KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми Страхування Спонсорство благодійництво Меценатство

Конспект до уроку з предмету Економіка 4 клас
Тема: Страхування Спонсорство благодійництво Меценатство

Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"



Тема уроку: СТРАХУВАННЯ. СПОНСОРСТВО, БЛАГОДІЙНИЦТВО. МЕЦЕНАТСТВО.

Мета:


  •  сформувати в учнів про такі поняття: Страхування.спонсорство,благодійництво;
  •  розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;

Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.

Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
I Привітання
(настрій на позитив) – 1 хв.
«Без труда нема плода»
Бажаю, щоб ви завжди мали як умога більше плодів!
ІІ Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу.
Пригадай!
Чому люди страхуються?
Що таке страховий внесок?
Що таке страховий фонд?
Поясни, де бере гроші страхова компанія для сплати страхових відшкодувань тим, хто потрапив у біду?
Чи застраховано життя ваших близьких, майно у вашій родині?

Це цікаво!
Найбільша кількість видів страхування розповсюджена у СІНА. Американським споживачам пропонується 3 тисячі видів страхування, при цьому в Європі можна знайти 400-500 видів страхування, а у Росії - не більше 6. Вважається, що у Росії можна застрахувати тільки 10% усіх ризиків, тоді як у розвинених країнах 90-95%.
План:
1. Познайомся із схемою видів страхування.
Страховий агент укладає страхові договори, оформлює документи.
Це цікаво!
Сьогодні наданням страхових послуг займаються СТРАХОВІ АГЕНТИ та СТРАХОВІ БРОКЕРИ. Страховий брок не укладає страхових угод, а є незалежним консультанти За свої послуги він отримує винагороду. Наприклад, тради ційно послугами страхових брокерів користуються у США та Великобританії.
У давньому світі купці, караванники, мореплавці укла дали між собою угоди, за якими разом терпіли збитки у випадку крадіжок або нападів піратів. Це, мабуть, і було початком страхування.
Перший відомий у світовій практиці договір страхування був оформлений у Генуї у 1347 році. Страхувати від вогню розпочали після Великої Лондонської пожежі у 1666 році. Перший письмовий договір страхування життя укладений в Англії у ХУП сторіччі. Перший заклад із страхування худоби створено у Германії у 1765 році. У 1787 році запропоновано страхування від крадіжок. Від нещасних випадків в Європі почали страхувати у 1845 році. В 1907 році розпочали страхувати машини від крадіжок та вогню.
У Росії вперше страхування життя населення закріплено законом про удовину казну у 1771 році, а у 1827 році було відкрите "Перше Російське від Вогню страхове товариство". Всього у 1913 році у Росії було застраховано майна на суму 21 млрд. рублів.
2. Чи знайомі вам слова спюнсорстпво, благодійництво, меценатство?
Послухай, що трапилось з Мишком з казки Л.В.Книшової, О.І.Меншикової та Т.Л.Попової "Економіка для малюків або як Мишко став бізнесменом".
Пройшла осінь з дощами, рідким сонцем, з радостя-ми та смутком. Прийшла зима. Лісові мешканці збиралися святкувати Новий рік.
У кожній нірці, у кожному гніздечку, у кожній домівці готувалися до свята: наводили порядок, прикрашали своє житло іграшками. Дітлахи рахували дні, очікуючи новорічні подарунки та сюрпризи.
Дорослі купували все найсмачніше для святкового столу, нові речі для себе та своїх пташенят, діставали із свої дальніх клунь припаси, які ще з літа берегли.
Мишко теж затурбувався. Ще за два тижні до Нового року зрубав він невеличку ялинку, поставив у куточку свого магазину, прикрасив яскравими кульками.
І помітив він, що після цього стали частіше до нього покупці заглядати. Хто купує, а хто просто біля ялинки постоїть, особливо малюки. Мишко кому з них цукерку дасть, кому ягідку у цукрі чи сушену. Малюки задоволені, уходити не поспішають. А на душі у Мишка добре-добре!
І вирішив він стати СПОНСОРОМ для лісових малюків - заснувати у магазині свято.

