Його називають столицею. Яке місто є столицею України? Скільки років Києву? А чому наше місто так називається?

 Легенда про створення Києва. Давним-давно жили на холмах три могутні брати. Одного звали Кий, другого Щек , а третього Хорив (імена пишу на дошці). І була в них дуже красива сестра Либідь. І вирішили брати побудувати місто славне і красиве. А коли побудували, назвалт його на честь старшого брата – самого сильного і могутнього – Київ. Гора, на якій жив Щек, тепер називається Щекавицею, гора Хорива – Хоривицею. Київ стоїть на березі великої ріки. Як вона називається? (Дніпро) СЛАЙД 10 Охороняє Київ – Михайло Архистратиг. Поки він наш охоронець, ніяка біда Києву не страшна. СЛАЙД 11

 Діти, а що Ви знаєте про нашу столицю, де гуляєте з батьками? (Вільні висловлювання дітей). Бесіда

 Зараз ми проведемо віртуальну екскурсію по Києву і подивимося найвизначніші місця. Будьте уважні, запам'ятовуйте назви, вашу увагу ми перевіримо. СЛАЙД 12-18

 Ой, квітка каштана, чому вона з'явилася? Яке відношення має дерево каштана до Києва? (Символ Києва). Поясніть вираз: Київ потонув у зелені каштанів. СЛАЙД19

 Ляльковий театр. Після екскурсії містом завжди приємно відпочити і подивитися гарну виставу. СЛАЙД 20

 А до нас уже поспішає їжачок, щоб перевірити нашу уважність. Він приніс нам кросворд. СЛАЙД 21, СЛАЙД-картка 27
1 Наша країна; 2 Дерево – символ Києва;
3 Головна вулиця Києва; 4 Столиця України;
5 Ворота – в'їзд до Києва; 6 Андріївський…
7 Велика церква Софійський… 8 Річка Києва

3. Хвилинка відпочинку. СЛАЙД 22
Співаємо пісню “Алфавіт”.

4. Опрацювання тексту з “Букваря” “На екскурсії”.
 Як ви думвєте, по вулицях Києва ходять тільки кияни? (Приїжджають гості, туристи). Сьогодні ми будемо читати текст “На екскурсії”.
 Словникова робота. Щоб краще зрозуміти текст, розберемо наступні слова (пишу на дошці “майдан”, “площа” “узвіз”, “собор”) СЛАЙД 23
 Чтання слів у колонках (з екрану комп'ютера) СЛАЙД 24
їдемо поїдемо приїхали Київ Василько Леся Петрик
Михайлівський Золотоверхий Собор
Андріївський Узвіз
Парк Слави
схили Дніпра
Ляльковий театр казка “Кіт у чоботях”.
 Дивлячись на ці слова, як ви думаєте, що буде в оповіданні? Давайте перевіримо, чи ви праві.
 Читання тексту кращими учнями.
Чому текст називається “На екскурсії”?
Про кого розповідається в тексті?
Допомагайте мені ставити запитання. (Діти ставлять питання один одному).
 Читання тексту самостійно (пошепки). Звертаємо увагу на розділові знаки.
 Аналіз тексту. А куди б ви запросили Лесю з Петриком?

5. Робота над вдосконаленням техніки читання.
 Зверніть увагу на розділові знаки в кінці речень. Як ми читаємо, якщо крапка? А яка інтонація питальних речень? Давайте потренуємось.
 Тренінгові вправи на швидкість читання. СЛАЙД 25

6. Підсумки уроку. Відмічання найкращих учнів.
 Розкажіть, що нового ви почули сьогодні на уроці?




<o:p></o:p> [категория: Закріплення букви «ї». Українські народні казки. конспект уроку і опорний каркас]]