KNOWLEDGE HYPERMARKET


Методична розробка уроку з теми “Композиція в об’ємній пластиці (природні форми)”


Методична розробка  уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми:  “Композиція в об’ємній пластиці (природні форми). Об’ємні композиції з природного матеріалу. Флористика ”

Мета уроку


Навчальна:
-учні навчаються розпізнавати та характеризувати твори мистецтва з природного матеріалу;
- учні навчаються порівнювати характер і форми творів з природного матеріалу з реальними природними формами;
- учні навчаються спостерігати за подібністю природних матеріалів до образів природних форм;
- учні навчаються створювати об’ємні та рельєфні твори з природних матеріалів;
- підготовлювати природний матеріал для створення скульптур.


Виховна:
-сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;


Розвиваюча:
-залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
-вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.


Тип уроку:комбінований урок.


Обладнання уроку:
Матеріали:1. Природний матеріал (гілки, шишки, жолуді, плоди різних рослин, камінці, сухі листочки), картон, клей ПВА, пластилін.
                     2. Авторська презентація ppt «Композиція в об’ємній пластиці- природні форми. Об’ємні композиції з природного матеріалу. Флористика.».
Техніка: Об’ємна пластика. Флористика.



План уроку
1. Вступне слово вчителя «Композиція в об’ємній пластиці- природні форми. Об’ємні композиції з природного матеріалу. Флористика».
2. Порівняння учнями характера і форми творів з природного матеріалу з реальними природними формами.
3. Виконання вправ, експериментування в створенні образів з природних матеріалів.
4. Практична робота. Створення композиції з природних матеріалів (флористика) на тему «Букет».
5. Творче завдання (колективна робота). Творче завдання – створення композиції з сухих квітів та інших природних матеріалів (об’ємна).                                   


                                                    Хід уроку
1.  Вступне слово вчителя «Композиція в об’ємній пластиці- природні форми. Об’ємні композиції з природного матеріалу. Флористика».
Природа – дивна майстерня. В руках вправного майстра із душею митця всі її матеріали перетворюються на незвичні вироби, що відкривають її красу. Вироби з природних матеріалів – справжні витвори мистецтва.
2. Учні  працюють з аналогами та порівнюють характер і форми творів з природного матеріалу з реальними природними формами. Навчаються спостерігати за подібністю природних матеріалів до образів природних форм.
3. Учні виконують вправи, експерементують. Створюють різні образи з природних матеріалів.
4. Учні виконують практичну роботу. Створення композиції з природних матеріалів (флористика) на тему «Букет».
7. Учні виконують творче завдання (колективну роботу).  Створюють об’ємну композицію з сухих квітів та інших природних матеріалів.
      
                                 Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями , обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що для художника важливо спостерігати за оточуючим світом, виявляти яскраві особливості, передавати пластичними засобами особливості статики та динамики. Виставляються оцінки за відповіді учнів.

                    
 
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  Гладченко Ольгою Анатоліївною


 
 
 



Предмети > Малювання > Малювання 5 клас > Композиція в об’ємній пластиці – природні форми > Композиція в об’ємній пластиці – природні форми. Конспект уроку і опорний каркас