KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Арифметична прогресія, її властивості. Формула n-го члена арифметичної прогресії»

КОНСПЕКТ УРОКУ З МАТЕМАТИКИ 9 КЛАСУ

Тема: „Арифметична прогресія, її властивості. Формула n-го члена арифметичної прогресії”


Мета та завдання:

освітні - ознайомити учнів з числовими послідовностями, означеннями арифметичної та геометричної прогресії, виведенням формули  n-го члена арифметичної прогресії ,  навчати учів застосовувати отримані формули для розв’язування задач.


розвиваючі - розвивати творчу і розумову діяльність учнів на уроці через аналіз і порівняння арифметичної і геометричної прогресій, виведення формул; за допомогою задач дослідницького характеру и самостійного виведення учнями формул; розвивати інтелектуальні якості особистості школярів такі, як самостійність, гнучкість, антикомформізм мислення, здатність до оцінювальних дій, узагальненню, швидкого переключання; сприяти формуванню навичок колективної та самостійної роботи; з метою розвитку емоцій учнів забезпечити протягом уроку ситуації емоційних переживаний, формувати     вміння чітко і ясно викладати свої думки.


- прививати учням інтерес до предмету застосовуючи інформаційні (комп’ютерні) технології, розв’язуючи задачі з елементами історизму; реалізувати між предметні зв’язки: з біологією, фізикою, економікою, формувати вміння акуратно та грамотно виконувати математичні записи, складати таблиці.

План уроку

1.    Організація класу (1-2 хв.)

2.    Пояснення нової теми за допомогою  презентації Power Point  (20хв)
А) Цікаві історичні факти
Б) Означення та приклади арифметичної та геометричної прогресії
В) Розв’язування завдань на знаходження n-го члена арифметичної та геометричної прогресії

3.    Тест – контроль (3 хв)

4.    Арифметична і геометрична прогресія в поезії, фізики, економіки. Розв’язування задач (13 хв)

5.    Підсумок уроку (2хв)


  2. Пояснення нової теми: слайди№1-4
А) Сьогодні у нас перший урок за темою «Арифметична і прогресія».
Термін «прогресія» має латинське походження (progression, що значить «рух  уперед). Він був введений  римским автором Боецієм (VI в.).
Файл:Asd30.jpg


Цим терміном в математиці перш за все називали  будь-яку послідовність чисел, побудовану за законом, що дозволяє необмежено продовжувати цю послідовність за одним напрямком.


Задачі з використанням арифметичної і геометричної прогресій зустрічаються ще у II тисячоріччі д.н.е. Вони записані на єгипетських папірусах: Рінда, який зберігається у Британському музеї в Лондоні, а другий Московський (цей папірус зберігається у Московському музеї образотворчих мистецтв ім.О.С.Пушкіна).


Слайд №1
Знайти закономірність  в числових  послідовностях

Слайд №2 Скласти слова.


З запропонованих на слайдах послідовностях, один варіант учнів класу вибирає ті послідовності, кожний член яких дорівнює сумі попереднього і постійного числа, а другий варіант-послідовності, члени яких дорівнюють добутку попередніх з постійним числом. Учні складають два слова Шерам і Сета. Стародавня індійська легенда розповідає, що коли цар Шерам довідався про захоплюючу гру в шахи, він наказав позвати до себе винахідника гри-вченого Сету. Цар пообіцяв нагородити його тим, що він сам побажає. Сета попросив в нагороду за свій винахід стільки зерен, скільки отримаємо якщо, на першу клітинку шахової дошки покласти 1 зернятко, на другу 2, на третю 4, на четверту-8 …Цар був здивований такою сором’язливістю вченого, наказав і підданим негайно принести Сеті мішок пшениці. Слуги пішли, але виконати наказ не змогли, такої кількості зерен людство ще не зібрали , навіть до наших часів.

18 446 744 073 709 551 615
18 квінтильйонів 446 квадрильйонів 744 трильйона 73 більйона 709 мільйонів 551 тисяча 615.


Б) Слайд №3 Введемо означення, формулу n-го члена арифметичної і геометричної прогресії.
В)  Слайд №4  Розв’яжемо задачі.


Слайд №5 Фізкультхвилинка


Наступна частина урока з використанням Інтернет-урока
3.    Тест – контроль
4.    Арифметична і геометрична прогресія в поезії, фізики, економіки. Розв’язування задач .
5.    Підсумок уроку .

Надіслано вчителями Міжнародного ліцею "Гранд"

Предмети > Математика > Математика 9 клас > Арифметична прогресія, її властивості. Формула n-го члена арифметичної прогресії > Арифметична прогресія, її властивості. Формула n-го члена арифметичної прогресії. Конспект уроку і опорний каркас