KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми Реклама та дизайн

Конспект уроку до предмету Економіка, 4 клас
Тема: Реклама та дизайн

Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"


Т е м а у р о к у: «Реклама та дизайн»
Мета:

  •  Визначити поняття реклами
  •  Дослідити основні етапи реклами
  •  Визначити характерні вимоги до реклами
  •  Визначити поняття дизайну
  •  Дослідити взаємозв’язок дизайну і реклами.

Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
Тип уроку: комбінований.

Х і д у р о к у:
І. Привітання (3 хв) – настрій на позитив
Притча «Дружба»
Хлопчик і осел були найкращими друзями. Вони всюди ходили разом, усе робили разом, але більш за усе їм подобалось подорожувати світом.
Вони ходили з міста у місто, від країни до країни...
Але біля одного міста, хлопчик побачив чудову вишню і зупинився біля неї щоб посмакувати, а коли через півгодини отямився, осла не було поруч. Він шукав його де тільки міг, кричав так, що аж боліло горло, але осла ніде не було. На наступний день він сів на землю і став дивитись поперед себе.
Так просидів він тиждень, місяць, рік. Через рік біля міста йшов якийсь купець і побачив недалеко якесь сяйво. Прийшовши у місто, він розказав про це диво усім знайомим і родичам. На наступний день жителі міста пішли у місце, вказане купцем, і побачили там хлопчика: від нього справді, якщо придивитись, йшло ледь помітне світло. Якийсь мудрець, проходячи повз, сказав, що хлопчика звуть Брахман і пішов собі далі.
Жителі почали вважати хлопчика за святого, і приносили йому усілякі дари та їжу. А й справді - тим, кому було погано, прийшовши до нього, видужували. Мудреці знаходили рішення своїх складних проблем, сидячи біля нього, скривджені чомусь переставали плакати і спокійно засинали, а в калік потихеньку повертались до попереднього стану ушкодженні органи.
Але в один день якась людина привела до хлопчика осла. І, о, яке щастя! Хлопчик вперше за довгі роки підвів погляд і побачив, що це його друг!!!
Відразу світло навколо нього згасло, він взяв осла за шию і вони знов радісно і безпечно побігли дивитись світ.
Мораль цієї притчі така: не чекай просвітлення, допоки дружиш з ослами.
ІІ. Релаксація (1 хв) – після серйозного веселе
Школа — це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
А. Барбюс
ІІІ. Нова тема (20 хв) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу
П л а н у р о к у:
1. Поняття реклами
Реклама займає особливе місце в системі маркетингу. Часто її виділяють у самостійний напрямок, проте, як свідчить світова практика, найбільшої ефективності реклама набуває лише в комплексі маркетингу.
Високоякісна інформативна реклама — це найдорожчий інструмент маркетингу; його завдання:
- створити позитивний імідж фірми — виробнику чи посереднику;
- збільшити чистий прибуток і рентабельність;
- збільшити кількість покупців та обсяги продажу;
- стабілізувати обсяги продажу при зменшенні попиту й спаді ділової активності.
Реклама – це будь-яка платна форма неособистої пропозиції товарів і послуг від імені визначеного спонсора, з метою вплинути певним чином на аудиторію. За допомогою реклами формується визначене уявлення покупця про особливості товару чи послуги.
Закон України "Про рекламу" визначає, що реклама – це спеціальна інформація про осіб чи продукцію, яка розповсюджується у будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку.
Рекламна діяльність складається з таких етапів:
- визначення рівня потреби в рекламі товарів, послуг чи ідей;
- проведення маркетингових досліджень, необхідних для визначення цілей і напрямків рекламної діяльності;
- розробка стратегії і тактики реклами;
- планування рекламних заходів;
- створення рекламних звернень;
- розповсюдження рекламних звернень;
- оцінка ефективності рекламних заходів.
Мета реклами – привернути увагу, викликати інтерес, передати споживачеві інформацію і змусити його діяти певним чином. Виробити товар ще недостатньо, важливо, щоб він знайшов свого споживача. Тому рекламне звернення має повідомити дещо важливе і цікаве для споживача, про щось виключне, особливе, чого нема в інших товарах. Звернення в рекламі повинно бути правдивим, доказовим і виголошеним доступно, вчасно, щоб покупець звернув увагу на рекламований товар (послугу) і придбав його.
Рекламна інформація насамперед необхідна споживачеві, бо він — головна рушійна сила процесу продажу і від нього залежить, відбудеться процес купівлі чи ні. Реклама подає покупцеві інформацію про те, що існує товар певної марки, що він має отаку споживчу характеристику, тим-то відрізняється від подібних товарів, його можна придбати там-то і за отаку ціну. Покупець, для якого понад усе — престиж, може знайти інформацію про престижні фірми та супермаркети, про продавців модних товарів і новинок. Така інформація дає змогу порівняно забезпеченій людині, яка живе в економічно розвинутому суспільстві, якось вирізнитися і соціальне відмежуватися.
2. Вимоги до реклами
У міжнародній практиці до реклами пред’являються наступні вимоги:
1. реклама не повинна містити тверджень чи наглядних зображень, які можуть образити суспільство чи окрему групу осіб
2. реклама має бути складена таким чином, щоб не обманути довір’я покупця використовуючи нестачу в нього досвіду або знань;
3. реклама не повинна в якості доказу посилатися на забобони, вона не повинна без достатньої причини грати на почутті страху;
4. реклама не повинна вводити споживача в оману у відношенні якості рекламованого товару, його ціни, супроводжуючих послуг, гарантійних умов;
