KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва з теми “ Композиція – пропорції, масштаб ”


Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми  “Композиція – пропорції, масштаб”



Мета уроку


Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати природні форми у певному емоційному стані, спокою та русі;
- учні навчаються порівнювати художні образи (реалістичні, казкові, фантастичні);
- учні навчаються передавати характер, виявляючи особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,);
- учні навчаються створювати шаржі та образи людей;
- учні навчаються передавати художні образи в композиції, враховуючи масштабність (тварина та людина, велика і мала тварина).


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку:комбінований урок.

Обладнання уроку:
Матеріали:1. Олівці, фломастер, кулькова ручка, туш, перо, вугіль, пастель, клаптики тканини, сторінки журналів, фольга, ножиці, клей.
                     2. Авторська презентація ppt «Композиція – пропорції, масштаб».
Техніка: Малюнок, колаж з різних матеріалів.


План уроку
1. Вступне слово вчителя «Композиція – пропорції, масштаб».
2. Виявлення учнями особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,).
3. Виконання вправ на передачу масштабності та пропорцій різних тварин, людини.
4. Практична робота. Створення шаржу на себе або незнайомих людей з передачею характерних особливостей.
5. Творче завдання (колективна робота). Створення образ сучасної вулиці (різні типи, характери людей, тварин).


                                     Хід уроку
1.  Вступне слово вчителя «Композиція – пропорції, масштаб. Художні прийоми виявлення характеру і образності природних форм».
2. Учні розпізнають та аналізують особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,).
3. Учні  працюють з аналогами та виконують вправи на передачу масштабності та пропорцій різних тварин, людини.
4. Учні виконують практичну роботу. Створення шаржу на себе або незнайомих людей з передачею характерних особливостей.
7. Учні виконують творче завдання (колективну роботу).  Створюють образ сучасної вулиці (з різними типами, характерами людей, тварин).

      
                                 Підведення підсумків.

Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що для художника важливо спостерігати за оточуючим світом, виявляти в ньому яскраві особливості. Виставляються оцінки за відповіді учнів.

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  Гладченко Ольгою Анатоліївною
 

 
 



Композиція в графіці – пропорції, масштаб. Конспект уроку і опорний каркас > Композиція в графіці – пропорції, масштаб. Конспект уроку і опорний каркас