KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку до теми: «Алгоритми з розгалуженням»

Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців


План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Алгоритми з розгалуженням»


                                                    Урок №12

                                    Тема: Алгоритми з розгалуженням


Мета уроку:

•    ознайомити учнів з алгоритмами, що мають розгалуження;
•    вивчити алгоритм гауса швидкого додавання чисел від 1 до 100;
•    розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять;
•    виховувати любов до рідної мови.


Обладнання:
програма "Восьминіжка".


                                              Хід уроку


I.    Організаційний момент.

Повторення правил з техніки безпеки.

Розминка.

Завдання: знайдіть суму чисел від 1 до 100. (на дошці 1+2+3+... +99+100)

Відповідь: Алгоритм Гауса.

-    Великий німецький математик Карл Гаус (1777—1855) придумав
алгоритм швидкого додавання чисел від 1 до 100.


21.03-5.jpg


1.    Підрахувати кількість пар чисел у послідовності від 1 до 100 (50);
2.    Скласти перше й останні числа (1 + 100) = 101;
3.    Помножити кількість отриманих пар чисел на доданок, що утворився 50 * 101 = 5050.


II.    Перевірка домашнього завдання.


III.    Актуалізація опорних знань.

•    Як розгалуження позначається на блок-cxeмi?
•    Що означає позитивна відповідь на запитання (умову), записану в poм6i?

(Подальший напрямок виконання команд по стрілці з надписам "Так").

•    Яка команда зветься командою розгалуження?
•    Назвіть приклади алгоритмів з розгалуженням.


IV.    Вивчення нового матеріалу.

Робота з підручником

Обговорити і розібрати запропоновані блок-схеми. На стор.26-27.
Знову пан Монітор пропонує допомогти Восьминіжці позначити перешкоди
Прочитайте перше завдання і спробуємо разом записати алгоритми для Восьминіжки

Якщо  зліва перешкода
           Зафарбуй
            Вгору
інакше
            Вгору
Все


2. Домашнє завдання (диференційоване).

Завдання 1 (легше). Виконати завдання "Для розумників i розумниць" (з підручника на сторінці 27(1)).
Завдання 2. продовжити алгоритм для Восьминіжки  за завд. на ст..27


3. Фізкультхвилинка.

                                  -    Діти, станьте біля парт.
                                  Зараз ми трохи відпочинемо.
                                  Ми на човнику катались
                                  -Веслами гребли.
                                  Ми в кімнатi прибирали –
                                  Віником мели.
                                  Ягоди ми збирали –
                                  Багато разів ми присідали.


V.    Робота за комп'ютером.

Програма "Восьминіжка". Виконати завдання на стор. 27.


Релаксація.

 Вправи для очей.

-    Baшi очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей.

1.    Повільно поведіть очима зліва направо i справа наліво по 3 рази.
2.    Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази.
3.    Уявіть перед собою велосипедне колесо, помітьте на ньому певну точку i слідкуйте за обертанням цiєї уявної точки.

Вправи для рук.

Захопивши великим i вказівним пальцями правої руки пучку лівої руки, злегка потягнути палець. На рахунок раз - потягнути палець, на рахунок два - відпустити. Потім потягнути пальці правої руки.


VI.   Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

•    Скільки пар чисел у послідовності від 1 до 100? Сума чисел від 1 до 100 дорівнює...?





Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М.


Планування уроків з інформатики онлайн, завдання та відповіді по класам, домашнє завдання з інформатики 4 класу скачати

Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців > Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців. Конспект уроку і опорний каркас