Конспект до уроку з предмету Економіка 11 клас Тема:Міжнародні валютно-фінансові організації Заняття 1 Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Тема уроку: “ Міжнародні валютно-фінансові організації ” Заняття 1. Мета:
- сформувати в учнів поняття про міжнародні фінансово-валютні організації;
- розвивати пізнавальні інтереси в учнів,логічне мислення,продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
- виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку: комбінований Хід уроку. I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. Самым прочным элементом международных соглашений по-прежнему остается бумага. Питер Устинов Международная конференция: встреча, на которой стороны приходят к согласию относительно даты следующей встречи. Л. Гинзберг ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе Анекдоти: Тіньова економіка в Україні обслуговується тіньовою політикою серед білого дня. Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ Наша економіка стала однією з найекономніших у світі — нічого не виробляє! Олександр ПЕРЛЮК Ринкова економіка у нас є, а от нормальної економіки, вважай, уже нема. Олександр ПЕРЛЮК Хай живе ринкова економіка імені Остапа Бендера! Володимир ШАМША Вільна ринкова економіка — чудова річ, але щоб вона працювала, потрібно дуже багато поліції. Ніл Аскерсон ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу Питання з повторення:
- Що таке, ринкова система, загалом? (Свобода економічної ініціативи, як гарантія правової держави)
- На яких принципах базується ринкова економіка? (приватна власність,конкуренція,автоматизм регулювання)
- Назвіть властивості змішаної економіки.
- Як встановлюється ціна на продукт?(приклад)
Тому епіграфом до нової теми уроку є слова Г. Бокля "Встарину найбагатшими країнами були ті, природа яких була найбільш благодатна, нині - ті, в яких людина найбільш діяльна." У чому головний зміст цього вислову? План. 1. Поняття ринкової економіки, її визначення, принципи. Що ж таке міжнародна валютно-фінансова організація? Що вам відомо про них? (мозкова атака) (Міжнародні фінансові організації — це організації двох або більше урядів, спрямовані на вирішення певних спільних фінансових питань чи організації проектів. Уряди діють від імені своєї держави і представляють її інтереси, притримуючися поваги її суверенітету.) Сучасні міжнародні відносини характеризуються постійним розширенням сфер взаємодії держав, тому всі нові відносини стають предметом міжнародно-правового регулювання. Однією з таких порівняно нових організаційно-правових форм міждержавного співробітництва є міжнародні фінансові організації. Міжнародні фінансові організації є основною інституціональною формою співробітництва держав, вони виступають у якості основного організатора міждержавного спілкування. 2. Основні фінансово-валютні організації.
3. МВФ як основний регулятор кредитно-валютних відносин у світі. Міжнароодний валютний фонд, МВФ (англійською IMF) — спеціальне агентство Організації Об'єднаних Націй (ООН), засноване 39-ма державами, з метою регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті. Фонд має статус спеціалізованої установи ООН. Штаб-квартира МВФ знаходиться в м. Вашингтон, США. МВФ було створено 27 грудня 1945 року після підписання 28-ма державами угоди, розробленої на Конференції ООН з валютно-фінансових питань 22 липня 1944 року. В 1947 році фонд розпочав свою діяльність і став органічною частиною Бретон-Вудської валютної системи. МВФ є інституційною основою сучасної світової валютної системи. При цьому її базою і основним еквівалентом є долар США. США займають домінуючі позиції в МВФ. Політика і рекомендації фонду по відношенню країн які розвиваються неодноразово піддавалася критиці. 4. Функції та цілі МВФ. Основні функції МВФ • сприяння міжнародній співпраці в грошовій політиці • розширення світової торгівлі • кредитування • стабілізація грошових обмінних курсів. Офіційні цілі МВФ 1. «сприяти міжнародній співпраці в валютно-фінансовій сфері»; 2. «сприяти розширенню і збалансованому росту міжнародної торгівлі» в інтересах розвитку виробничих ресурсів, досягнення високого рівня зайнятості і реальних доходів держав-членів; 3. «забезпечити стабільність валют, підтримувати упорядковані співвідношення валютної системи серед держав-членів» і не допускати «знецінення валют з метою отримання конкурентних переваг»; 4. надавати допомогу в створенні багатосторонньої системи розрахунків між державами-членами, а також в ліквідації валютних обмежень; 5. тимчасово надавати державам-членам засоби в іноземній валюті, з метою «виправлення порушення рівноваги їх платіжного балансу». ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)
- Яку роль відіграють міжнародні організації у світовій економіці?
- МВФ і Україна... які існують зв'язки?
V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів Тест для закріплення матеріалу. 1. Які найваживіші міжнародні валютно-фінансові організації ви знаєте? - ООН - Світовий банк - МВФ - ЮНЕСКО - МБРР 2. Яка валюта має статус міжнародної і являється головною в міжнародних розрахунках? - євро -американський доллар - фунт стерлінгів - російський рубль 3. Головною місією та функцією діяльності МВФ є? - антикризова допомога країнам-партнерам - постійна домопога країнам-партнерам - ємісія міжнародної розрахункової валюти - рефінансування міжнародних проектів 4.Світовий банк та МВФ були засновані в ? - 1943 році - 1944 році - 1945 році - 1946 році - 1947 році 5. На якому рівні існує поєдання фунцій Світового банку та МВФ? - на частковому - на повному - поєднання відсутнє VI Додаткові завдання Цікаві факти: У країнах, що розвиваються за допомоги МФО було досягнуто: • середня тривалість життя збільшилася з 55 до 65 років; • число грамотних серед дорослого населення подвоїлося; • загальне число дітей, що навчаються в початковій школі, виросло з 411 до 681 мільйона; • дитяча смертність знизилася на 50 відсотків. VII Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней) Джерела:
VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...) Підсумки. “Учень, який вчиться без бажання, - це птиця без крил. ”. (Сааді) Література:
- Гальчинський А.С.,Єщенко П.С., Палкін Ю.І. Основи економічної теорії: Підручник.
- Дзюбик С., Ривак О. Основи економічної теорії.
- Основи економічної теорії: політекономічний аспект: Підручник/ Г.Н.Климко, В.П.Нестеренко, Л.О.Каніщенко та ін.;
- Підручник з економіки 11 клас.
Предмети > Економіка > Економіка 11 клас > Міжнародні валютно-фінансові організації > Міжнародні валютно-фінансові організації конспект уроку і опорний каркас
|