KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми Як купувати дешевше (проїздні, знижки, дисконтні системи)

Конспект з предмету Економіка 9 клас
Тема: Як купувати дешевше (проїздні, знижки, дисконтні системи).

Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд".



Т е м а у р о к у: «Як купувати дешевше ( проїзні, знижки, дискинтні системи ) (урок №27)» 
Мета:

  •  сформувати в учнів розуміння понять «проїзний», «знижка», «дисконтна система»;

 розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
Обладнання: комп’ютер, підручники, слайди.
Тип уроку: комбінований.
Х і д у р о к у:
І. Привітання (3 хв) – настрій на позитив
Чи доводилось вам стикатись з можливістю купити щось дешевше? Чи зекономити?
Розкажіть за яких умов.

ІІ. Релаксація (1 хв) – запитання до учнів
Хто з вас купує проїздні?

ІІІ. Нова тема (20 хв) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу.

Епіграфом до нової теми уроку є відоме прислів’я «Скупий платить двічі». Сьогодні ми будемо говорити про те, як можна купувати товари та послуги дешевше. А саме про поняття «проїзні», «знижки», «дисконтні системи». І їхнє застосування в нашому повсякденному житті.

П л а н у р о к у:

1. Що означає купити дешевше?
Кожен товар чи послуга мають свою ціну. За своєю природою люди намагаються постійно зекономити. Всім відоме поняття знижок чи акцій, що розуміють під собою купівлю за зниженою цінною. Висока плата за будь-що може бути виправданою або ж навпаки. Не завжди купувати дешевші речі - це економно. Купувати речі якісні, а тому дорогі, але які будуть служити дуже довго – ось, що означає зекономити.

2. Поняття проїзних квитків.
Проїзний документ – проїзний квиток тривалого користування (місячний, квартальний тощо), який придбає бюджетна установа на підприємствах транспорту для проїзду працівників у міському громадському пасажирському транспорті при виконанні ними службових обов’язків у робочий час. Використовується на проїзд у міському громадському пасажирському транспорті – автобусі, трамваї, тролейбусі, метрополітені.

3. Поняття знижок. Та їх види.
Найчастіше знижку розглядають як зменшення ціни на товар чи послугу з урахуванням стану ринку, умов контракту тощо. В економічній літературі для позначення знижки використовуються слова іноземного походження
«бонус» (bonus) і «дисконт» (discount), при цьому «bonus» буквально
перекладається як «премія, нагорода, приз», а «discount» – як «знижка».
Розвиваючи думку, можна сказати, що покупець може одержати знижку на товар або послугу не тільки безпосередньо з його вартості, але й опосередковано, у
вигляді призу або нагороди, що також має визначену вартість.
Знижка несе в собі дві основні сутності. По-перше, це економічна категорія, що визначається як сума коштів, на яку знижена спочатку запропонована (базова) ціна. При цьому мається на увазі обов’язкова наявність певних прямих і непрямих зустрічних поступок з боку покупців у кількості сплачуваних товарів і послуг, їхній
якості, у сервісних функціях і супутніх послугах. По-друге, це інструмент
комунікації, що дозволяє звернути увагу покупця на пропозицію продавця
та залучити його до діалогу, хоча такий привід для контакту несе в собі
невизначеність його результату.
Види знижок на товари:
Проста знижка. Цей вид знижки - найбільш популярний. Розмір простої знижки розраховується як відсоток від продажної ціни, що діяла раніше.
Залежно від суті операції такі знижки можна поділити на:
- сезонну - надається на сезонний товар, що реалізується поза сезоном або ж на сезонні партії товару;
- святкову - надається на певний товар, що реалізується в передсвяткові та святкові дні;
- спеціальну - надається при продажі товарів покупцям, у замовленнях яких продавець найбільш зацікавлений. Ця знижка може надаватися й у випадку реалізації покупцям пробної партії товару. Щодо привілейованих покупців знижка застосовується, в основному, на підставі попередньої домовленості;
- персональну (привілейовану) - викорис¬товується при продажі певного товару конкретному привілейованому покупцеві;
- акційну - надається на конкретні асортименти товару під час проведення певної акції;
- прогресивну - надається за умови попередньої домовленості сторін на придбання серійної партії виробів;
- дилерську (дистриб'ютерську) - може надаватися своїм постійним представникам або посередникам, які займаються питаннями реалізації товару.
Накопичувальні знижки. Ці знижки діють упродовж тривалого часу і найчастіше їх величина залежить від вартості та/або кількості куплених товарів.
Накопичувальна знижка може надаватись не тільки покупцям, а й торговим посередникам, залежно від кількості та/або вартості проданого товару. Така знижка називається бонусною.
Ще одним видом знижки може бути знижка «сконто», яка надається за дострокову оплату придбаних товарів. У даному випадку сума знижки не віднімається від ціни проданого товару, а повертається покупцю.
4. Поняття дисконтної системи.
Один з ефективних методів завоювання покупця, який останнім часом знаходить повсюдне поширення і в нашій країні, пов'язаний зі створенням так званих дисконтних клубів, членство в яких підтверджується наявністю у покупця дисконтної картки. «Discount» у перекладі з англійської означає «знижка». Уже виходячи з цього можна робити висновки про призначення дисконтної системи. Це система знижок, акцій, за яких покупець набуває права на певні привілеї, найпоширеніший з яких – придбання товарів (робіт, послуг) за нищою ціною.

ІV. Вправа на фокус уваги (1 хв).
Для чого, на вашу думку, продавці товарів та послуг застосовують дисконтні системи?

V. Завдання для закріплення нової теми (10 хв) – питання до класу.
Що ж на вашу думку означає купити дешевше?

VІ. Додаткові завдання – самостійна робота.
Чому продавець може дозволити собі знижувати ціну? А як же прибуток?

VІІ. Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівнів)

Розбийтеся на групи та придумаєте найкращу дисконтну систему, яка б моментально зацікавила покупця, для спортивних товарів. Дисконтна система має включати всі можливі види знижок.
VІІІ. Заключна частина уроку (установчий слоган – «Пам’ятайте, дешево – не завжди якісно!»)





 

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас > Як купувати дешевше (проїздні, знижки, дисконтні системи) > Як купувати дешевше (проїздні, знижки, дисконтні системи) конспект уроку і опорний каркас