KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку до теми - Весна в природі. Рослини навесні

Гіпермаркет Знань>>Я і Україна>>Я і Україна 2 клас>> Я і Україна: Весна в природі. Перевіряємо народні прикмети. Рослини навесні

Конспект уроку до предмету Я і Україна 2 клас.

Содержание

Тема

«Весна в природі. Рослини навесні».

Мета

• Познайомити школярів зі змінами життя рослин навесні;
• Сформувати уявлення дітей про різноманітність рослин;
• Закріпити знання учнів про необхідність охорони рослинного світу;
• Навчити школярів правильно поводитися в природі.

Задачі

• Розширити знання школярів про життя рослин навесні;
• Продовжити знайомство з ранньоквітучими рослинами;
• Виховувати дбайливе ставлення до природи та відповідальність.

Хід уроку


Вступ

Ось нарешті і наступила ще одна чудова пора року - весна. Природа почала прокидатися після зимового сну. Нарешті розтанув сніг, і почали з’являтися перші квіти.

А зараз давайте згадаємо, які квіти першими розквітають навесні, та познайомимося поближче з деякими першоцвітами.

Проліски


Первоцвіти

Одними із перших квітів, які зігрівають нашу душу, розквітають проліски. Ці біленькі квіточки відносяться до багаторічних трав’яних рослин, які з’являються вже на початку березня, а інколи і в кінці лютого. Проліски полюбляють тінисті та вологі місця. Їх можна зустріти на лісових галявинах та луках.

Крокуси


Первоцвіти

Ці чудові та різнокольорові квіти розквітають в ту пору, коли земля ще вкрита снігом. Крокуси можуть мати жовтий, білий або фіолетовий колір. Починають цвісти крокуси наприкінці лютого чи на початку березня. Ростуть ці квіти в сонячному і теплому місці.

Сон-трава


Первоцвіти

Як тільки розтане сніг, після зимового сну прокидається чудова квітка сон – трава. Спочатку з землі з’являються ніжні пухнасті бутончики, які згодом перетворюються на гарненькі квіточки фіолетового кольору.

Медуниця

Це така цікава квітка, яка на одному стебельці має квіточки різного забарвлення. На цій рослині ви побачите зразу рожеві, фіолетові та сині квіти. Медуниця – це лікарська рослина, яка допомагає лікувати хвороби легенів.

Мати - і - мачуха

Як тільки зійде сніг з землі з’являються золотисто-жовті квіти мати – і – мачухи. Свою назву квітка отримала завдяки листю, так як його нижня частина має холодний відтінок, а нижня – теплий. Розкриває мати – і мачуха свої квіточки тільки назустріч сонечку, а вночі вона спить.

Правила охорони первоцвітів

Весняна природа дарує нам багато різних квітів та рослин. Але їх необхідно берегти і охороняти. Кожен з вас повинен стати на стражі збереження рослин і притримуватися таких правил:

• Ніколи не рвіть квіти цілими букетами;
• Ні в якому разі не рвіть квіти разом з корінням;
• Якщо хочете мати первоцвіти, то купіть насіння, посадіть їх в себе в садку та доглядайте за ними;
• Не губіть місця, де ростуть первоцвіти;
• Роз’яснюйте близьким та друзям про дбайливе ставлення та охорону первоцвітів.


Предмети > Я і Україна > Я і Україна 2 клас > Весна в природі. Перевіряємо народні прикмети. Рослини навесні > Весна в природі. Перевіряємо народні прикмети. Рослини навесні. Конспект уроку і опорний каркас