KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку - Ознайомлення з особливостями акварельних фарб порівняно з гуашевими

Гіпермаркет Знань>>Малювання>>Малювання 3 клас>> Малювання: Ознайомлення з особливостями акварельних фарб порівняно з гуашевими

Конспект уроку до предмету Малювання 3 клас.

Содержание

Тема

«Ознайомлення з особливостями акварельних фарб порівняно з гуашевими».


Мета

- ознайомити школярів із особливостями акварельних та гуашевих фарб; - ознайомити із технікою користування акварельними та гуашевими фарбами; - навчити розрізняти акварельні та гуашеві фарби.

Вступ

Акварель та гуаш – найбільш популярні види фарб, якими користуються як професійні художники, так і любителі. Як же при поверховому огляді на картину безпомилково визначити, як саме вона була намальована – гуашшю чи аквареллю?

Властивості у гуаші та акварелі різні, хоча це й схожі фарби, тільки у гуаші більше клейких речовин та пігментів. Але в результаті їх відмінності, способи роботи ними кардинально різні.


акварель

Акварельні фарби

Акварель (від французького - aquarelle, італіського - acquerello, латинського - aqua — вода) – фарби, що розводять водою; а також живопис цими фарбами.

Акварельні фарби дуже люблять воду. Для малювання треба добре змочити та набрати фарбу, і після цього починається малювання, коли фарби змішуються та наносяться на папір. Також можна малювати напівсухим тонким пензлем, щоб вимальовувати дрібні деталі.

Існує декілька технік малювання аквареллю: по-сухому, по-напівсухому, по-мокрому,

При малюванні технікою по-мокрому щільний папір повністю замочують за допомогою губки чи широкого пензля, а потім малюють мокрим чи напівсухим пензлем – в залежності від ідеї та очікуваного ефекту.

Для техніки по-напівсухому змочений папір трохи підсушують та малюють по ньому. Техніка по-сухому найпопулярніша та найпростіша – просто малюємо по сухому листу.

Акварель відноситься до категорії прозорих фарб, через неї папір світиться, а сама фарба відрізняється прозорістю, чистотою та яскравістю кольору.

При малюванні аквареллю найкраще використовувати пензлі із хутра білки, поні, колонка, а також іноді зі штучної щетини. Папір найкраще використовувати спеціальний акварельний, а якщо ні, то щільний ватман, тому що акварельний папір пухкий та добре вбирає воду.

Гуаш

Гуаш (від франц. "гуаш" – водяна фарба) – фарби, а також твори мистецтва, що виконані цими фарбами.


акварель

Гуаш, так само як і акварель, відносить до водорозчинних фарб, але за своїми якостями різко відрізняється від акварелі, хоча її склад майже такий, як, наприклад, у медової акварелі. Відмітна особливість гуаші в тому, що вона позбавлена прозорості. Ця її властивість пов’язана із значною кількістю пігменту та наповнювача.

При техніці малювання гуашшю пензель необхідно змочити, а воду віджати, і після цього набираємо гуаш. В процесі роботи води треба брати трохи, на кінчик пензля, а гуаші в залежності від необхідності. Можна працювати як мокрим, так і напівсухим та сухим пензлем. Тон картини набирається за допомогою суміші фарб, не розводячи водою. Гуаш повинна лежати щільним шаром або ж давати паперу просвічуватися крізь мазки напівсухого пензля. Водяниста гуаш виглядає некрасиво, тому краще малювати новою гуашшю, а не засохлою.

Для малювання гуашшю використовують пензлі із натуральної або штучної щетини, а папір має бути щільним, наприклад, ватман, акварель, пастельна.

Предмети > Малювання > Малювання 3 клас > Ознайомлення з особливостями акварельних фарб порівняно з гуашевими > Ознайомлення з особливостями акварельних фарб порівняно з гуашевими. Конспект уроку і опорний каркас