Конспект до уроку з предметуЕкономіка 2 клас Тема: Поняття „товари” Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Т е м а у р о к у: «Поняття „товари” » Мета:
- сформувати в учнів розуміння сутності понять "товар", "ціна";
- виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів.
Обладнання: комп’ютер, заготовки для гри (додаток 1), слайди. Тип уроку: комбінований. Х і д у р о к у: І. Привітання (2 хв) Привіт, учні! ІІ. Нова тема (15 хв) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу Питання з повторення(2 хвилини):
- Що таке попит?
- Потреби.
- Економічні блага.
П л а н у р о к у: 1. Поняття товару. У магазинах чи на базарах, за гроші ми можемо придбати різноманітні речі: одяг, їжу, іграшки, техніку, меблі, тощо. Все це називається товаром. Товар - продукт людської праці, що призначений для продажу. Погляньте на малюнок: де товари, а де послуги? 2. Поняття ціни. Різні товари мають різну ціну. Ціна – кількість грошей, яку необхідно заплатити для того, щоб придбати річ чи послугу. Ціна залежить від якості товару, матеріалу, з якого він зроблений, кількості праці, затраченої на його виробництво, тощо. Погляньте на малюнок: який товар буде коштувати дорожче, а який дешевше? Чому? 3. Попит на товар. Ціна товару залежить не лише від його якості, матеріалу і кількості праці, а і від попиту на товар. Попит показує наскільки товар необхідний людям. Чим більший попит, тим потрібніший товар. Попит на товари залежить від багатьох факторів: від пропозиції – кількості одного виду товару в магазинах, пори року (взимку теплий одяг потрібніший), місця (в Африці попит на ананаси менший, ніж у нас), тощо. Який товар на малюнку користується більшим попитом і чому? Для кращого освоєння матеріалу можна провести гру: ІV. Гра "Товар-Гроші, Гроші-Товар" (20 хв). Клас ділиться на 6 команд по 3-4 чоловіки: 3 команди представляють собою фабрики, а 3 команди – споживачів. В кожній команді визначається торговий представник, який буде представляти її інтереси на ринку. Команди, які представляють фабрики виробляють товари – трикутники, круги та квадрати – вирізаючи їх із заготовок. А команди споживачів таким самим чином виготовляють гроші. Необхіно слідкувати за якістю грошей та товарів, а також врахувати якість при підрахунку результатів . На ринку (окремому столі) торгові представники фабрик намагаються з найбільшою вигодою продають товари, а торгові представники споживачів придбати їх якомога більше і якнайдешевше. За результатами гри обирається два переможця: «фабрика», яка заробила саму більшу кількість грошей, а також споживачі, які придбали найбільшу кількість товарів (або комплектів товарів «трикутник-круг-квадрат»). Примітка: Якщо грати з комплектами товарів, то в якості товарів можна обрати складніші фігури – тоді «виробляти» їх буде складніше, їх буде менше, попит більший, і, можливо, хтось з учнів здогадається, що продавати їх можна дорожче. V. Обговорення гри (10 хв) Обговорити з учнями гру, визначивши основні принципи ринку: чим більше товару – тим він дешевший, чим більший попит – тим дорожчий товар, чим легше виробляти товар, тим він дешевший і навпаки, тощо.
VІ. Домашнє завдання Які ще фактори впливають на ціну товару? На його попит? Додаток 1. Шаблони.
Предмети > Економіка > Економіка 2 клас > Поняття „товари” > Поняття „товари”. Конспект уроку і опорний каркас
|