KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку - Закони динаміки

Конспект уроку

Гіпермаркет Знань>>Фізика>>Фізика 10 клас>> Фізика: Закони динаміки

Конспект уроку до предмету Фізика 10 клас.

Содержание

Тема

«Закони динаміки».

Мета уроку

• Познайомити школярів з поняттям динаміки;
• Продовжувати знайомити учнів з законами Ньютона;
• Поглибити знання законів Ньютона за допомогою практичних застосувань;
• Виховувати інтерес до вивчення предмету фізики;

Хід уроку

Ми і далі продовжуємо вивчати таку область фізичної науки, як механіка і зупинимо свою увагу на розгляді динаміки, яка займається вивченням руху тіл за допомогою прикладеної до них сили.

Основні задачі динаміки

Основними задачами динаміки є вивчення можливих взаємодій тіл; з’ясування законів, яким підпорядковується їх рух та взаємодія; визначення положення цих тіл у будь-який момент часу. Наприклад, коли тіло знаходиться у стані абсолютного спокою або коли має рівномірний прямолінійний рух.

В 1667 році Ньютоном було сформульовано 3 закони динаміки, які являються основою такого розділу, як механіка. Ці закони відіграють особливу роль у механіці та є підсумковим загальним висновком людського досвіду.

Перший закон

Всіляка матеріальна точка залишається в стані абсолютного спокою чи прямолінійному рівномірному русі, до тих пір, доки вплив на неї інших тіл цей стан змусить змінити.

Бажання тіла зберігати стан абсолютного спокою чи прямолінійний рівномірний рух називають інерцією або ж інертністю. Тому 1-й закон Ньютона часто називають ще й законом інерції.


динаміка

Другий закон

Це диференційний закон руху, який описує взаємний зв'язок між силою, яка була прикладена до матеріальної точки та отримана прискоренням цієї точки. Саме другий закон вводить масу, як міру прояви інертності матеріальної точки в обраній системі відліку.


динаміка

Дійсно, у ситуації, коли рівнодійні сили дорівнюють нулю, прискорення також рівне нулю.

Третій закон

Взаємний зв’язок, котрий існує між будь-якими матеріальними тілами чи точками визначається 3-м законом Ньютона. Він доводить, що всяка діяльність матеріальних тіл чи точок одне на одне має повну взаємодію; сили, з якими матеріальні тіла діють між собою, постійно рівні за модулем, але мають протилежне направлення та діють вздовж прямої, яка ці точки з’єднує.

Знання цього закону закладає передумови переходу від динаміки окремого матеріального тіла чи точки, до динаміки системи таких тіл або точок, які характеризуються взаємодією між собою.


динаміка

Закони Ньютона вирішують масу задач механіки – від найпростіших до складних. Межа таких задач доволі сильно розширилась після дослідження Ньютоном та прибічниками його поглядів, нової математичної моделі – диференціального та інтегрального числення, яке є досить ефективним при вирішення багатьох задач динаміки, а особливо задач з механіки небесних тіл.


Предмети > Фізика і астрономія > Фізика 10 клас > Закони динаміки > Закони динаміки. Конспект уроку і опорний каркас