KNOWLEDGE HYPERMARKET


Музика як вид мистецтва. Бесіда "Яка музика мені подобається". Реферат

Музика 5 клас

Тема "Музика як вид мистецтва. Бесіда "Яка музика мені подобається""

Реферат до теми "Музика як вид мистецтва. Бесіда "Яка музика мені подобається"" 


Вступ. Історичні сюжети в музиці
Музика, як і всі інші види мистецтва, народжена з єдиного джерела – реального життя.

Пригадаймо, як багато ви знаєте творів літератури, музичного чи образотворчого мистецтва, що розповідають про події давнього минулого та видатних особистостей. До речі, історії нашого народу також присвячено багато різноманітних творів українських митців. Сьогодні, наприклад, ми познайомимося з музикою Івана Карабиця.

Відомості про І. Карабиця
Іван Карабиць (XX-початок XXI ст.) – український композитор, диригент, педагог, народний артист України, автор багатьох оркестрових, вокально-симфонічних, камерних (інструментальних та вокальних) творів. Народився він на Донеччині, а музичну освіту здобув у Київській консерваторії.

Творчості Івана Карабиця властивий широкий, багатомірний погляд на світ, прагнення охопити різні сторони буття людини, потяг до поетичного відображення світу. У доробку композитора серед багатьох інших творів – три симфонії. Одна з кращих – „Перша симфонія”, пов’язана з жанром героїчного епосу.

Музика другої частини «Думи» нагадує пісню лірника. Протяжне, напружене звучання віолончелі передає характер сумної драматичної розповіді народного співця


Слухання. „Думи” І.Карабиця. Споглядання репродукції картини Л.Жемчужникова „Кобзар на шляху”
Аналіз прослуханого твору
Поміркуйте, чи має музика симфонії відношення до картини.
Чи існує внутрішній зв’язок між цими прослуханим і побаченим творами?
Який характер „Думи”?

Відомості про художника Л. Жемчужнікова
Льва Жемчужнікова називають російським та українським живописцем і графіком XIX-XX ст. Тривалий час він проживав в Україні. Знайомство з Тарасом Шевченком надзвичайно вразило художника і значним чином відобразилося на його творчості. Лев Жемчужніков став послідовником Шевченка-художника у зображенні образів та побуту українських селян. Творчість Шевченка-поета надихнула художника на створення багатьох хвилюючих та правдивих творів, серед яких і картина «Кобзар на шляху».
За спогадами сучасників, Лев Жемчужніков пристрасно любив Малоросію, як тоді називали Україну, вивчав її історію, зокрема історію українського козацтва. Він знав напам'ять майже всі відомі на той час історичні думи та пісні і відображав їх зміст і образи на своїх полотнах.
Розповідь про січових стрільців
Українці є одним із найспівочіших народів. Вони співали завжди. Поряд із ліричними піснями про красу природи та кохання, схвильованими творами про життєві турботи створено чимало народних і професійних пісень, що відображали історію боротьби українського народу за свободу та становлення національної самосвідомості.
Одними з героїв таких пісень були Українські Січові стрільці. Вони боролися за волю і незалежність Батьківщини на початку XX ст. Назва цього військового формування походить від слова Січ — осередку козацької слави і звитяги, тому і в піснях, що їх співали Січові стрільці, ми чуємо мужні, рішучі інтонації давньослов'янського та козацького воїнства.
Вслухаймося уважно в слова пісні Михайла Гайворонського «Йде січове військо». Чи не підказують вони вам, виконавцям, шляхи музичного розвитку пісні?

-Демонстрація пісні „Йде січове військо”
Розучування пісні „Йде січове військо”
Караоке. Пісня „Йде січове військо”
Йде січове військо
Та співає стиха:
Як поборем вороженьків,
Не буде в нас лиха.
Йде січове військо
В боротьбу криваву:
Як поборем вороженьків,
Добудемо славу.
Йде січове військо,
Пісня степом лине:
Як поборем вороженьків,
Слава не загине.

Відомості про М. Гайворонського
Михайло Гайворонський — український композитор, диригент і педагог минулого століття. Родом він із Тернопільщини. Творчість композитора охоплює різні жанри — симфонічний, камерно-інструментальний. Він створив також хорові твори, музика для духового оркестру та театральних вистав, солоспіви, обробки народних пісень. Михайло Гайворонський відомий як один із кращих авторів стрілецьких пісень.

Підсумки уроку
Сьогодні ми познайомились із творчістю композитора Івана Карабиця та живописця Льва Жемчужнікова, а також розучили пісню Михайла Гайворонського «Йде січове військо». Ми розглянули взаємозв’язок різних видів мистецтва та відлуння історії в музиці і ще раз переконалися в тому, що український народ має справді героїчну історію.


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею Гранд Сокор П.В.

Предмети > Музика > Музика 5 клас > Музика як вид мистецтва. Бесіда "Яка музика мені подобається" > Музика як вид мистецтва. Бесіда "Яка музика мені подобається". Реферат