5. реклама не повинна містити неправдивих відомостей про інші підприємства, які можуть викликати до них чи їхніх товарів зневагу чи насмішку;
6. слід уникати будь-якого наслідування рекламним ілюстраціям, змісту та тексту реклами, які використовуються іншими рекламодавцями;
7. реклама не повинна містити таких зображень, де ігноруються загальноприйняті міри безпеки, що таким чином може заохочувати до халатності та недбалості;
8. реклама не повинна зловживати довір’ям людей, які страждають хворобами і не здатні в даний момент критично оцінити рекламу, що пропонує їм засоби для лікування чи виздоровлення.
Невиконання цих вимог може зашкодити іміджу фірми, спричинити проблеми із законом та суспільною мораллю, конфлікти з конкурентами, а це означає додаткові збитки. Тому перш ніж оприлюднювати рекламне звернення слід ретельно проаналізувати усі його особливості, щоб бути впевненим у правдивості та нешкідливості реклами.
У процесі рекламної комунікації виникають різного роду перешкоди у результаті впливу факторів зовнішнього середовища. Вони можуть стати однією з причин пониження ефективності реклами. Можна виділити наступні групи перешкод:
1. фізичні (наприклад, неякісний друк, поганий телесигнал);
2. психологічні (одна і та ж інформація може викликати різні емоції в різних людей);
3. семантичні (одне і те ж слово може мати різні значення для різних груп людей).
Врахування усіх цих особливостей рекламних звернень допоможе уникнути можливих промахів при здійсненні рекламної кампанії.
3. Поняття дизайну
Дизайн - це творчий метод, процес і результат художньо-технічного проектування промислових виробів, їх комплексів і систем, орієнтованого на досягнення якнайповнішої відповідності створюваних об'єктів і середовища в цілому можливостям і потребі людини, як утилітою, так і естетичним.
Об'єктом дизайну може стати практично будь-який новий технічний промисловий виріб (комплект, ансамбль, комплекс, системи) в будь-якій сфері життєдіяльності людей, де соціально-культурний обумовлено людське спілкування.
Основний метод дизайну – художньо-образне моделювання об'єкту дизайн-проектування за допомогою композиційного формоутворення. Воно базується на результатах аналізу і естетичних запитів утиліт і переваг певних груп споживачів, з урахуванням ситуації і середовища використовування і сприйняття об'єкту, а також аналізу функції об'єкту (як засоби наочного забезпечення відповідних потреб), конструкційних і обробних матеріалів і технології виготовлення виробів, обумовленої можливостями конкретного підприємства.
Якщо розглядати сучасне поняття дизайну, то сенс, що вкладається в нього, прозвучить таким чином: дизайн - це творчий метод, процес і результат художньо - технічного проектування промислових виробів, їх комплексів і систем, орієнтованого на досягнення якнайповнішої відповідності створюваних об'єктів і середовища в цілому можливостям і потребі людини, як утилітарним, так і естетичним.
Реклама - це засіб стимулювання продажів. Необхідно відзначити, що до 90% інформації, зокрема рекламного характеру, людина отримує через зір.
Велику роль грає і смислове навантаження зображення (включаючи слогани і неймінг), але в першу чергу людська свідомість і підсвідомість відчуває колір і форму видимого об'єкту - це базові елементи людського сприйняття.
Дизайн реклами починається з логотипу компанії. А продовжується в основному в прінтової рекламі (поліграфія), в наружке і упаковці . Від цих трьох китів залежить, чи буде продукт впізнанним і таким, що запам'ятовується, чи стане він цікавий потенційному клієнтові. Зовнішня і прінтовая реклама готують покупця до зустрічі з товаром, а упаковка відіграють найбільшу роль у момент здійснення покупки.
ІV. Вправа на фокус уваги (1 хв).
Розкрийте поняття реклами та дизайну
V. Додаткові завдання. Самостійна робота (додаток А).
Відповіді:
1. а
2. г
3. а
4. в
5. Реклама – це будь-яка платна форма неособистої пропозиції товарів і послуг від імені визначеного спонсора, з метою вплинути певним чином на аудиторію.
6.Дизайн - це творчий метод, процес і результат художньо-технічного проектування промислових виробів, їх комплексів і систем, орієнтованого на досягнення якнайповнішої відповідності створюваних об'єктів і середовища в цілому можливостям і потребі людини, як утилітою, так і естетичним.
Підсумки
Соромно людині, якщо їй радять у працелюбності наслідувати мурашку, подвійно соромно, якщо вона цієї поради не дотримується.
Талмуд
Література
1. Закон України «Про рекламу»
2. Мокшанцев Р.І. Психологія реклами. Підручник. Н., 2001.
3. Панкратов Ф. Г. Рекламная деятельность. – М., 2001
4. Додаткові джерела
Додаток А
Самостійна робота за темою
«Реклама та дизайн»
1.Основними завданнями маркетингу є:
а) створити позитивний імідж фірми
б) зменшити чистий прибуток і рентабельність
в) зменшити кількість покупців та обсяги продажу
г) збільшити ділову активність фірми
2.Метою реклами є:
а) викликати інтерес
б) передати споживачеві інформацію
в) привернути увагу
г) всі відповіді вірні
3. Психологічні перешкоди, що понижують ефективність реклами – це:
а) одна і та ж інформація може викликати різні емоції в різних людей
б) поганий телесигнал
в) одне і те ж слово може мати різні значення для різних груп людей
г) неякісний друк
4. Які перешкоди не можуть спричинити пониження рекламної ефективності:
а) фізичні
б) психологічні
в) соціальні
г) семантичні
5. Дайте визначення поняттю реклама
Реклама – це ____________________________________________________________

Предмети > Економіка > Економіка, 4 клас > Реклама та дизайн > Реклама та дизайн. конспект уроку і опорний каркас