KNOWLEDGE HYPERMARKET


Одяг ділового чоловіка

   Одяг ділового чоловіка

  Suite.jpg

   Фрак і смокінг традиційно використовуються для офіційних прийомів.

   Фрак - це чоловічий костюм, вид сюртука з вирізаними спереду полами і довгими вузькими фалдами ззаду.

   Смокінг - це піджак з чорного сукна, широко відкритий на грудях, з довгими шовковими відворотами.

   Фрак одягають у винятково урочистих випадках - на урочистому прийомі, урочистому представленні. Тому чоловікові, одягненому у фрак, ходити вулицею не можна. Принаймні, у будь-якій країні людина, одягнена у фрак, може викликати на вулиці здивування або усмішку.

   У дипломатичному світі прийнято з'являтись одягненому у фрак тільки на вечірні прийоми.

   До фрака належить одягати білу сорочку, білу краватку-метелик. Слід пам'ятати, що фрак, доповнений чорним жилетом і чорною краваткою, - форма одягу офіціантів.

   До смокінга одягають білу сорочку, краватку-метелик. Смокінг не одягають на заходи, які починаються до 17-ї години.

   Використання повсякденного костюма для відвідування офіційних заходів. Чоловік може з'явитися на будь-якому торжестві або офіційній церемонії і в повсякденному костюмі неяскравого кольору.


   Сорочка може бути будь-якого кольору, але однотонна. Краватку бажано одягти некрикливих тонів.

   У ділових стосунках підприємці віддають перевагу класичному стилю в одязі.

   Класичний костюм підприємця (бізнесмена), в обов'язковому порядку, включає піджак. Нижній гудзик піджака не застібається. В офіційній обстановці інші гудзики мають бути застібнуті. Це, зокрема, під час ділової зустрічі, на трибуні, при вході до кабінету іншого підприємця. Розстібнути піджак можна лише тоді, коли ви сидите за столом або в концертному, театральному залі.

   Часто є бажання зняти піджак, особливо на офіційних заходах. Це дозволяється після того, як господар кабінету, почесний гість, інша відповідальна, старша особа на прийомі зняла піджак. Якщо керівникові, скажімо, не жарко, то він повинен враховувати стан присутніх. І для полегшення їх стану зняти піджак. Інакше думки присутніх будуть кружляти навколо того, який неуважний керівник. Це може негативно вплинути на хід наради.

   В неофіційній обстановці, наприклад, перебуваючи в гостях у близьких знайомих, можна зняти піджак, не чекаючи запрошення господаря. Але попередньо треба попросити на це у нього дозволу.

   Пізньої осені, взимку, ранньою весною, ввечері віддають перевагу темному піджакові. Вдень і влітку переважно носять світлий піджак, в спеку - бавовняно-льняний. Костюм може бути однотонним або в дрібну смужку чи клітинку, але без різких контрастів.

   Для ділових прийомів рекомендується одягати однотонні костюми сірого, темно-сірого, темно-синього або чорного кольору. Найбільше поширений у ділових колах костюм-двійка, але можливий і костюм-трійка.

   Чорний костюм одягають для найбільш урочистих випадків.

   Всі інші деталі одягу підбирають під костюм. Особлива увага приділяється краватці.

  Краватка - обов'язкове доповнення до однотонної сорочки. З костюмом у смужку, в клітинку добре поєднується однотонна краватка, а з однотонним костюмом - краватка з візерунком, строката. Якщо сорочка несвітла однотонна, краватка має поєднуватися з її кольором. До яскравої сорочки з візерунками одягають тільки однотонну краватку. В усіх випадках краватка повинна бути темнішою за сорочку.

   Існує ряд прикмет щодо краватки, на які варто зважати підприємцям-бізнесменам. Колір краватки вашого ділового партнера може допомогти вам визначити його характер, настрій, позицію на переговорах. Отже:

• яскраво-червоні краватки виражають експресивність, певну непослідовність;

• поєднання яскраво-червоного кольору з жовтим - розкутість, наполегливість у відстоюванні власної точки зору;

• червоний малюнок на темному фоні може свідчити про впевненість у собі, цілеспрямованість;

• сині, темно-коричневі кольори з додаванням червоного і трохи смарагдового свідчать про доброзичливість, готовність врахувати думку опонента;

• сіро-перламутрові кольори підкреслюють уміння володіти почуттями;

• яскраво-зелені кольори в поєднанні з жовтими можуть вказувати на деяку настороженість;

• чорна плетена шкіряна краватка вказує на бажання бути елегантним, привабливим.

