KNOWLEDGE HYPERMARKET


Опорний каркас до уроку «Жанрово-тематичне розмаїття лірики Пушкіна.»

Опорний каркас уроку зарубіжної літератури 9 класу
Тема:  Жанрово-тематичне розмаїття лірики О. Пушкіна


Мета: визначити головні мотиви лірики видатного російського поета,  проаналізувати окремі вірші О. Пушкіна, визначити ідейний зміст, охарактеризувати поетику творів; розвивати навички аналізу ліричного твору, вміння знаходити художньо-виражальні засоби та визначати їхню роль у творі; виховувати інтерес до поетичного слова.


Підготовчий етап:
1. Індивідуальні дослідницькі завдання для істориків та літературознавців:
•    П.Я. Чаадаєв
•    «До моря», Пушкін-Байрон, Пушкін Наполеон
•    А.П. Керн
•    Кароліна Собанська

Обладнання:
   
•    Тексти віршів
•    Картки для індивідуальної роботи
•    Мультимедійний супровід уроку
•    Запис романсу М.І.Глінки „Я пам*ятаю мить чудову” у виконанні   С.Лемешева
•    Реквізит для створення потрібної атмосфери (свічки, чорнильниця. перо)

Епіграф:

И долго буду тем любезен я народу.
Что чувства добрые я лирой пробуждал...
                    О. Пушкін

ХІД УРОКУ

Периоды жизни:

 
Годы юности
1799-1817   


Петербург
1817-1820   


Южная ссылка
1820-1824   


Михайловское
1824-1826     


Болдинская осень
1830   


Новая жизнь
1831-1833   


Последние годы
1833-1837   


І. Слово учителя

ІІ. Актуалізація опорних знань
Перевірний тест за питаннями учителя

IІІ.    Оголошення теми, мети, епіграфа уроку
Аналіз висловлювання В. Страхова


„До сих пор всякий, желающий говорить о Пушкине, должен, нам кажется, начать с извинения перед читателем, что он берётся в том или другом отношении измерять эту неисчерпаемую глубину.”

У які періоди життя О. Пушкіна було написано поезії «До Чаадаєва», «До моря», «Я вас любив...», «Я мить чудову пам'ятаю...», «Я пам'ятник собі поставив незотлінний...»?

 ІV. Формування нових знань, умінь, навичок
         
1. Робота з епіграфом.
—    Як ви розумієте вислів «.. .добрі почуття»?
—    Чи кожна поезія здатна «плекані добрі почуття»?
—    Якою має бути така поезія'?

2. Дослідницька робота «...Ищу союза волшебных звуков, чувств и дум».
Аналіз та обговорення віршів
 1 — вірш «До Чаадаєва».
 2 — вірш «До моря».

Лiтературний салон

 3— вірш «Я мить чудову пам'ятаю...».
 4 — вірш  «Я вас любив...».
5 — вірш «Я пам'ятник собі поставив незотлінний...»
(аналіз на наступному уроці  розвитку мовлення)

V.    Підсумки уроку. Оцінювання

VІ.    Домашнє завдання.

1. Вивчити напам’ять вірш на вибір.
2.    Прочитати І—III глави роману О. Пушкіна «Євгеній Онєгін”

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Іванченко Л.Н.

Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 9 клас > Жанрово-тематичне розмаїття лірики Пушкіна. > «До моря», «Я вас любив.,.», «Я мить чудову пам'ятаю...». Конспект уроку і опорний каркас