Конспект уроку економіки 6 класу
Тема: «Де люди зберігають гроші (банки)? Послуги банків»
Мета: 1 сформувати в учнів поняття про роль та призначення банків; 2 розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; 3 виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.
Щасливий той , хто задоволений своєю долею Хоробрим доля сприяє. Людину пізнають за її працею
ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе
Анекдоти: Начальник сварить підлеглого: - Мені здається, що один із нас – дурень. Як ви думаєте, хто? - Але шеф, керівник із вашим досвідом навряд чи візьме на роботу дурня.
ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу
Питання з повторення: 1 Що таке конкуренція? 2 Якою має бути конкуренція? (чесною) 3 Що являє собою конкуренція між продавцями (приклади компаній )та покупцями? 4 Яку роль відіграють банки у відносинах між фірмами та покупцями?
План. 1. Поняття банку, його визначення, мета.
Що ж таке банк? Які функції він виконує? В якій ситуації зараз перебувають банки? Чи активно люди вкладають гроші в банки? Які ви знаєте найбільші українські банки?
Визначення: кредитно-фінансова установа, яка зберігає кошти і капіталовкладення, надає кредити та здійснює послуги по фінансових операціях для фізичних та юридичних осіб.
Головна мета Б: приймати вклади осіб та видавати кредити у разі необхідності.
2. Види банків:
За формою власності: 1 державні; 2 приватні/комерційні; 3 кооперативні.
За масштабами операцій: - роздрібні (акумулюють кошти численних клієнтів, невеликі за обсягом. При цьому потрібна розвинута інфраструктура); - оптові. Обслуговують незначну кількість великих клієнтів, а необхідні ресурси залучають на фінансовому ринку.
За територіальним охопленням: 1 міжнародні; 2 регіональні; 3 банки, що ведуть діяльність у національному масштабі (колишні спеціалізовані банки).
За колом виконуваних операцій: - спеціалізовані; - універсальні.
3. Основні послуг банків: - взяття вкладів у фізичних та юридичних осіб; - ведення рахунків; - видачі кредитів.
ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)
1 Які реклами найбільше приваблюють (відлякують) споживачів? Чому? 2 До чого підприємству необхідно пристосовуватися, виходячи на різні ринки збуту?
V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів
1 Розглянути банки України. Виділити найбільші та найпопулярніші. Які банки найчастіше рекламують у ЗМІ? 2 Які найбільші зарубіжні банки відомі учням?
VI Додаткові завдання
Цікаві факти: У 10 найбільших банків входять 2 голландських, 5 банків США, 2 з Німецьким капіталом, по 1 із Франції та Швейцарії.
VII Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней)
Джерела: Підручник
VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “ Незнання – не доказ”...)
Підсумки. «Праця народжує пошану». (нар. мудрість)
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.
Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Де люди зберігають гроші (банки)? Послуги банків > Де люди зберігають гроші (банки)? Послуги банків. Конспект уроку і опорний каркас
|