KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку - Біографія Менделя. Закони спадковості

Гіпермаркет Знань>>Біологія>>Біологія 11 клас>> Біологія: Закономірності спадковості, встановлені Г.Менделем

Конспект уроку до предмету Біологія 11 клас.

Содержание

Тема

«Біографія Менделя. Закони спадковості».

Хід уроку


Біографія Грегора Менделя

20 липня 1882 року в невеличкому селі Хейнцендорф народився відомий біолог Грегор Йоганн Мендель, який здобув славу, відкривши закони спадковості. Йоганн Мендель почав дуже рано цікавитися біологією. І хоча він відвідував інститут Ольмюца, а потім навчався в богословському інституті в Брюнне, та все ж знання з біології він здобував завдяки самоосвіті.

Навчаючись в Віденському університеті, Мендель став присвячувати багато часу вивченню нащадків рослин. Протягом багатьох років від ставив різні досліди на такій рослині, як горох, і в результаті таких досліджень вивів закони успадкування.


Мендель

В той час дослідження робіт Грегора не викликало зацікавленості у відомих вчених, інтерес до законів Менделя з'явився лише на початку ХХ століття.

Грегор Йоганн Мендель був віруючою людиною, любив возитися з рослинами та займався науковою діяльністю в області ботаніки. Але при його житті дослідження та закони, які він винайшов, не одержали гідної оцінки. Слава та визнання цього видатного вченого надійшла лише після його смерті, хоча Грегор Йоганн Мендель поклав шлях до народження нової науки – генетики.

Суть його відкриттів полягала в формулюванні принципів, де двоє, які мають подвійне, з'єднавшись, дають суворі співвідношення в результатах сполуки - в точній залежності від особливостей подвійних.

Закони Менделя

Закони Менделя полягають в принципах передачі ознак спадковості від організмів батьків до їх наступних поколінь. Ці принципи стали основою для такої науки, як генетика, і пояснюють послідовність молекулярних механізмів спадковості.


Закони Менделя

Мендель займався вивченням успадкування кольору насіння гороху. Він схрещував рослини гороху з жовтими й зеленими насінням, і на основі своїх досліджень сформулював певні закономірності.


Закони Менделя

Перший закон Менделя – це закон домінування між гібридами першого покоління, згідно з яким моногібрідні схрещування за певними ознаками особин дають одноманітне потомство першого покоління за генотипом та фенотипом.
Другим законом Менделя є закон розщеплення. Цей закон нам говорить про те, що при схрещуванні нащадків першого покоління з однаковими ознаками у другому поколінні батьківські ознаки з'являться у співвідношенні ¾ з домінантними ознаками і утвориться потомство, де частина буде нести домінантні ознаки, а друга – рецесивні. Отже, можна зробити висновок, що у гібридів першого покоління рецесивні ознаки не зникають та можуть з'явитись в іншому поколінні.


Закони Менделя

Третім законом Менделя є закон про незалежне спадкування. Цей закон розповідає про те, що таке розщеплення в кожній парі ознак відбувається незалежно від інших пар ознак. Цей закон спрацьовує лише там, де гени локалізовані в різних хромосомах та частково для генів, які розташовані в одній хромосомі, якщо зберігається значна відстань один від одного.Предмети > Біологія > Біологія 11 клас > Закономірності спадковості ,встановлені Г.Менделем. Перший і другий закони Менделя > Закономірності спадковості ,встановлені Г.Менделем. Перший і другий закони Менделя. Конспект уроку