KNOWLEDGE HYPERMARKET


Лабораторна робота №1. Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Біологія>>Біологія 8 клас. Повні уроки>>Біологія: Лабораторна робота №1 „Вивчення тваринних клітин та тканин”. Повні уроки

Содержание

Мета

  • Виявити особливості будови клітин і тканин тваринного організму у зв'язку з виконуваними функціямі.

Обладнання

  • набір постійних мікропрепаратів:
    - Епітеліальних тканини: демонстраційний препарат - епітелій нирки кролика.
    - Сполучні тканини: демонстраційний препарат - сухожилля теляти в поздовжньому розрізі .
    - М'язові тканини: демонстраційні препарати:

1.Поперечно-смугаста м'язова тканина язика кролика.
2.Сердечная м'язова тканина міокарда із стінки серця.
3.Гладкая м'язова тканина стінки тонкої кишки.
- Нервова тканина: демонстраційний препарат - Поперечний розріз спинного мозку собаки. - Мікроскоп.

Хід роботи

1.    Розгляньте мікропрепарати «епітеліальних тканин» спочатку при малому, а потім прібольшом збільшенні мікроскопа. Зверніть увагу на компактність прилягання клітин епітеліальних тканинах і слабку розвиненість міжклітинної речовини. З чим це пов'язано? Де зустрічається одношаровий епітелій?


Мікропрепарати «Високий призматичний епітелій нирки кролика»
Малюнок 1. Мікропрепарати «Високий призматичний епітелій нирки кролика»

Давайте переглянемо відео ролик про будову епідермісу.
Відео 1 . Будова епідермісу.
 
2.    З'ясуйте, які частини клітин видно на мікропрепараті. Знайдіть у клітці оболонку, ядро іцітоплазму. Замалюйте кілька кліток тканини і підпишіть її частини.

3.    Розгляньте мікропрепарати «Сполучні тканини» спочатку при малому, а потім при великому збільшенні мікроскопа. Зверніть увагу на розвиненість міжклітинної речовини. З чим це пов'язано? Клітини сухожилля розташовуються групами. Яку форму мають клітини сухожилля?

4.    Розгляньте мікропрепарати «М'язова тканина» спочатку при малому, а потім прібольшом збільшенні мікроскопа. Зверніть увагу, що клітини мають веретеновіднуюформу і як би зібрані в єдиний пучок.


Поздовжні зрізи поперечно-смугастої, гладкою і серцевого м'яза.
Малюнок 2. Поздовжні зрізи поперечно-смугастої, гладкою і серцевого м'яза.

5.    Виберіть один з пучків і як можна точніше замалюйте розташування у ньому клітин. На однойіз клітин позначте її частини: оболонку, цитоплазму, ядро. Де зустрічається м'язова тканина? Знайдіть відмінності між попередньо-смугастої, серцевої і гладкою мишцамі.

6.    Розгляньте мікропрепарати «Нервова тканина» спочатку при малому, а потім при большомувеліченіі мікроскопа. Зверніть увагу на зірчастої форми клітин нервової тканини іналічіе відростків.З чим це пов'язано?

Розглянемо будову різних тканин під мікроскопом у наступному відео-ролику.
7.    Оформіть результати роботи в зошиті у вигляді табліці.

Тип тканини Вид тканини Малюнок Форма клітин і розвиненість міжклітинної речовини Місцезнаходження в організмі Функції (показати зв'язок функцій з будовою)


Список використаних джерел

1.    Зоологія. Підручник для 6-7 класів середньої школи. За ред. акад. Б.Є. Биховського.
2.    Біологія, Посібник для вступників до вищих учбових закладів. За ред. В.Г. Цибуха. Вид-во Львів.
3.    Мазурмович Б. М. Розвиток зоології на Україні. — Київ: Вид-во Київського університету, 1999. — 229 с.Відредаговано та надіслано Борисенко І. М.
Над уроком працювали

Борисенко і.

Катеринець О.М.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Біологія > Біологія 8 клас