СПОНСОР - помічник у справі, який готовий сплатити витрати, необхідні для її успішного здійснення, і не вимагає повернути свої гроші назад.
БЛАГОДІЙНИЦТВО - це добра справа, допомога тим, хто її потребує: люди, дитячі будинки, організації культури тощо. Благодійницьку допомогу надають люди, які творять добро, піклуються про Інших за покликанням душі, співчуттям.
МЕЦЕНАТСТВО - діяльність багатої людини, яка сприяє розвитку науки і мистецтва.
Це цікаво!
БЛАГОДІЙНИЦЬКИМИ справами займалися відомі особистості. Так, українська співачка Раїса Кириченко, яка власних дітей не мала, утримувала дітячий будинок на кошти, отримані від концертів. Російський артист Михайло Євдокимов допомагав юним спортсменам у придбанні спортивного одягу та знаряддя. Про це стало відомо тільки після їх смерті.
Що дає багатим людям вкладання грошей у культуру, мистецтво, освіту?
Справи у Мишка налагодилися. Прибуток від торгівлі був, гаманець потрошку товстішав - накопичування зростали. Чому ж не витратити трошки грошей на добру справу, благо не створити для маленьких лісових мешканців, та й не тільки для них? Завжди приємно добро робити і радість іншим дарувати, правда?
- Після цього почав до свята готуватись. Закупив маски, серпантин, конфетті, хлопавки, солодкі ягідні напої, подарунки та сюрпризи придумав...
І ось настав день свята. Мипшо зробив останні приготування, одягнув свій найкрасивіший костюм і до приходу гостей вирішив прорепетирувати перед дзеркалом, як він буде керувати карнавалом. Але недовго йому прийшлося бути одному. За цілу годину до початку свята у барліг почали збиратися нетерплячі гості. У всіх був веселий та святковий настрій, і не треба було ніким та нічим керувати. В той вечір довго веселились лісові малюки у Мишковому барлозі: співали, танцювали, розгадували загадки, грали у піжмурки.
Хоча й тіснувато було, але усім місця вистачило, і ніхто без подарунку не пішов. Вранці, прибираючи у барлозі, Мишко наспівував веселу пісеньку і думав: "Правильно я зробив. Уі грошей не накопичити, та й користі мало, якщо вони ле будуть. А скільки вчора радості та веселощів було! Добре! І спонсором бути добре!"
І не здогадувався Мишко, що добре це було не тільки лісових мешканців, але й для його магазину. Після карнг магазин Мишка ще більшою популярністю користуват став. Ніхто мимохідь не проходив. То один зайде, то другий зирне, то третій залетить подивитися, поговорити - дивиш купить чого-небудь. І Мишкова щедрість сповна окупилася.
"Робити добро! Не жалкувати грошей на радість д себе і для інших" - під таки девізом Мишко вирішив Д' жити і всі свої справи вести.
3.Подумай!
1. Наведи приклади благодійництва і поясни, кому більше всього користі во приносить.
2.Чому, на твою думку, американці при купівлі медичного полісу переважно приховують той факт, що вони курять?
3. Чи буде, на твою думку, благодійництвом підказка на уроці абосписанау товариша робота?
4. Подумай над змістом старого грузинського прислів'я: „Роби добро та кидай його у воду".

Дізнайся, чи страхували члени твоєї родини майно чи життя? Як і на яких умовах відбувався цей процес?
  Проаналізуй статті місцевих газет: чи є у них інформація про благодійництво, спонсорство, меценатство? Наведи приклади.
4. Розв'яжи задачу.
Дізнайся доход страхової компанії, якщо у цьому році у Лісі застрахували своє майно, здоров'я 20 мешканців, 15 з яких внесли страховий внесок по 200 л. грн. і сподіваються у випадку нещастя отримати по 2000 л. грн., 5 - внесли по 50 л. грн. і мають право у випадку нещастя отримати по 500 л. грн.
За рік компанія сплатила 1 мешканцю - 2000 л. грн. ,2 - по 500 л. грн.
О.Варецька, Робочий зошит з економіки, 4 клас




 
Предмети > Економіка > Економіка 4 клас > Страхування Спонсорство благодійництво Меценатство > Страхування Спонсорство благодійництво Меценатство конспект уроку і опорний каркас