   Готуючись до ділових переговорів, краще одягати сіро-перламутрові, синьо-червоні, темно-бордові краватки. Вважається, що краватки з графічним малюнком налаштовують співрозмовників на діловий лад. Яскраві краватки зі строкатим малюнком створюють у ваших ділових партнерів відчуття емоційного тиску, викликають роздратування.

   Однаковими за кольором мають бути краватка і носова хусточка (кінчик якої видно із нагрудної кишені).

   До темного вечірнього костюма найкраще підходить шовкова краватка. Синтетичну краватку носять більше із шкіряним піджаком. У краватках-метеликах з'являються тільки на офіційних прийомах.

   Ширина краватки має бути пропорційна ширині піджака. Краватка не повинна виснути нижче пояса, але й не бути короткою. Вона повинна трохи не доходити до пряжки брючного паска. Краватка має бути зав'язана акуратно і правильно.

   Сорочка, яка ідеально підходить для візитів будь-якого рівня, - білого кольору. Строката сорочка не підходить до костюма з візерунком. Не прийнято одягати сорочку в смужку з костюмом у клітинку і навпаки - клітчату сорочку з костюмом у смужку. Чим темніший костюм, тим світлішою має бути сорочка.

   Чоловіче взуття.

  

   Чорні туфлі підходять до костюма будь-якого кольору. Коричневе взуття не пасує до темного костюма. Світле взуття носять тільки із світлим костюмом у літній час, спортивне - тільки із спортивним одягом. Лаковані туфлі носять тільки із фраком і смокінгом.

   Шкарпетки підбирають в залежності від кольору костюма і взуття. Вони служать ніби кольоровим переходом від брюк до взуття. Шкарпетки мають бути більш темні, ніж брюки, але світліші, ніж черевики. Добре поєднуються з будь-яким строгим костюмом темно-сині, темно-сірі, темно-зелені і чорні шкарпетки.

   Головний убір має відповідати верхньому одягові, його тону. Фетрового капелюха носять із солідним пальтом. Головний убір з невеликими полями - з плащем. Шарф і рукавички мають підходити за кольором і візерунком до інших деталей одягу. Взимку переважно носять одяг темних тонів. Зовсім небажані світлі брюки під темним пальтом.

   Недопустимо, щоб із зовнішніх кишень піджака виглядали різні предмети - ручка, олівець, гребінець, окуляри. Кишені не слід переповнювати.

   Для кожного виду діяльності, кожної ситуації існує певна форма одягу, певний ансамбль. І ділова людина повинна це враховувати. Не можна одягати кросівки до строгого костюма, джинси - до піджака та ще з краваткою.

   Врахування індивідуальних особливостей чоловіка при підборі одягу.


   Вміло підбираючи одяг, можна привернути увагу до достоїнств і приховати недоліки фігури, підкреслити індивідуальні особливості зовнішності і характеру, зробити одяг продовженням і окрасою індивідуальності.

   Людям світловолосим і голубооким краще підходять холодні сіро-голубі кольори, темнооким брюнетам - жовтувато-коричневі.

   Високим і худорлявим чоловікам рекомендується носити піджак з більшою кількістю гудзиків. Двобортний піджак, який застібається на два гудзики і має ще зверху два декоративні гудзики, робить чоловіка ніби ширшим у плечах. Однобортний піджак на високому худорлявому чоловікові повинен застібатися хоча б на три гудзики.

   Високим чоловікам не слід носити дуже довгі піджаки, а також костюми у виразну вертикальну смужку. Їм не підходять ні дуже вузькі, ні дуже широкі брюки.

   Повним чоловікам невисокого зросту слід дотримуватися протилежних правил. Піджак застебнутий тільки на один ґудзик, не дуже широкі брюки. Вертикальна смужка робить чоловіка візуально вищим.

   Чоловікові з круглим обличчям підійде капелюх високий, високому - капелюх низький з вузькими полями.

Предмети > Етика > Етика 5 клас > Тема 20. Що означає „бути вдягнутим доречно” > Тема 20. Що означає „бути вдягнутим доречно”. Статті