KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Конкуренція. Конкуренція між продавцями та споживачами.»

Конспект уроку економіки 6 класу

Тема: “Конкуренція. Конкуренція між продавцями та споживачами”.

Мета:
1    сформувати в учнів поняття про  конкуренцію взагалі та конкуренцію між продавцями та покупцями;
2    розвивати пізнавальні інтереси в учні , логічне мислення,продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
3    виховувати творчу  активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;

Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку.

I   Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.
“Знання – сила” . (Френсіс Бекон)
 «Знання – у дії». (Еразм Роттердамський)
Я сподіваюсь, що ви  не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.

ІІ   Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе


Анекдоти:
1   При вивченні економіки завжди виявляється, що кращий час для покупки було торік .
2    Економісти передбачили дев'ять із останніх п'яти економічних спадів.

ІІI   Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу


Питання з повторення

Епіграфами до нової теми уроку є слова Публія Сіра (на дошці) –
« Краще зовсім не знати чого-небудь, ніж знати погано»
 та Лао-Цзи «Хто думає, що осяг усе, той нічого не знає».
У чому головний зміст цих  висловів?

План.
1.    Поняття конкуренції, його визначення, мета.


Що ж таке КОНКУРЕНЦІЯ?
Що вам відомо про неї? (мозкова атака)
(від лат. concurrentia - стикатися).


Варіанти визначень:
1     це змагання між виробниками (продавцями) товарів, а в загальному випадку - між будь-якими економічними, ринковими суб'єктами;
2     боротьба за ринки збуту товарів з метою здобуття вищих доходів, прибутку, інших вигод (від лат. concurrentia - стикатися);
3    це суперництво, економічна боротьба, змагання між продавцями - виробниками за право здобуття максимального прибутку і між покупцями при покупці товарів за велику вигоду.

Головна мета конкуренції: є механізмом, який вирішує всі економічні проблеми суспільства. Конкуренція виробників враховувати інтереси споживача, а значить, і інтереси суспільства в цілому. В ході конкуренції ринок з безлічі товарів відбирає лише ті, які потрібні споживачам. Саме їх вдається продати. Інші ж не користуються попитом, і виробництво їх скорочується.


Конкуренція є конкретним механізмом, за допомогою якого ринкова економіка вирішує фундаментальні питання: що, як і для кого виробляти?

2.    Конкуренція між продавцями і споживачами.
За видом конкурентної поведінки виділяють конкуренцію між продавцями та покупцями.  Конкурентна взаємодія продавців і покупців ґрунтується на їх протилежних намірах продати якомога дорожче, а купити по можливості дешевше. Коли певний суб'єкт виступає в ролі продавця, він прагне до завищення ціни, а в ролі покупця — виторгувати найнижчу ціну.

ІV   Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)


1    Які позитивні та негативні сторони має конкуренція?
2    Конкуренція, на вашу думку,  має більше позитивних чи негативних сторін? Чому?

V   Завдання для закріплення нової теми (10 хв.)  -задіяти всіх учнів


1    Проаналізувати та зробити висновок чи є конкуренція сьогодні добросовісною чи недобросовісною?
2    Провести соціальне опитування та проаналізувати його. (Хто на сьогодні є найбільшим конкуреном компаніі Samsung?)
3    Скласти сенкен до слова КОНКУРЕНЦІЯ


Ekon6-88.jpg
VI   Додаткові завдання


Цікаві факти:
1 Найбільшими  конкурентами світового виробника мобільних телефонів  компанія Nokia є компанії Ericsson, Alcatel-Lucent, Siemens, Samsung and Motorola;


2 Аналітики Digitimes Research оприлюднили статистику продажів мобільних телефонів п’ятьма найбільшими світовими виробниками в другому кварталі поточного року.
Nokia ( реалізувала в цілому 120 мільйонів апаратів). 
Samsung (48 млн)
LG (28,1 млн)
Sony Ericsson (24 млн)
Motorola (22 млн)


VII   Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней)


Джерела:
Підручник

VIII   Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)


Підсумки.
“Чим повніше джерело знань, тим глибше река життя”.
(Валентин Доміль)

Література:
1    Підручник  «Економіка» Янова В.В
2    Підручник « Ринкова економіка» Ю.В. Ніколенко
Додаткова література

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Конкуренція. Конкуренція між продавцями та споживачами. > Конкуренція. Конкуренція між продавцями та споживачами. Rонспект уроку і опорний каркас