KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Контрольна робота № 4

Конспект уроку до предмету Українська мова, 7 клас
Тема: «Контрольна робота № 4»


Мета:

- систематизувати й узагальнити набуті учнями знання про особливу форму дієслова;

- вдосконалювати і закріплювати вміння практично застосовувати набуті знання – розвивати стилістичну вправність і орфографічну пильність, удосконалювати культуру усного і писемного мовлення;

- розвивати увагу, спостережливість;

- сприяти збагаченню словникового запасу школярів, виховувати пошану до влучного слова.

Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок на основі здобутих знань. Урок – подорож.

Обладнання: мультимедійна дошка, картки.


Хід уроку

Учитель. «Форвард»,- кажуть англійці, «аванті» - італійці і схоже французи. Українці кажуть: «Уперед!». Тож сьогодні ми вирушаємо в уявну подорож по Дієприслівниковій області країни Дієслово. Запишіть тему уроку.

Щоб не збитися в дорозі, ознайомтесь із «Пам’яткою подорожуючим»


Слайд № 1

Пам’ятка подорожуючим
  • Взяти необхідні теоретичні знання і практичні навички орієнтування на місцевості Дієприслівник (а також ручку і зошит для запису вражень).
  • Не смітити пустими, непродуманими словами, виразами.
  • Рухатись краще групою, щоб не впасти у прірву безпорадності.
  • Бути уважними. Зберігати спокій у важкопрохідних місцях дієприслівникового звороту.
  • Виявляти кмітливість, творчі здібності під час подорожі.
  • Незважаючи на непередбачувані обставини (забув, не побачив, помилився), продовжувати рухатися вперед.


Учитель. Звісно, у країні Дієслово є й інші не менш цікаві регіони, на які вчені звично кажуть просто форми. Пригадайте, як вони називаються (неозначена, безособова, дієприкметник) Щоб ми випадково не зійшли з маршруту, варто точно знати різницю між дієприкметником і дієприслівником, які подорожуючі часто сплутують. Отже, затримаємось на хвилинку на роздоріжжі і розберемось у цій мовній плутанині..


Слайди № 2 (3 для перевірки). Прочитаєте вислів, якщо все правильно (Успіхів вам у навчанні)


вивчення дієприслівника: ілюстрація


вивчення дієприслівника: ілюстрація


Учитель. Що ж, тепер успішно можна рухатись далі, до «Криниці мудрості». На жаль, вона виявилась замуленою. Тому ми трохи попрацюємо, щоб скарби народного досвіду засяяли по-справжньому.


Слайд № 4


вивчення дієприслівника: ілюстрація


Учитель

- Чому наша зупинка мала таку назву?

Ми з вами справді дотримуємось того, про що сказано в останньому прислів’ї: «…почавши, роби», тому і поєднуємо приємне з корисним під час подорожі, не забуваючи і про поради з пам’ятки: бути кмітливими і уважними. Зараз нам це дуже знадобиться, адже ми прийшли у «Парк пригод», де дієприслівники вирішили погратись з нами у схованки.


Слайд № 5 – 6 (перевірка)
вивчення дієприслівника: ілюстрація


Учитель. Нарешті ми потрапили до головного місця області, де розташована «Фабрика слів» або, як кажуть в народі, «Майстерня», адже саме тут дієприслівники, допомагаючи у висловленні думок, стають будівельним матеріалом у конструюванні речень. Знання срібло, а практика - золото – часто чуємо ми. Ось зараз і побачимо, наскільки вдалим вийде застосування ваших знань на практиці. У «Майстерні» краще працювати бригадою (групою). Це і швидше, і цікавіше. Тож прошу отримати замовлення.

Робота в групах (картки: укласти після виконання кожним свого завдання окремі речення у текст (усно).

Робота біля дошки (інший текст)


Слайд № 7


вивчення дієприслівника: ілюстрація


Учитель. З окремих речень ви склали тексти про княгиню Ольгу та художника Сергія Васильківського, які , кожен по-своєму , залишили свій слід в історії. Різними вони були і в очах тих, хто їх бачив, з ними спілкувався чи просто про них чув. Пригадайте опис зовнішності Сергія Васильківського з уроку розвитку мовлення (усно).


Слайд № 8 (Княгиня Ольга, Сергій Васильківський)
вивчення дієприслівника: ілюстрація


- Чи відповідає показаний портрет вашому уявленню про художника?

- Чому так по-різному зображували княгиню Ольгу?

Але сьогодні інші особистості цікавлять нашу молодь. Це – політики, співаки, спортсмени тощо. Навіть під час нашої подорожі без розмов про них не обійшлося.


Слайд № 9 (фото)


вивчення дієприслівника: ілюстрація



Пропоную розповісти (3–4 речення) про одну із запропонованих вам особистостей, використавши можливості творчої майстерні Дієприслівника, зокрема дієприслівникові звороти.


Домашня робота: продовжити розповідь про героя або написати про іншого (твір-мініатюра).


Учитель. А далі нас запрошують у місце, що на комп’ютері називається «Кошик». Речення, що знаходяться там, не викинуті назавжди, а чекають часу, коли їх реанімують і повернуть до життя. Тож зупинка «Коригувальна».

Відредагувати речення з дієприслівниковими зворотами (по групах)


Слайди № 10-11 (правильно)

Я – коректор (або лікування без болю) (Відредагувати речення з дієприслівниковими зворотами) І група Під’їжджаючи до міста, хлопця охопив неспокій (хлопець почав хвилюватися). Йдучи лісом, дерева щось ніжно шепотіли у вуха дівчини (дівчина чула ніжний шепіт дерев). Захопившись подорожжю, нам здалося, що час минув дуже швидко (ми не помітили, як швидко промайнув час). ІІ група Спускаючись з гори, у мене сильно стискалося серце від страху (я тремтів від страху). Не діставшись увечері до міста, наступний день полетів шкереберть (на наступний день я не зміг нічого путнього зробити). Заглиблюючись у хащі, туристів охопив неспокій (туристи почали непокоїтися, хвилюватися).


Учитель. Наша подорож наблизилась до кінця. Ми знаходимось на Галявині спогадів, де всі діляться враженнями про мандрівку Дієприслівниковою областю.


Слайд №12 (метод «Мікрофон»)
вивчення дієприслівника: ілюстрація


Сподіваюсь, інші подорожі по загадковій Мовознавчій країні для вас будуть не менш цікавими.


Скачати конспект уроку можна клікнувши на текст Скачати конспект уроку.


Надіслано вчителем міжнародного ліцею «Гранд»
Горецькою І. Й.


Предмети > Українська мова > Українська мова 7 клас > Контрольна робота №4. > Контрольна робота №4. Конспект уроку