KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку на тему: «Дидактика практичного застосування основних теоретичних знань в програмі Adobe Photoshop»

Гіпермаркет знань>>Інформатика 9 клас >>Інформатика >> Інформатика: Поняття комп'ютерної графіки.


План-конспект уроку з курсу «Інформатика 9 клас» з теми «Дидактика практичного застосування основних теоретичних знань в програмі Adobe Photoshop»


                         Дидактика практичного застосування основних теоретичних знань в програмі Adobe Photoshop      


І. Вступ    3

ІІ. Дидактичні матеріали для застосування теоретичних знань під час виконання практичних робіт:

2.1. Колаж «Ефект фенікса»    4
2.2. Створюємо полум'я    7
2.3. Граффіті в Photoshop    12
2.4. Колаж «Кадри, що оживають»    17
2.5. Як зробити аркуш в лінійку в Photoshop?    22
2.6. Ефект розірваної фотографії     27
2.7.Зміна кольору автомобіля    29
2.8. Прямокутний арт-колаж портрета    31
2.9. Створення ефекту «Полароїд»    33

ІІІ. Список використаної літератури.    34

                                                                                             Вступ


"Остановись мгновение – ты прекрасно"
 "Фауст" Гьоте


Все наше життя складається з пам’ятних фрагментів, які хочеться назавжди зберегти. Впоратися з цією задачею допомагає процес фотографування. Фотографія являє собою процес створення справжнього витвору мистецтва. Для його створення професіонали фотографи використовують так званий "штучний спосіб", за яким композиційні сцени вибудовуються за заздалегідь створеним сценарієм. За допомогою команди  освітлювачів, візажистів, перукарів досягається високомайстерний результат. Проте недоліком таких фотозображень є штучність. Такі фотографії є доречними лише в випадках створення портфоліо з метою презентації, виготовленні класичних весільних фотоальбомів. В звичайному житті можна отримати фото, які у професіоналів-фотографів називаються побутовими, проте лише вони можуть настільки чітко та реалістично передати почуття – посмішку дитини або її невдоволення й сльози, радість від зустрічі давніх друзів, захід сонця або світанок. Усю палітру людських почуттів передають саме такі "побутові" фотографії і саме вони можуть конкурувати з роботами професіоналів. Інколи лише необхідно позбутися типових проблем (наприклад, ефекту червоних очей) або підсилити фрагменти зображення художніми прийомами. Саме в таких випадках необхідними та незамінними є графічні редактори та знання з їх використання.


Метою даної роботи є:

  -  розглянути на практиці застосування теоретичних знань з тем: інструментарій графічного редактору Adobe Photoshop.CS3, основи роботи з шарами зображення та їх параметрами, можливості використання галереї художніх фільтрів та спецефектів;
  -  визначити та надати алгоритми практичного розв'язання типових проблем, по обробці графічних зображень;
  -  продемонструвати естетичні прийоми художнього оформлення графічних зображень;
  -  при вирішенні викладених вище  задач, врахувати вікові особливості учнів зацікавленостей оточуючого світу.

В підручниках надані дидактичні матеріали для практичних реалізацій основних можливості графічного редакторуAdobe Photoshop.CS3 (англомовна версія).

В межах навчальної програми на вивчення теми комп’ютерної графіки відводиться 7 годин у 9 класі, а на вивчення основ растрової графіки лише 3 години. Саме тому є надзвичайно важливим  використання під час виконання практичних робіт доречних прикладів, які, враховуючі вікові уподобання підлітків, зацікавили учнів та забезпечили стійке запам’ятовування теоретичної частини курсу.

Звичайно, що 3 години на вивчення такої великої теми як графічний редактор Adobe Photoshop, це дуже мало, але зібраний матеріал вчителі можуть використовувати під час факультативів, спецкурсів, рекомендувати для самостійного вивчення учнями теми. Щодо останнього, то необхідно зазначити, що на сьогодення фотографія є дуже модною течією сучасної підліткової культури, саме тому вивчення теми комп’ютерної графіки вже задовго до її вивчення забезпечує зацікавлення в учнів.

Слід також звернути увагу на те, що не всі діти мають художній хист і його розвинення є непрямим завданням даного курсу. Тому вправи зі створення малюнків підібрані так, щоб їх могли виконати учні, які не мають здібностей до малювання. Наголос зроблений на навчання технічним прийомам і поясненні особливостей роботи в програмному середовищі.

Автором даної роботи обрана тема, теоретичний матеріал, якої не вичерпується лише теоретичними знаннями з застосування інструментарію, шарів зображення чи способів формування зображення. Автор ставить за мету розглянути стандартний набір теоретичних відомостей, застосувавши їх для розв'язання нетипових проблем – художнього оформлення графічних зображень. Для досягнення своєї мети автор обирає метод демонстрації практичного застосування теоретичного матеріалу. Особливу увагу приділено процесу створення колажів, починаючи від рекомендацій по підбору фотографій для того чи іншого виду колажів, закінчуючи застосуванням додаткових доречних фільтрів чи ефектів. Наданий детальний опис кожного кроку побудови зображення.

Теоретичний матеріал, необхідний для реалізації мети даної курсової роботи охоплює такі теми: інструментарій графічного редактору Adobe Photoshop.CS3, основи роботи з шарами зображення та їх параметрами, можливості використання галереї художніх фільтрів та спецефектів.

ІІІ. Список використаної літератури

1.    Гурский Ю., Гурская И., Жвалевский А. Компьютерная графика. Photoshop CS3, CorelDRAW X3, Illustrator CS3. Трюки и эффекты. - Питер, 2008 г.

2.    Дональд Херн, М. Паулин Бейкер Компьютерная графика. — М.: «Вильямс»,
2005 г.

3.    Дорошенко Ю.О., Завадський І.О. Програма  курсу за вибором  “Основи комп’ютерної графіки” для основної школи, надруковано в збірнику «Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Навчальні програми для профільного навчання. Програми для профільного навчання. Програми для факультативів, спецкурсів, пропедевтичних курсів, гуртків. Інформатика» . – Запоріжжя: Прем’єр, 2003 р.

4.    www./rukurs/.com





Виконала: вчитель математики Ліцею МАУП Дніпровського району Холодова Олена Станіславівна

Матеріали з інформатики онлайн, завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з інформатики скачати

Предмети > Інформатика > Інформатика 9 клас > Поняття комп'ютерної графіки > Поняття комп'ютерної графіки. Конспект уроку і опорний каркас